Ödemiş’e Kırgız Gelin

Ödemiş’e Kırgız  Gelin

Ödemiş’e Kırgız Gelin

Ödemiş’te Belediye  Düğün  Salonunda gerçekleşen merasimde İlçenin  tanınmış  ve sevilen ailelerinin fertlerinden  Adem  Deniz Kırgızistanlı gelin Colpanai ile dünya evine girdi.

ÖDEMİŞ’İN ÖRF VE ADETLERİNE  GÖRE YAPILAN KINA ve DÜĞÜN MERASİMİNDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER  YAŞANDI.

Kırgızistanlı Cholpanai ile Ödemişli Adem Deniz Ödemiş’in yöresel düğün merasimi ile dünya evine girerken,  genç çiftleri düğün öncesi Tekstil mevkiinde Deniz ailesinin evinin önünde kına gecesinin ardından Ödemiş Kültürpark karşısındaki Belediye Kongre ve Düğün salonunda gerçekleşen coşkulu bir düğün merasimi gerçekleşti. Düğün öncesi Deniz ailesinden damat babası Durmuş Deniz ve annesi Güler Deniz ile Kırgızistanlı Abdyldakonova ailesinin yakınları ile birlikte davetlileri karşılamasıyla başlayan düğün daha sonra yerini hareketli dakikalara bıraktı.

DESTAN  MÜZİK ORGANİZASYON SOLİST SALİH ÖZDERE VE EKİBİ  HEM TÜRK MÜZİKLERİ  HEM DE KIRGIZ PARÇALARINA  YER VERDİ.

Ödemiş’te gerçekleşen Deniz ve Kırgızistanlı Abdyldkonova ailelerinin mutlu düğün merasiminde  gecenin orkestrası  Destan  Müzik Organizasyon solisti  Salih Özdere  eşliğinde gecede gerçekleşen  düğün için Türkiye’nin son günlerde  sevilen  gündem parçaları ile  Kız tarafının özel istekleri üzerine Kırgızistan müziklerine de yer verildi.

Mutlu çiftin nikahını  Ödemiş Belediyesi  Nikah memuru  Ali Kutlu kıyarken,  nikah şahitliklerini Oktay Cengiz, Rıfat Sert, Abdullah Aksoy ve Nurgül  Musaevg genç çiftin düğününe tanık oldular.

Nikah Memuru gecede  yaptığı konuşmasında “Bu gece Deniz Ailesi ile Kırgızistanlı  Abdyldakonova ailelerinin  mutlu düğün merasimi için bir aradayız. Genç çiftimizden ve nikah şahitlerimizden evet onayını aldıktan sonra kanunun bana verdiği yetkiyle genç çiftimizin nikahını kıymış bulunuyoruz.  Yapılan merasimin her iki aileye hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Kıyılan  nikahın ardından  gecenin  mutlu  çiftleri  gecenin  grubu Destan Müzik  Organizasyonun  canlı müzikleriyle  dans, oyun, pasta, takı merasimi ve istek parçaları  ve gece de son   Damat  Halayı oynayarak gecenin  finalini gerçekleştirdiler.

Haber : Turgay Konuralp

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.