Ödemiş Devlet Hastanesinin Yeni Üniteleri Hizmete Girdi

Ödemiş Devlet Hastanesinin Yeni Üniteleri Hizmete Girdi

Ödemiş Devlet Hastanesinin Yeni Üniteleri Hizmete Girdi

Gün geçtikçe yeni projeleri ve yenilikleriyle gelişmeye ve Sağlık alanındaki çalışmalarına bir yenisini ekleyen Ödemiş Devlet Hastanesine  yeni bir hizmet olan Böbrek Taşı Kırma Ünitesi, Görme Alanı ve Göz  Tomografi Cihazı  ünitesinin açılışı törenle gerçekleştirildi.

ÖDEMİŞ DEVLET  HASTANESİ BAŞHEKİMİ  DOKTOR ÖMER KOÇAK “BÖLGE HASTANESİ KİMLİĞİNİ KAZANDIKTAN SONRA  FARKLI ve YENİLİKÇİ HİZMET ANLAYIŞINA GİRDİK.”

Açılış öncesi konuşma yapan  Ödemiş Devlet Hastanesi  Başhekimi  Doktor Ömer Koçak “Yeni Hastanemizin açılışında 2 seneye giriyoruz.  Birçok alanda Ödemiş halkına ve Küçük Menderes havzasına farklı yenilikçi bir hizmet anlayışı getirdik. Özellikle bölge hastanesi hüviyetini aldıktan sonra hem kadro standartlarımızda hem de cihazsal anlamda il sağlık müdürlüğümüzün ve sağlık bakanlığımızın ciddi anlamda bize katkıları oldu. Birkaç ay önce aldığımız dijital hastane HIMMS ünvanı bizim için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu gerçekten çok önemli çünkü dünyada ilk defa 6’yı ve 7’yi aynı yıl içerisinde aldık. Avrupa’da 6. Türkiye’de ise 3. Hastane olduk. Bugün taş kırma merkezi dediğimiz aslında çevre hastanelerin hiçbirinde olmayan ve bu tür hastalarımız merkez hastanelere gitmek zorunda kalıyorlardı. Hem dışardan kırma yöntemini hastanemize kurduk, hem de ameliyat ortamında daha küçük ve zor taşların kırılmasıyla ilgili cihazları ve bunlara bağlı ekipmanlarını da almış bulunuyoruz. Daha güzel bir hizmet vermek adına önemli bir hizmet olarak görüyoruz. Yine halk arasında göz tomografisi denilen çok önemli cihazı aldık ve bir çok insanın merkezlere gitmek zorunda kalıyorlardı. Bunları çözmeye devam edeceğiz. Bir çok alanda cihazlarımızı hastanemize kazandırdık ve kazandırmaya devam edeceğiz.  Sağlık müdürlüğümüzün ciddi katkıları var.” dedi.

İZMİR İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ÖZTOP “ÖDEMİŞ’TE SAĞLIK ALANINDA GÜZEL HİZMETLER GERÇEKLEŞİYOR.”

İzmir İl Sağlık Müdürü Mehmet Burak Öztop açılışta yaptığı konuşmasında “Ödemiş’e sağlık alanında güzel hizmetler sunuluyor. Ödemiş 2018 Mart ayından itibaren nitelikli sağlık hizmetleri sunulması konusunda Ödemiş halkına yakışan modern tıbbi cihazlarla donatılmış bir hastanedir. Gerek doğum, emzirme odası gerekse cerrahi alanındaki başarılarından dolayı Ödemiş Devlet Hastanesi bizim için önemli bir hastane. Ödemiş’in bizim önemlilerinden bir tanesi de hem merkezi hem de bölgesel olarak diğer ilçelere de hizmet vermesi. Bizim merkezdeki yoğunluğun azaltılması, buradaki teknoloji ve hizmet kalitesinin arttırılması da önemlidir.” dedi.

ÖDEMİŞ KAYMAKAMI  DAYIOĞLU “ÖDEMİŞ DEVLET HASTANESİ HASTALARIMIZIN TEDAVİYE KOLAY ULAŞMASINDA ÇOK ÖNEMLİ GÖREV ÜSTLENİYORLAR” 

Ödemiş Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu “Sağlıklı bir yıl diliyoruz. Bütün kutlamalarımızda her şeyden önce sağlığın başta geldiği, sağlık varsa diğer şeylerin arkasından geleceğini söylüyoruz. Hasta olmamak, hasta olduktan sonrada tedaviye kolay ulaşmak çok önemli bir husus devlet hastanemiz özellikle hastalarımızın, insanlarımızın tedaviye kolay ulaşmasında çok önemli bir görev üstleniyorlar. Hastanemizin gittikçe güçlenmesi, hastalara anında verinde müdahale çok önemli bir olay, hastanemiz kurulduğu andan itibaren çok önemli görevler yapmıştır. Hastalarımızın uzak yerlere gitmesine engel olacak teknik donanıma ulaşmıştır. Aynı zamanda doktor kadrolarımızda her türlü hizmete verecek durumdadır.” dedi.

BÖBREK TAŞI KIRMA ÜNİTESİNDE İLK HASTA OLAN MESUT MERT MEMNUNİYETİNİ DİLE GETİRDİ.

Ödemiş Devlet Hastanesinde  yeni kurulan Böbrek Taşı Kırma ünitesinde ilk hasta olan  Emekli Astsubay  Mesut  Mert memnuniyetini dile getirerek “Ödemiş  Devlet  Hastanesinde yeni kurulan   Böbrek Taşı Kırma  ünitesinde ilk  hasta olma şansına  sahip oldum. Böbrek taşı konusunda uzun süreden beri  uğraşıyordum. Burada  kurulan  Böbrek taşı ünitesi sayesinde sağlığıma kavuştum. Ödemiş  ve  Bölgesi  adına  bu ünitenin  hastalara  sağlık alanında  güzel hizmetler vereceğine inanıyorum.” Dedi.

Yapılan açılış töreninin ardından  açılışa  katılan  Protokol  yeni açılan üniteyi gezdiler.

Haber : Turgay Konuralp

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.