Ödemişli Gaziler KKTC’nin 36. Yılı Kutlama Etkinliklerine Katıldı

Ödemişli Gaziler KKTC’nin 36. Yılı Kutlama Etkinliklerine Katıldı

Ödemişli Gaziler KKTC’nin 36. Yılı Kutlama Etkinliklerine Katıldı

Kutlama etkinlikleri kapsamında İzmir Başkonsolosluğu tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni yapıldı, Başkonsloslukta tebrik kabulü gerçekleştirildi.

İzmir Başkonsolosluğundan verilen bilgiye göre, etkinliklere İzmir Valiliği, Ege Ordu Komutanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ordu Komutanları, Siyasi Parti Temsilcileri, Gaziler, Üniversite Temsilcileri, Kıbrıslı öğrenciler ve İzmir’de yaşayan Kıbrıslı vatandaşlar ve İzmirli vatandaşlar Devletine ve geleceğe olan bu güvenin; Anavatan Türkiye’nin hiçbir zaman esirgemediği maddi ve manevi desteği sayesinde teminat altına alındığını ifade eden Başaran, özetle şunları kaydetti “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti Kıbrıs’ta adil bir çözümü savunmakta, Birleşmiş Milletler şemsiyesi altında bir anlaşma sağlanması için elinden gelen çabayı göstermekte ve Kıbrıslı Rumlara uzattığı barış elinin tutulmasını beklemektedir.

Kıbrıs Türk Halkı Kıbrıs’ta kalıcı bir çözüm umudunu yitirmemiştir. Türkiye’nin de tam desteğiyle Kıbrıs Türk tarafı olarak ısrarla en kısa zamanda Kıbrıs’ta iki halkın Cumhurbaşkanları arasında ucu açık olmayacak ve somut adımlar atılmasına olanak sağlayacak görüşmelerin yeniden başlamasını ve bir anlaşmaya varabilmek için son şans olarak görülen bu görüşmelerden artık bir neticeye varılmasını beklemektedir.

Türkiye Cumhuriyeti’ne, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine, Kıbrıs Türk Mücahidine ve Gazilerimize sonsuz saygı ve minnetlerimizi sunar; tüm şehitlerimizi, merhum Dr. Fazıl Küçük ve Rauf Raif Denktaş’ı rahmetle anarız.” dedi.

KUTLAMA TÖRENİNE  KATILAN  ÖDEMİŞ MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ BAŞKANI  AKTAŞOĞLU “KKTC’NİN  KURULUŞUNUN 36. YILI İÇİN TÖRENLERDE ÖDEMİŞ’İ TEMSİLEN  KATILDIK.“

KKTC’nin kuruluşunun 36. Yılı etkinlikleri kapsamında İzmir’de bulunduklarını dile getiren Ödemiş Muharip Gaziler derneği başkanı Selahattin  Aktaşoğlu “Her yıl  olduğu gibi  bu yılda  KKTC’nin  kuruluşunun  36. Yılı  etkinliğinde  İzmir deki törenlere  katıldık. Buradaki törenlerde  Ege genelinde bir  çok il ve ilçelerden gelen gazilerimizle  bütünleştik.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.