Kiraz CHP’de Coşkulu Kongre

Kiraz CHP’de  Coşkulu  Kongre

Kiraz CHP’de Coşkulu Kongre

CHP Kiraz  İlçe  teşkilatında, yapılan  kongrede ilçe başkanlığına  Yücel Çetinkaya ve ekibi göreve  getirildi.

Kongrede, Kiraz İlçesindeki  CHP  teşkilatının  yanı sıra  Ödemiş, Tire, Beydağ ve İzmir’den partililer  ilgi gösterdiler.

ÖDEMİŞ BELEDİYE BAŞKANI MEHMET  ERİŞ “KENDİMİ  EVİMDE  HİSSEDİYORUM.”

Kiraz  Belediye  Düğün salonunda  gerçekleşen kongrede  konuşma yapan   Ödemiş  Belediye Başkanı  Mehmet  Eriş “Siyasi hayata  atılmam öncelikle  buradaki  değerli  büyüklerimin katkısının  benim üzerimde büyük olduğunu sizlere ifade etmek istiyorum. Kiraz’da öğretmenlik görevini yaparken  burada güzel  dostluklarımız  ve arkadaşlıklarımız oldu. Yıllardan  beri süren bu dostluklarımız  hala  devam etmektedir. Siyasete değinecek olursak, bizler her zaman  bulunduğumuz yerde insanları her zaman kucaklamalıyız. Kılcal damar gibi seni  bu yere getirenlere  her zaman sahip çıkmalıyız. Bugün  CHP  artık özellikle  son  yapılan seçimlerde  kendisini  ispatlayan bir parti olmuştur.

Bölgemizde  tarım ve hayvancılığa ilçe yöneticileri olarak  sahip çıkmalıyız. Esnafımıza  sahip çıkmalıyız.  Maalesef  bizlerden  kaynaklanmayan işsizlik  sorunu da, Türkiye’de son yıllarda  gün geçtikçe artmaktadır. İşsizliği  getiren Ak Partidir. Türkiye ekonomi konusunda insanlarımız  mutsuzdur.” dedi.

CHP İZMİR İL  BAŞKAN  YARDIMCISI CÜNEYT OĞUZ “BURADAKİ SEÇİMLERLE  BİRLİKTE ARTIK  GENEL SEÇİMLERİ DE TAÇLANDIRACAĞIZ."

Kongreye  katılan  CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı   Cüneyt  Oğuz “İzmir’e  bağlı  ilçelerde  kongrelerimiz  gerçekleşmeye devam ediyor. Burada şunu ifade etmek istiyorum.  Buralardaki  kongrelerle birlikte  genel seçimle taçlandıracağız. Bugün artık insanlarımızın  CHP’ye  ihtiyaçları  var. Sadece  hizmet anlamında değil,   ekonomik ve adalet eşitsizliği konusunda  vatandaşlarımızın  bizlerden beklentilerinin  olduğunun bilincindeyiz. Diğer kongrelerde de ifade ediyorum.  Kiraz İlçe Teşkilatının  bu kongresinde de söylüyorum. Burada  iki aday arkadaşımız var.  Buradan  ne sonuç çıkarsa  çıksın. Sonuç’ta  CHP  kazanacaktır.  Bu seçimin  kaybedeni olmayacaktır.” dedi.

CHP  Milletvekili   Kamil  Okyay Sındır  Ülkenin  çetin  bir süreci içinde kongrelerin gerçekleştiğini ifade ederek “Bugün  öyle bir ortamda kongrelerimiz  gerçekleşiyor ki  ülkemizin çetin bir  sürecinde  bu kongrelerimizi  yapıyoruz. Bizim dileğimiz  bir an önce  bu seçimlerin  tamamlanması  ve bundan  sonra da milletimizin meseleleri ile uğraşmalıyız. Ve ülke  de bir talan düzeni  yapılmaktadır. Ülkemizde  yap işlet  devri ile iyi bir çalışma  yapılıyor. Gibi gözükse  bile  ülkemizde  ciddi anlamda işsizlik vardır. Tarım   neredeyse  ülkemizde  son yıllarda  kötü bir duruma  gelmiştir. Ve neredeyse  bitmiştir. Tarım  Politikası  diyorlar. Ama ülkemizde aslında tarım politikası diye bir şey asla  yok. Burada  yapılan kongrenin  önemi var.  Ve yerel de  şansız bir şekilde kaybedilen  belediye başkanlığı seçiminin  tekrar  kazanılacağını umut ediyorum.” dedi.

BEYDAĞ  BELEDİYE BAŞKANI YILMAZLAR “KİRAZ ‘DA SİYASET BENİ HER ZAMAN  HEYECANLANDIRMIŞTIR.”

Kiraz  siyasetinin  her  zaman kendisini heyecanlandırdığını ifade eden Beydağ  Belediye Başkanı Feridun  Yılmazlar  “Kiraz’da yıllardan  bu yana gelen siyasetin bir ağırlığı vardır. Bu yapılan  siyaset  beni  her zaman heyecanladırmıştır. Gönül istedir ki burada  seçimi biz kazanalım. Ama nasip olmadı.  Önümüzdeki   seçimlerde güzel bir ekiple güzel bir adayla  CHP’nin bayrağının   Kiraz da dikileceğine şimdiden inanıyorum.” Dedi.

Kongrede  divan  başkanlığını üstlenen  CHP İzmir eski İl Başkanı  Asuman  Güven “Küçük Menderes  havzası  Türkiye’nin  çok önemli bir  bölgesidir ve önemli bir merkezidir. Buradan  Şükrü Saraçoğlu  gibi Türk  siyasetinde önemli  bir başbakanı Ödemiş’ten çıkmıştır. Birgi  Aydınoğlu beyliğinin  kurulduğu bir merkezdir. Bu bölge  özellikle  Türk tarımına  yön veren  önemli  bir bölgedir. Bu  bölgede milletvekilleri yetişmiştir.” Dedi.

Kongrede  söz alan  CHP  Ödemiş İlçe Başkanı  Hamdi Halis “Bu bölgeyi  5’i bir yerde anlamında ele alırsak  bu bölgede sadece  Ödemiş ve Beydağ ilçelerinde seçimi aldık. Kiraz, Tire ve Bayındır da seçimi kaybedilmesi üzücüdür. Kiraz’a  baktığımızda  her zaman Atatürk  ve Cumhuriyet sevdalısı bir yerdir. Ben  buradaki  CHP’nin  gençlik  kollarını yaptıkları çalışmalarla  örnek gösteriyorum.  Ben  CHP’nin önümüzdeki seçim sürecinde  CHP belediyeciliğinin  dalgalanacağına inanıyorum. Burada  bu ışığı  görüyorum.” dedi.

ESKİ  BAŞKAN   KORKMAZ “VEDA ETMİYORUM, PARTİM İÇİN NEFER OLMAYA  DEVAM  EDECEĞİM.”

CHP  Kiraz İlçe  kongresinde  görev almamasına  rağmen  partisinin  gece  ve gündüz partinin neferi olacağını   dile  getiren  eski İlçe başkanı  ismet  Korkmaz “Son  yapılan   seçimlerde  ilk önce  Salim Özkarakaş arkadaşımızı aday olarak  yola çıkmıştı. Bizler  kendisine  bu konuda gerekli  desteği vermiştik. Ancak partimizin  genel merkezinin  aldığı kararla  burada İYİ parti  ile bir ittifak söz konusu  yaşandı. Bu yaşanan  olumsuzluk nedeniyle  buradaki seçimi kaybettik. Ben  burada ayrıca şunu açık  olarak ifade etmek istiyorum.   Şahsım olarak  İlçe başkanlığı  görevini bıraksam  bile  her zaman  bana  ihtiyaç  duyulan görevlerde hazır olduğumu  söylemek istiyorum.  Hangi arkadaşımız İlçe  Başkanı olursa olsun sonuna kadar arkasında olmaya devam edeceğim.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

 

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.