Asılsız İhbarlar Türbe Caddesi Esnafının Konusu Oldu

Asılsız İhbarlar Türbe Caddesi Esnafının Konusu Oldu

Asılsız İhbarlar Türbe Caddesi Esnafının Konusu Oldu

haberin videosu; https://www.youtube.com/watch?v=SVy290wkYMs

Ödemiş'in Hürriyet Mahallesinde bulunan  Kamyoncu, Nakliyat  Sahibi ve bazı çalışanlarla birlikte buradaki  bulunan  esnaflar  son  günlerde içki, uyuşturucu ve  çeşitli  suçların işlendiği bir yermiş  gibi sık sık  asılsız ihbarlarla birlikte  kötü bir imajla  algılanmasının, kendilerini  rahatsız  ettiğini dile getiren  esnaflar bu konuda dertlerini dile getirdiler.
TÜRBE CADDESİ  ESNAFLARINDAN ALİ AYDIN “BURADA İŞ YAPAN İNSANLAR EKMEĞİNİ HELALİNDEN KAZANIYOR”
Türbe Caddesi esnaflarından  Ali  Aydın  son günlerde mahallelerinde devamlı şekilde art niyetli insanların  asılsız ihbarlarda bulunmalarıyla buranın  kötü bir yermiş gibi gösterilmesinden  son derece   rahatsız olduklarını dile getirirken  “Buradaki sıkıntı, bizim esnaf arkadaşlarımızın son bir yıl içinde şehir içinde kalmasından kaynaklanıyor. Sağımızda, solumuzda yeni yeni inşaatlar yapıldığından dolayı, bazı inşaat firmalarının yaptıkları binaları satmakta zorlandıkları için asılsız ihbarlar geldiğini düşünüyoruz. burada bulunan esnaflar yıllardan beri hep aynı esnaflar içimizdeki esnaflar çoluk çocuğunun rızkını temin etmek için, alın teriyle çalışan insanlar o bakımdan aramızda zaten art niyetli, yasa dışı insanlar olsa kesinlikle içimde tutmayız. Rant sağlayamadıkları için buradaki esnafları suçluyorlar. Emniyetimiz her zaman her, saatte buraları denetliyor. Biz emniyetimizden memnunuz emniyet buraya gelip kimlik kontrolü ediyorlar. Emniyetimize bu özverileri için teşekkür ediyoruz.   Bizler  burada her zaman  tüm esnaflar  olarak bir arada  çayımızı kahvemizi  ve ayrıca  yeri gediğinde ekmeğimizi  bile hep birlikte paylaşan  insanlarız.  O bakımdan  böyle bir şeye buradaki hiç kimse asla bir şeye izin vermez” dedi.
MAHALLE MUHTARI  RECEP YEŞİLTAŞ “HÜRRİYET MAHALLESİNE EKONOMİK HAREKETLİLİĞİNİ  GETİREN KAMYONCU ESNAFIDIR.”
Hürriyet Mahallesi Muhtarı  Recep Yeşiltaş “10 senedir bu mahallede muhtarım, kamyoncular sitesinin olduğu yere dışardan kamyoncular geliyor. Bütün esnaflara burada faydalı oluyor. Buradan Türkiye'nin her tarafına nakliyat gidiyor. Burada kahvecisi olsun, bakkalı olsun bütün esnaf faydalanıyor. Bir hareketlilik oluyor bizim hiçbir şikâyetimiz yok. Nakliyatçılar işlerini yapıyor. Emniyetimizde sık sık denetliyor. Kamyoncular buradaki esnaflara ekonomi olarak katkı sağlıyorlar. Burada kamyoncular olmasa buradaki esnaflar biter hareketlilik olmaz. Ben Hürriyet Mahallesi muhtarı olarak, bana herhangi bir aslı olan şikâyet gelmemiştir. Biz buradaki nakliyecilerden memnunuz.” dedi.
“KAMYONCU ESNAFI BU MAHALLENİN TEMEL DİREKLERİNDEN” 
Hürriyet  Mahallesi Muhtarı Yeşiltaş “Kamyon garajının  bulunduğu  bu alanda  uzun yıllardan beri  bu esnaf kardeşlerimiz burada yaz kış  her zaman  var gücüyle çalışıyorlar.  Bizler muhtarlık olarak hepsini neredeyse isim isim  bilen insanlarız.” dedi. 
“BURADAKİ  ESNAFI  EN ÇOK ASILSIZ İHBARLAR RAHATSIZ EDİYOR”
Hürriyet Mahallesi  Esnaflarından  olan ve aynı zamanda Muhtarlık 1. Azası  Recep  Sülek “Buradaki esnafın kendi işiyle, kendi aşıyla uğraştığı herkes tarafından bilinmektedir. Bazı iş yerlerinden yapılan şikâyetler asılsız, yalan ihbarlardır. İşyeri sahipleri rahatsız edilmektedir. Bunun kamuoyunda gündeme gelmesini istiyoruz. Bizler  burada  hep birlikte esnaf olarak ister kamyoncu nakliyat ambarı çalışanları olsun, ister  buradaki   kamyon şoförleri olsun, artık kendi aramızda artık  bir aile  gibi olduk.  Burada  hep birlikte  herşeyimizi  paylaşıyoruz.  Bu asılsız ihbarları da yapanları  kınıyoruz. Ödemiş İlçe Emniyetine de buranın  güvenliğinde  gösterdikleri  hassasiyetten  dolayı da kendilerine ayrıca teşekkür ediyoruz.” dedi.
Haber: Turgay Konuralp 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.