Ödemiş’te Uyuşturucu ve Ruhsatsız Tabanca Operasyonu

Ödemiş’te  Uyuşturucu ve Ruhsatsız Tabanca Operasyonu

Ödemiş’te Uyuşturucu ve Ruhsatsız Tabanca Operasyonu

Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler  tarafından devriye görevi ifa edildiği esnada şüphelenilmesi üzerine durdurulan bir araçtan,1 adet ruhsatsız 9 mm. çaplı tabanca, şarjör ve 1 adet 9 mm. çaplı fişek,1 adet ruhsatsız 7,65 mm. çaplı tabanca ve şarjör ele geçirilmiştir. Ele   geçirilen  ruhsatsız tabanca olayı ile ilgili olarak H.Ç isimli şahıs hakkında 6136 sayılı kanun maddesinden gerekli işlemin yapıldığı tahkikatın devam ettiği bildirildi.

Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin uyuşturucu madde ticareti yapan ve uyuşturucu madde kullanan şahıslarla mücadeleye yönelik olarak yapılan çalışmalar kapsamında H.Ş. isimli bir şahsın ikametinde uyuşturucu madde satışı yaptığı yönünde alınan istihbari bilgiler üzerine ekiplerce  düzenlenen operasyonda bahse konu ikamette ve ikamette bulunan H.Ş. ile E.O. isimli şüpheli şahısların üzerinde yapılan aramalarda, 2 gr. metamfetamin uyuşturucu maddesi,1 içimlik esrar maddesi,3 adet Bong tabir edilen uyuşturucu madde içiminde kullanılan düzenek, ele geçirildiği bildirildi.

Şahısların tahlil sonuçlarına göre uyuşturucu madde kullandıkları tespit edildiğinden haklarında Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak Suçundan işlemler yapılmış olup tahkikatları devam etmektedir.

Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin uyuşturucu konusunda yaptığı çalışma kapsamında  İlçede bir işyerinde uyuşturucu madde satışı yapıldığı yönünde alınan istihbari bilgiler üzerine harekete geçen  polis  ekipleri, işyerinde bulunan I.D., B.A. ve Ş.S. isimli şüpheli şahıslar üzerinde yapılan aramalarda, 9,5 gr. metamfatemin uyuşturucu maddesi,30 gr. esrar maddesi,1 adet Bong tabir edilen uyuşturucu madde içiminde kullanılan düzenek, ele geçirildi. 3 şüpheli şahsın yapılan  tahlil sonuçlarına göre uyuşturucu madde kullandıkları tespit edildiğinden her 3 şahıs hakkında da Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak Suçundan işlemler yapılmış olup tahkikatları devam ettiği bildirildi

Ayrıca çalışmalarını sürdüren . Ödemiş İlçe Emniyet ekipleri  tarafından 4 ayrı Yağma Suçu dosyasından aranan ve 7,5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan İ.E. isimli şahıs yakalanarak cezasının infazı için  Ödemiş Cezaevine teslim edildiği bildirildi.

Haber : Turgay Konuralp

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.