Korkunç Cinayetin Ardından Acılı Dede Konuştu

Korkunç Cinayetin Ardından Acılı Dede Konuştu

Korkunç Cinayetin Ardından Acılı Dede Konuştu

DEDE AKKEÇE “BU TASARLANMIŞ VAHŞİCE BİR CİNAYET.”

Kiraz ilçesinin Çayağzı Mahallesi, Bağarası mevkiinde, İbrahim Akkeçe (40) eşi Döndü Akkeçe (38) oğlu Kemal Akkeçe (17) ve amcaoğlu Erol Akkeçe’yi  (40) akrabaları  Murat  Akkeçe tarafından  öldürülmesi olayının ardından zanlı Akkeçe  ve  4 kişinin  evlerinin çok yakın olması nedeniyle  Kiraz İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından  mahallede geniş güvenlik önlemleri alındı.

İzmir Adli Tıp Kurumunda incelenen 4 kişinin cenazeleri İzmir Büyükşehir Belediyesinin cenaze aracı ile ilk önce  Akkeçe  ailesinin  evlerinin önüne getirilip helallik istendi. Olay anında okulda olması nedeniyle  sağ olarak kurtulan 12 yaşındaki Yasin Akkeçe ise gözyaşlarını tutamadı.

Mezarlık yanındaki yolda yapılan cenaze töreninde aynı anda 4 kişinin cenazelerinin getirildiği aracın önünde dualar yaşamını yitiren 4 kişi için yapıldı.

KİRAZ KAYMAKAMI EMİN KAYMAK VE BELEDİYE BAŞKANI SALİHA ÖZÇINAR  12 YAŞINDAKİ YASİN  AKKEÇE İLE İLGİLENEREK TESKİN ETMEYE ÇALIŞTILAR.

Yapılan cenaze törenine katılan Kiraz Kaymakamı  Emin  Kaymak, Kiraz  Belediye Başkanı  Saliha Özçınar  ile ailenin  hayatta kalan tek oğlu  12 yaşındaki Yasin Akkeçe ile yakından ilgilenerek teskin etmeye çalıştılar.

DEDE  AKKEÇE “BU CİNAYETE ANLAM VEREMEDİM.”

Akkeçe ailesinin en büyüğü dede İbrahim Akkeçe  Ödemiş  Kent  Gazetesi muhabirine  açıklamada  cinayetin  Vahşice Tasarlayarak İşlenmiş Bir Cinayet olduğunu vurgularken “Ben  bunların  hepsinin büyüğüyüm.  Herkesin arazisi belli, nedenini bende bilemiyorum. Anlamda veremiyorum. Miras veya arazi anlaşmazlığı diye bir şey yok.” dedi.

Cinayetten önce okula gittiği için olaydan sağ kurtulan 12 yaşındaki Yasin Akkeçe  sık sık ağlayarak göz yaşı döktü. 4 kişinin öldürülerek yaşamını yitirdiği olayın ardından köyde yapılan cenaze töreninde yaşamını kaybedenlerin aile yakınları cenazelerinin getirildiği  sırada sinir krizleri geçirdiler.  

Haber : Turgay Konuralp

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.