Bayan Muhtar Öncülüğünde Toplu Sünnet Şöleni Gerçekleşti

Bayan Muhtar Öncülüğünde Toplu Sünnet Şöleni Gerçekleşti

Bayan Muhtar Öncülüğünde Toplu Sünnet Şöleni Gerçekleşti

Ödemiş  Süleyman  Demirel Mahallesi,  Muhtarı  Necmiye Aksoy’un girişimleriyle, bu yıl 2. Kez  gerçekleşen Toplu  Sünnet Şöleni Ödemişli Hayırseverlerinde katkısıyla 30 sünnet çocuğu sevindirildi.

SÜLEYMAN  DEMİREL MAHALLE  MUHTARI  NECMİYE AKSOY “GEÇEN YIL BAŞLATTIĞIMIZ GELENEKSEL SÜNNET  ŞÖLENİNİ  SÜRDÜRMENİN MUTLULUĞUNU ve COŞKUSUNU  YAŞIYORUZ.”

Ödemiş Süleyman  Demirel Mahallesi Muhtarı Aksoy’un girişimleriyle, 2. Geleneksel  Sünnet Şöleni  öncesinde  30 Sünnet çocuğu ilk önce mahalle muhtarlığından başlayarak  Ödemiş Belediyesinin Turizmde kullanılan açık  hava aracıyla şehir turuyla başladı.

İki ayrı  araçla  şehir turu atan  ve Sünnet olma mutluluğu yaşayan 30 sünnet çocuğu aileleriyle birlikte  muhtar Aksoy’un da katılımıyla  ilk önce gezi sevincini yaşadılar.

Süleyman  Demirel  Mahallesi Muhtarı  Necmiye Aksoy  geçen yıl toplu sünnet şöleni etkinliğini  başlattıklarını ifade ederek yaptığı açıklamada “Ödemişli Hayırseverlerimizin katkısıyla ve  Muhtarlığımızın  yaptığı girimlerle  bu yıl 2. Geleneksel  Sünnet Şölenini  gerçekleştirmenin  büyük mutluluğunu  yaşıyoruz. Muhtarlık  olarak  her yıl  bu geleneksel  sünnet şöleninin  devamını getirerek  her yıl  daha çok çocuğumuzun  sünnet olma mutluluğuna ortak olmak istiyoruz.  Ben  burada  sünnet şölenine katkı sağlayan değerli  Hayır severlerimize teşekkür ediyorum.“ dedi.

Süleyman  Demirel Mahallesinin 2. Geleneksel  Sünnet Şöleni etkinliğinde, gezi merasimi, ardından  Ödemiş Kültürpark Kongre ve Düğün Salonunda Muhtar  Necmiye Aksoy’un davetlileri karşılaşmasıyla başlayan etkinlikte daha sonra  Kur’an Tilaveti okunması,  Muhtar Aksoy’un  açış konuşması  ve Muhtar  Aksoy’un Müzisyen  oğlunun da grubun içinde bulunduğu  Grup Noksan Konserinde  Solist İbrahim Yağız Aksoy ve arkadaşları Salih Şanlı, Ahmet Kaval, Yağız  Ahunöz  canlı  performans  konseri, Sünnet olacak çocukların sünnet şöleninde en güzel parçalarını okudular.

Gecede, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet  Eriş, eşi Selma  Eriş ve Muhtar Aksoy ile birlikte zeybek oyunu,  Ailelerin  orkestra eşliğinde  toplu oyunu, takı  merasimi  ve  Ödemiş’in tanınmış ve güzel seslerinden Ayşe  Okgül konseri ile  gece  renkli görüntülere  sahne oldu.

Geceye  katılım  sağlayan  Hürriyet Mahallesi  Muhtarı   Recep  Yeşiltaş “Ödemiş’te Muhtar arkadaşımız Necmiye  Aksoy  hanımefendi  geçen  yıl  başlattığını  toplu  sünnet şölenin  bu yıl da daha geniş  katılımlı  ve daha bir coşkulu  yapılmasında  muhtar olarak örnek  bir tavır sergilemiştir. Ben kendisini  bu konuda  kutluyorum. Ayrıca  topluma örnek olması  gereken bir etkinlik  olduğunu  düşünüyorum.  Buradaki  tabii ki en büyük amaç da çocukların sevincine ortak olmak  onları hayatının  en güzel  günü olan Sünnet olma mutluluklarında  kendilerine  katkı sağlamak da son derece anlamlı  bir davranış olduğunu  düşünüyorum.” dedi.

Ödemiş’te  gerçekleştirilen  toplu sünnet şöleni  etkinliğine  Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş,   İzmir   Damızlık  Sığır   Yetiştiricileri Birliği Başkanı ve  Ödemiş Ziraat  Odası Başkanı Ahmet Kocağa, İzmir  Büyükşehir Belediyesi  Yerel Hizmetler  Koordinatörü Hikmet Güriş,  CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi  Halis, MHP Ödemiş İlçe Başkanı  İsmail Poyraz, ve bazı Ödemiş Belediyesi  Meclis Üyeleri ile  sünnet çocukları  ve aileleriyle birlikte  sünnet şölenine ilgi ve katılım  sağladılar.

Haber : Turgay Konuralp

 

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.