MUSTAFA ALİ KASAP

MUSTAFA ALİ KASAP

BENİM ADIM ANADOLU!

Kurtuluş Savaşında Kütahya sırtları, eksi 30, eksi 40. 75-80 yaşlarında bir nine. Bütün yorgan battaniye ne varsa cephanenin üstüne örtmüş, fakat kendisi ince ve eski bir pazen elbiseyle. Komutan şunları söyler :“Nine kar sepeliyor, hava çok soğuk bari şu yorganı alsan sırtına.” Aldığı cevap: ”Dokunma ona, o millet malıdır, nem kapmasın. Hayır, oğlum hayır hiç üşümüyorum, soğuğu hiç du..

NEDEN EFE KADINLAR

Ben biraz da yüreğimi göstermek için resim yapıyorum. Daha doğrusu yaramı göstermek için. Sanki çizdikçe boyadıkça renklendirdikçe yüreğimin yanına yeni yürekler gelecek, çoğalacağız. Ben paletimdeki boyaları yüreğimde karıştırarak sürerim tuvale. İzleyenler kendi sevinçlerini, kaygılarını, heyecanlarını, bir türlü ifade edemedikleri duygularını görebilmelidirler...

Bozdağlara giden kıvrımlı yoldaki çınar

                  Bu gün kalbim atölyeme bir türlü sığmıyor. Sağır boşluklara bağlamamın çığlıklarıyla bağırıyorum.  Parmaklarım kanıyor.  Hasretin ateş kırmızısı renkleri bulaştı ellerime. Paletimdeki kırmızıyı bir türlü susturamıyorum. Oysa uçuk mavi gökyüzünde, pembemsi beyaz bulutların oynaştığı bir arka fon düşlemiştim. Sonsuz sevdan..