EĞİTİM –İŞ’ten “İnsan Gibi“ Tiyatro

EĞİTİM –İŞ’ten  “İnsan Gibi“ Tiyatro

EĞİTİM –İŞ’ten “İnsan Gibi“ Tiyatro

Eğitim-İş Ödemiş Temsilciliğinin getirmiş olduğu  ''İnsan Gibi'' adlı oyun Ödemiş Belediyesi Kültür Merkezinde sahnelendi.

Eğitim-İş  Temsilcilik Başkanı Rıza Gürbüz  Güzel  ve anlamlı bir tiyatro oyunu sahnelendiğini dile getirirken “Bu oyun insanca yaşama isteğinden doğmuştur. 2 perde Anton Çehov, Aziz Nesin, Metin Balay ve Haldun Taner'in oyunlarından oluşan 6 farklı hikayenin anlatıldığı bir derleme. Güncel hikayelerden oluşuyor. Her türlü korkutmacaya, baskıya, ekonomik sıkıntılara, psikolojik baskılara karşı yaşamak zorunda olan insanların hayat mücadeleleri üzerinden adalet sistemine de vurgu yaparak anlatılan küçük insanların sonu akıl hastanesinde bitiyor. Oyun canlı müzik ve özel yapım bestelerle süslenmiş olup, müzikal bir komedi tadındadır.“ dedi.

Eğitim-İş Temsilcilik Başkanı Rıza Gürbüz Kısa bir konuşma yaparak Emekli olan üyeleri, Semra Gölcük, Müzeyyen Keçe ve Mehmet Gacar 'a plaket verdi ve mutlu ve sağlıklı bir emeklilik dileğinde bulundu. Gürbüz “Bu gece harika duyguları bir arada yaşadık, ilk olarak Eğitim-İş’li saygıdeğer öğretmen arkadaşlarımızın emeklilik plaketlerini takdim ettik, onlara güzel ve sağlıklı bir emeklilik hayatı temennisinde bulunduk sonrada İzmir’den gelen Derin Sahne tiyatro ekibiyle hem eğlendik hem düşündük. Tekrardan emekli olan sevgili öğretmenlerimizin emekliliklerini tebrik ediyoruz, Derin Sahne Tiyatro ekibine bu güzel geceyi anlamlandırdıkları için  çok teşekkür ediyoruz ve tabi ki Eğitim-İş’li gönül dostlarımıza katılımlarından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.