90 DAKİKANIN ARDINDAN

Evet  Sevgili  Ödemiş Kent  Gazetesi  okurları, bir başka  köşe yazısında, sizlere bir kez  daha hitap etmekten mutlu olduğumu ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum.  Ödemiş Spor Bayındır Spor  ve genel anlamda  sezon başından günümüze kadar olan süreci  değerlendirmeye çalışacağım.

Süper Amatör  Küme  Güney Grubunda  mücadelede geçen  hafta sonu Ödemiş Saraçoğlu Stadında oynanan  mücadelede bir teknik  direktörün  neyi nasıl  değiştireceğinin belki de en güzel  örneğini gördük Diyebiliriz.  Takıma  moral motivasyonu, teknik  ve taktiksel anlamda bir değişimle  Ödemiş sporu sezon  başında görmek istediğimiz  bu güzel görüntüleri geçte olsa  görmek  Ödemiş spor taraftarları açısından önemli  olduğunu  bir kez daha vurgulamak istiyorum.

İLK DEVRE BAYINDIR  SPOR  2. DEVREDE ÖDEMİŞ SPOR

Maçın genel grafiğine baktığımızda ilk yarıda  Bayındırpor’un geliştirdiği ataklar ve erken attığı  gol ve atılan  bu golün   ardından  konuk takımın  kaçırdığı yüzde yüzlük  gol pozisyonları ile birlikte  futbolda  atılan  tek golle   90  dakikanın  bitmediğini bir kez daha gördük.  Bunun futbol maçlarında çok  açık  örnekleri de vardır. Bakıyorsunuz  bir maçta X  takım  3-0  mağlup durumda olup ta  4-3 lehine  çeviren takımların örneklerini görüyoruz. Burada önemli  olan  kazanmaya inanmak  ve onun için 90  dakikanın  son saniyesine kadar mücadele etmektir.   Ödemiş sporda  bunu  güçlü rakibi karşısında çok iyi başardı.  Ödemiş spor  takımı  ilk yarıda vasattı. Ancak 2. Devreye  baktığımızda  çok  farklı bir Ödemiş spor sahadaydı.  İşte bunu aslında  ilk yarıda da gerçekleştirmek mümkün ama  olsun burada  en güzel  olan konum da maç sonrası  uzun  haftalardan beri   beklediğimiz  o güzel mutluluk  tablolarıydı.

Teknik  Direktör  Mahmut Arslan’ın  yıllardan bu yana gelen futbol  kariyeri  ve bu futbol kariyerinin  yanında  kendisinin eski bir Ödemişsporlu futbolcu  olmasının önemine değinmek istiyorum.  Teknik  Direktör  Arslan’ın  aslında burada içimde kalanı da  söylemek istiyorum.   Teknik  Direktör  Mahmut Arslan’ın sezon  başında  gelseydi.  Ödemiş spor’un gruptaki  sıralaması burada olmazdı. Bunu çok açık  yüreklilikle  söylüyorum.

Sezon  başında  devam edilen   Ödemiş spor eski teknik  direktörü Yahya  Aydın ile kaybedilen bir süreç ve daha  sonra büyük ümitlerle  takımın başına getirilen  ancak  takıma  katkısı olmayan  Arslan’dan önceki  Teknik  Direktör  Erkan Aslan ile kaybedilen  bir süreç ve bunlardan  kaybettiğimiz  koskoca bir ilk yarıda gelinen  sonuçla  aslında  bir takım  hatalar  zincirinin   sonucunda gelinen  noktadayız.

GOLCÜ  AKIN AKTAŞ’TAN  MÜTHİŞ  BAŞLANGIÇ

Ödemiş sporda  Akın  Aktaş’tan gelen  2 golün de devamının  geleceğine inanıyorum.  Aktaş kadar  tüm takım  bence   maçın 2. Devresinde  kazanmak için ellerinden  geleni fazlasıyla  yaptılar.  Burada  Ödemiş sporun  taraftarları  bu tabloları  her maç  sonunda  yaşamasını  temenni ediyorum.

Ödemiş  Saraçoğlu  Stadında  Ödemiş Spor  ile Bayındır  Spor  maçında  aslında  görmek istediğimde  maçlara  daha çok ailelerin  katılmasını bekliyorum.  Sonuç olarak  Ödemiş spor  şehrimizin  tek takımı  başka bir  takımımız  ancak alt kategorilerinde  bulunuyor.  Maça ne kadar ailelerimiz  ve çoluk çocuğumuzla  gelerek Trübünleri  hep birlikte  dolduralım.  Bugün  belki  Süper  Amatör  Ligde olabiliriz.  Ama önemli olan desteğimizi  her zaman    göstermek çok önemli bir unsur.  Ben çok iyi  hatırlarım  rahmetli babam Gazeteci Merhum Tevfik Konuralp ile  maça giderdim.  İnanırmısın   benim  çocukluğumda  yaşadığım  o maça gitme  heyecanını  anlatamam.  Eskiden  değerli  büyüklerim   yani  futbolla  yakından ilgilenenler  bilirler.  Ödemiş  Saraçoğlu Stadında   tahtadan  tribünler  vardı.  O tribünlere sayılı  kişiler  otururdu.  Sahamızda topraktı.   O yıllarda  maç  öncesi Ödemiş Belediyesi İtfaiyesi  maçın  başında ve ilk devre arasında  sahayı bir güzel  sularlardı. toz kalkmasın  gibisine. İşte   o yıllarda  beni  mutlu eden  olaylardan  biri de  insanların ayakta  maçı izlemesine  rağmen  verdikleri o desteği keşke  o yıllarda  görüntüler  olsa  izlemenizi  isterdim.

Yıllar  geçtikçe  maalesef  gelinen  süreç bugün   belki takımımız  Süper Amatör Kümede, yine de  aslında zoru başarmak için  beklentimiz  hiç olmazsa  BAL ligine  bir an önce takımımız  Ödemiş spor’un  çıkmasını  her  taraftar gibi bende  bekliyorum.   Bugün  tabii ki örnek vermek gerekirse  komşumuz  Tire’de Dev ve Avrupa  takımlarının  sahalarına benzer  bir futbol  sahası ancak alınan  kararla  Tire Sporda bugün  3. Ligde iken   takımın  satılması  kararı  ve  şu andaki 1. Amatörde mücadelesi  ve en önemli olanı koskoca  modern bir  saha  ancak  İlçenin  Profesyonel  ligde mücadele  eden  takımı olmaması  ilçe adına  büyük bir eksiklik  düşünüyorum. Burada  eski Tire Belediye Başkanı  Tayfur  Çiçek  ve  İzmir Büyükşehir  Belediyesinin  eski Belediye Başkanı Aziz  Kocaoğlu’nun katkılarını   bahsetmeden geçmek mümkün  değil,  Stadın  örneği  ve konumu  belki  bugün  çoğu  3. Lig  veya  BAL ligi  takımlarında yok.  Tesislerin  olması da öyle  kolay değil  olduğunu da bu arada  bahsedeceğim.  Devlet yatırımları göründüğü gibi değil, İzmir futboluna  baktığımızda Göztepe yıllar sonra  kendi stadına  önümüzdeki günlerde  resmi açılışla  kavuşacak.  Diğer İzmir  takımlarına  baktığımızda  tarihte İzmir’in  güzide  ve köklü takımlarından  Altay takımı  İzmir  Bornova Stadında  maçları yapması  kararı alındı.

Burada  öncelikle  Alt  yapının  çalışacağı tesislerin her takımda çoğalmasını arzuluyorum.  Alt yapı  artık  tüm  ülkelerde  her şeyden önce gelmektedir. Ülkemizde de alt yapıda son yıllarda  büyük bir mesafe kat edilmiştir. 

Burada  önemli  olan  tesisler  kadar  futbol severlerin, eski  yıllarda  olduğu gibi,  ilginin  daha da artmasını bekliyorum.  Bizler de  Ödemiş spor’u  sonuna  kadar  desteğimizi  göstermemiz  dileğiyle…

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.