90 DAKİKANIN ARDINDAN

ŞAMPİYONLUK  HAYAL DEĞİL…

Süper  Amatör  Küme  Güney grubunda  birbirinden ilginç  sonuçların yanında  Ödemiş sporun  son haftalardaki gösterdiği performans  ve  yükselişi gözden kaçırmamak mümkün değil,  ancak burada  Sezar’ın hakkını  Sezar’a vermek  gerekirse, teknik direktörlüğündeki başarısının yanında   Ödemişlilerin  her zaman bağrına bastığı ve özel hayatında efendiliği ile  kendini zaten ispatlamış  Mahmut Arslan ve teknik  ekibi  ile Ödemiş spor takımını  gönülden kutluyoruz.

Sevgili Ödemiş Kent Gazetesi okurları, geçtiğimiz  haftalarda,  geçen hafta oynayacak olduğumuz ve  sonucu Ödemiş spor’un  2-0 lehine biten karşılaşma öncesinde  belki dikkatle okuyanlar bilirler.  Ödemiş spor’un  rakibi Lider Halilbeyli spor’u  yendiğinde  ligin zirvesine  bir renk ve  bir hareketlilik geleceğini yazmıştım. Zirve yarışına  baktığımızda  Lider Halilbeyli spor  34  puanda, kalırken, Ödemiş spor 27 puanla 4. Sıraya yerleşti. 3 puan uygulamasına  baktığımızda bir bakıma maçlarına  bitmesine  6 hafta olarak kaldığına da dikkat çekersek, Ödemiş spor’un  Süper  Amatör  Güney grubunda Şampiyonluk şansının  var olduğunu ama önemli  olan son 4 haftada gösterilen performansın önümüzdeki haftalarda da sürmesini diliyorum.  Ödemiş spor başaracaktır.

Ödemiş Saraçoğlu Stadında 16. Hafta karşılaşması olan Ödemiş spor Halilbeyli Spor  maçına genel olarak değerlendirdiğimizde açık olarak ifade ediyorum.  Lider Halilbeyli spor takımı  beni oynadığı  Liderlik   vasfından  çok uzak  ve  Liderliğini bir tarafa bırakın  şampiyonluğa oynayan  bir takımın  yedek bir kalecisi  olmaması  ve  maçın  2. Devresinde Halilbeyli spor kalecisi Necati Can Özdoğan’ın ani bir sakatlık  geçirmesiyle  kaleye oyunculardan birinin  geçmesi beni gerçekten şaşırttı. Şampiyonluğa oynayan bir takımda yedek kalecinin olması  gerektiğine inanıyorum.  Şaşkınlığım  sadece bununla  kalmadı.  Çünkü  kalecinin sakatlandığında  baktım takımın  masörü  koşar  gelir diye beklerken,  Ödemiş spor’un maçta görevli masörünün  koşup  kaleci  Özdoğan’a müdahaleyi anında yapması  futbolun  güzellikleri  ve  Fair-Play örneği  adına çok önemli olduğunu düşünüyorum.  Futbolda takımın  renkleri farklı olabilir.  Ama  sonuç olarak  maçların en güzel  yanının centilmenlik  olduğunu  düşünüyorum.

Süper  Amatör Güney grubunun  Ödemiş  Saraçoğlu  Stadında  oynanan  Ödemiş Spor Halilbeyli spor  maçı kadar önemli aynı derece de  Bayındır şehir Stadında oynanan  Bayındır  Spor Alaçatı spor  maçının grubun zirvesini  yakından ilgilendiren maçların arasındaydı. Sonuca  baktığımızda  bir bakıma  Şampiyonluk  yarışını  sürdüren  Bayındır  Spor takımı,  diğer yandan  Sarı  Kırmızılı takımın yanında rakibi  Alaçatı Spor yine grupta  şampiyonluk yarışında olan  takımlar arasında bulunurken bana göre konuk  ekip  Alaçatı spor  istediği 1 puanı alması  nedeniyle  avantajlı durumda olduğunu  düşünüyorum. Bu maçta bir bakıma fırsatı kaçıran takım Bayındır Spor  takımı olmuştur. Ancak  sporseverler bilirler güçleri denk olan takımların  kendi aralarında  oynadığını  sonuçlar bazen denktir.  Aynen  bu maçta 2-2 lik alınan  sonucun geldiği  noktada olduğu gibi olduğunu düşünüyorum.

Grupta  genel  sonuç değerlendirmesine baktığımızda  Lider Halilbeyli spor 34 puanla  olmasına rağmen, şampiyonluk yarışına Alaçatı  Spor ve  Bayındır Spor’dan sonra  son haftaların  başarılı takımı Ödemiş Sporda 27 puanla  şampiyonluk yarışına ortak olmuştur.  Çünkü futbolda   maçlarda  yaşanan  sürpriz  sonuçlar  her zaman  yaşanabiliyor.  Yani  sonuç  olarak  ligin bitmesine 6 haftalık bir süreç olduğunu düşünürsek  Ödemiş spor’un Şampiyonluk  şansının olduğunu  düşünüyorum.

Burada  en önemli etkenin   sadece  inanmaktan geçmektedir.  Bir şeye inanmak gerekir.  Son  4 maçta  4 galibiyetin alınması bir başarıdır.  Belki de  5’te  5 galibiyet  ve devamı da olabilir. Yeterki  inanalım.

SEZON  BAŞINDA TEKNİK DİREKTÖR  ARSLAN OLSAYDI BU GÜN DURUM FARKLI OLABİLİRDİ.

Ödemiş sporda, sezon başında göreve başlayan Yahya Aydın ve daha sonra büyük ümitlerle  takımın  başına getirilen  ve kendisine  bazı maçlarla  ilgili olarak  değerlendirme  sorduğumuzda “İlk yarı maçları bitsin önümüzü bir görelim” diyen Erkan Aslan arkadaşımızın, takımın başında olduğu  dönemde başarılı olduğunu söylemek mümkün  değil. Bir galibiyet diğer maçlarında hüsranlı bir dönem sürecinden  sonra da  eski  yıllardaki başarılı  futbol dönemindeki  başarısını  teknik  direktörlük hayatında da, sürdüren  Mahmut Arslan’ın  takımdaki  başarısı  bana  göre çok sürpriz değil  çünkü  sonuç  olarak öz güveni  olan bir teknik adam, kendisinden  gayet emin ve aynı zamanda  Ödemiş Spor’lu taraftarların da sevdiği bir karakter olduğunu düşünüyorum.

Ödemiş sporun bana  göre belki bu sezon bu şekilde gelip geçebilir. Ama önemli olan önümüzdeki  sezonun  hesaplarını  yapması  gerekir.  Özelikle  bana  göre  bu sezonda  başarılı  olan  teknik direktörlükte Arslan’a önümüzdeki  sezonda  şans  verilmesi  gerektiği görüşündeyim. Bu  anlamda, gönlümüz  ve sevgimizin   her  zaman Ödemiş Sporun başarıları ile olması dileğiyle

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.