Ödemiş Siyasetinin Çınarı İçin Son Görev

Ödemiş Siyasetinin Çınarı İçin Son Görev

Ödemiş Siyasetinin Çınarı İçin Son Görev

Ödemiş CHP’nin 50 Yıllık  ilçe başkanlarından  duayyen  siyasetçi Emin Öztürk’ün ölümü ailesi başta olmak üzere  CHP Camiasında büyük üzüntü yarattı.

ESKİ İLÇE BAŞKANI  ÖZTÜRK İÇİN İLK TÖREN CHP PARTİ BİNASI  ÖNÜNDE GERÇEKLEŞTİ.

CHP Eski İlçe Başkanı  Öztürk için ilk tören  CHP Ödemiş İlçe Binası önünde gerçekleşti.

Burada  yapılan törende  katılanlar  Öztürk için  taziyelerini ve görüşlerini  dile getirdiler.

CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis burada yaptığı konuşmasında “Bugün burada hepimizi acı ve hüzne boğan bir olay için toplandık. Ödemiş siyasetinde uzun yıllardan beri var olmuş partimize hizmet etmiş partimizin değişik birimlerinde görev almış temsil etmiş bir büyüğümüzü kaybetmenin hüznü ve acısı içerisindeyiz. Biz kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz. Onun yaptığı çok özel çalışmalar var. Küçükmenderes dendiğinde ya da Ödemiş dendiğinde siyasi aktörlerin en önemlilerinden birisi olarak hep tanıdık onu, partimize yıllarca hizmet etti, kendisi bizim onursal başkanımız kimliğindedir. Özellikle bulunduğumuz parti binamızın kazandırılmasından başlayarak sayısız hizmetleri vardır. Kendisine müteşekkiriz. Onun hizmetlerinin karşılığı olarak ta Cumhuriyet Halk Partisi İçle Örgütü olarak, Ödemiş olarak onun bayrağını yere düşürmeden devam ettirme sözü veriyoruz. Acımız çok büyük, ben tüm Cumhuriyet Halk Partisi Ailesine özellikle aile bireylerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun, ışıklar içerisinde uyusun diyorum.  Değerli ailesi  Başsağlığı diliyorum.” Dileklerinde bulundu.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ESKİ BAŞKANI AZİZ KOCAOĞLU “TÜRK SİYASET TARİHİNDE ÇOK SAYGIN YERİ OLAN DEĞERLİ BÜYÜĞÜMÜZÜ KAYBETMENİN  ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUZ.”

Ebediyete  uğurlanan   Eski İlçe Başkanı Öztürk, için düzenlenen törene katılan İzmir Büyükşehir  Belediyesi  eski başkanlarından  Aziz Kocaoğlu “Türk siyaset tarihinde çok saygın yeri olan bir büyüğümüz bir abimiz onun vefatından duyduğumuz üzüntüyü kelimelere tarif etmek mümkün değil tüm Ödemişli hemşerilerime, hısım akrabalarına, tüm aileye ve sevgili Cumhuriyet Halk Partililere başımız sağ olsun diyorum, nur içinde yatsın.  Allah  gani gani rahmet eylesin” dedi.

CHP İzmir eski Milletvekillerinden Alaaddin  Yüksel “Bugün aramızdan ayrılışından büyük bir üzüntü duyduğumuz  Türk siyasetinin  değerli isimlerinden Emin  Öztürk ağabeyimizi kaybetmenin  ve ebediyete uğurlamanın  büyük bir üzüntüsü içindeyiz.” dedi.

Beydağ  Belediye Başkanı  Feridun  Yılmazlar “Başkanım için her şey söylendi. Fakat kendisiyle olan bir diyaloğum var. Kendisiyle bir Ödemiş yemeğinde, beni yanına çağırmıştı, ben yanına gelip elini öptüğümde şunu söylemişti. Ben demiştim ki Örgütüm beni aday gösterdi, bana destek olan herkese teşekkür ederim demiştim. O da bana “Sen tırnaklarınla kazıya kazıya buraya geldin.“ demişti. Hiç unutmuyorum. Örgütte emek veren, Küçükmenderese hayat veren ve bu kadar dostu bir araya toplayan Emin amcamıza Allah rahmet eylesin, Tüm sevenlerin başı sağ olsun.” dedi.

ÖDEMİŞ BELEDİYE BAŞKANI ERİŞ “DEĞERLİ BAŞKANIMIZI UĞURLARKEN İKİ HAFTA SONRA YAPACAĞIMIZ KONGREMİZİ DE BİR ANLAMDA TOPLAMIŞ OLDUK.”

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet  Eriş  Parti binası önünde yaptığı konuşmasında “Değerli Cumhuriyet Halk Partisi ailesi bugün büyük başkanımızı uğurlarken adeta, iki hafta sonra yapacağımız ilçe kongremizi de toplamış olduk. Uzaktan, yakından dostları, sevenleri ve partilileri burada, herkes bilir ki Emin Öztürk’ün üç evladı var. Oysa onun dört evladı vardı. Diğeri de Cumhuriyet Halk Partisiydi. Bugün onun servet beyanı değil, gönül beyanı, burada bulunan insanlar ömründe biriktirdiği bir zenginliktir, Onun servetidir. Ödemiş Cumhuriyet Halk Partisi onun yaptıklarını unutmayacak, geçen hafta hasta koltuğunda bile partiyi konuşuyorsa bir insan, o hasta bile değildir. Evet hastaydı ama, hasta bir Cumhuriyet Halk Partiliydi. Bugün onu sonsuzluğa uğurluyoruz. Hepimizin yüreğinde yaşasın mekanı cennet olsun.” dedi.

Eski İl Genel Meclis Üyelerinden Necati  Tatlı “Değerli  yol arkadaşlarımızdan  Emin  Öztürk  bu parti için örnek bir siyasetçi olmuştur. Onunla ilçe başkanlığı görevini  yaparken  çok güzel günlerimiz oldu.  Allah Rahmet Eylesin  Güle  Güle Başkanım” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

EBEDİYETE UĞURLANAN  ÖZTÜRK’ÜN OĞLU   İZMİR  BÖLGE İDARE MAHKEMESİ  HAKİMLERİNDEN  ENGİN ÖZTÜRK “BABAM ADINA ONUN SEVGİ DOLU İNANMIŞ YAŞAMI ADINA  HEPİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.”

Babası  Emin Öztürk’ün  ebediyete uğurlamanın üzüntüsünü  yaşayanlardan İzmir Adliyesi  Bölge İdare Mahkemesi  Hakimlerinden  Engin Öztürk “Babam adına onun sevgi dolu inanmış yaşamı adına çok teşekkür ediyorum. Ben bir tek şey söylemek istiyorum. Ödemiş’te siyaset yaptığı zaman kırıldığı, sorun yaşadığı insanlara bile özünde çok sevdi. Bundan hiç şüphe duymayın, ben onun her şeyini bilirim o bu yok biz hepimiz size minnet duyuyoruz. Vefa gösterdiniz buradasınız. Tek tek uğurluyoruz. Ailesi olarak biz ondan hep razı olduk. Sizlerde razısınız, burada olduğunuz için çok mutluyuz. Yani üzgün bir günde mutlu olmak bu olmalı herhalde ve Allah herkese anayı, babayı böyle uğurlama şansını versin. Hepinize  böyle acılı günümüzde  bizleri yalnız bırakmadığınız için ailem adına teşekkür ediyorum.” Dedi.

ÖDEMİŞ  BÜYÜK  CAMİİ ÖZTÜRK İÇİN TARİHİ GÜNLERİNDEN BİRİNİ YAŞADI.

Ödemiş  Büyük Camiinde  yapılan cenaze  töreninde Eski İlçe Başkanı Öztürk için tarihi  günlerinden birini  yaşarken, burada  yapılan cenaze törenine Ak Parti  Genel Başkan yardımcısı  Hamza  Dağ, Kiraz İlçe Kaymakamı  Emin Kaymak,  Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Beydağ Belediye Başkanı  Feridun Yılmazlar,  İzmir Büyükşehir Belediyesi  Başkan vekili Mustafa  Özuslu, Büyükşehir Belediyesi  Ödemiş Yerel Hizmetler  Koordinatörü  Hikmet Güriş, İzmir milletvekili  Ednan Arslan, CHP  Milletvekili  Atilla Sertel,  İzmir Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Aziz  Kocaoğlu, Eski Milletvekillerinden Mustafa  Moroğlu, Sabri  Ergül, Bülent Baratalı, Eski İl başkanı Ekrem Bulgun, Eski Milletvekilleri ve  ilçedeki çeşitli  kamu  kurum  ve daire amirleri  ve acılı Öztürk ailesinin   yakınları  ve akrabaları  yapılan  cenaze törenine   katılım gösterdiler.

Ödemiş Büyük Camiinde  Eski İlçe Başkanı Emin Öztürk için yapılan  son  duaların ardından  cenaze daha sonra  Ödemiş’e bağlı Kaymakçı Mahalle mezarlığına defnedildi.

Haber : Turgay Konuralp

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.