Hepimiz Mustafa Kemal’iz…

Hepimiz Mustafa Kemal’iz…

Hepimiz Mustafa Kemal’iz…

SAYGI, SEVGİ VE ÖZLEMLE ANIYORUZ.

Hatipoğlu Hasan Erdem İlkokulu ve Ortaokulunda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal etmesinin 81. yıl dönümü büyük bir hüzünle anıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 81. yıl dönümünde Hatipoğlu Hasan Erdem İlkokulu ve Ortaokulunda düzenlenen etkinlikler ile anıldı. Atatürk’ü anma programına okul öğrenci ve öğretmenlerinin yanı sıra öğrenci velileri de katılım gösterdiler.

SİREN SESİNDEN ÖNCE KALP ATIŞI SESİ HÜZÜNLÜ DAKİKALAR YAŞATTI.

10 Kasım Atatürk’ü anma programı Saat 09:05’te sirenlerin çalması, iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Hatipoğlu Hasan Erdem İlkokulu ve Ortaokulu Müdür Yardımcısı Ayşe Dinç’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından öğrencilerin sunduğu Oratoryo, şiirler ve diğer etkinlikler ile devam ederken okul korosu tarafından şarkılar söylendi. Okulun Türkçe Öğretmeni Erdal Doğan’ın sazı ile eşlik ettiği ve Okulun Öğretmenleri tarafından oluşturulan koronun Atatürk’ün sevdiği şarkıları ve türküleri seslendirmesi törene katılanlara duygulu anlar yaşattı.

“10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA VE ONUN DÜŞÜNCELERİNİ ANLAMA GÜNÜDÜR.”

Program sonunda açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Şirin Sezer “Türk Milleti için matem günü olmaktan çok Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte yaşayacak olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma ve Onun düşüncelerini anlama günüdür. Ulusumuzun kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk dün olduğu gibi bundan sonra da yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere gösterdiği yolda ilerleyerek Onun düşüncelerini ve yaptıklarını anlatarak okulumuzda Öğretmen ve Öğrencilerimizle duygulu bir şekilde Ata’mızı andık. Programda emeği geçen Öğretmen ve Öğrencilerimize teşekkür ederim.” Dedi.

Program Öğrencilerin Atatürk’ü saygı, sevgi ve minnetle selamlamasıyla son buldu.

Haber : Emine Toktaş

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.