Tire Belediyesi Tiyatro Topluluğu Ege Tiyatrolar Birliğine Katıldı

Tire Belediyesi Tiyatro Topluluğu Ege Tiyatrolar Birliğine Katıldı

Tire Belediyesi Tiyatro Topluluğu Ege Tiyatrolar Birliğine Katıldı

Tire Belediyesi Tiyatro Topluluğu 10 il 28 ilçeden toplam 53 üyesi olan Ege Tiyatrolar Birliği üyesi oldu.

Katıldığı tiyatro yarışmalarında kazanılan İzmir birinciliği ve Ege Bölge Üçüncülüğü başarıları ile adından söz ettiren Tire Belediyesi Tiyatro Topluluğu, Ege Tiyatrolar Birliğine üye olması sayesinde düzenlenen tiyatro kampları ve eğitimlere katılım sağlayabilecek ve birlik üyelerinin oyunlarını Tire’de misafir edebilecek. Tireli tiyatrocular da oyunlarıyla diğer il ve ilçelerde sahne alarak ilçemizi temsil edecek.

TİRE BELEDİYESİ TİYATRO TOPLULUĞU  EĞİTMENİ TAŞAL “TİYATRO ÇALIŞMALARIMIZLA BİR ÇOK YERDEN TEKLİF ALMAYA DEVAM EDİYORUZ.”

Tire  Belediyesi   Tiyatro  Topluluğu eğitmeni  Dündar  Taşal “Ramazan aylarında gerçekleştirdiğimiz Ramazan Kumpanyası oyunları, okullarda gerçekleştirdiğimiz oyun gösterimleri ve her yaştan kursiyerimizle gerçekleştirdiğimiz tiyatro dersleri ile ‘’Tire’de Tiyatro Var’’ demek için çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız çalışmalar neticesinde içerisinde birçok profesyonel tiyatro ve büyükşehir belediyesi şehir tiyatrolarının da yer aldığı Ege Tiyatrolar Birliğine dahil olmak üzere davet aldık. Aldığımız davet üzerine ‘’Birlikteysek Güçlüyüz’’ düşüncesiyle ve bizde tiyatro ailemizi büyütmüş olduk’’ dedi. Yapılan çalışmalarda Tire Belediye Başkanı Sayın Salih Atakan Duran’ın kendilerine her zaman maddi ve manevi destek verdiğini de belirten Taşal, sanata ve sanatçıya verdiği değer için her zaman için kendisine teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan  Duran da  Tire ilçesinin  tiyatro  dalında en güzel  şekilde  temsil  eden başarılı tiyatro  oyuncularını  tebrik ettiğini ifade etti.

Haber : Turgay Konuralp

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.