Ürettiği Karpuzu Hasadını Kışın Yapacak

Ürettiği Karpuzu Hasadını Kışın Yapacak

Ürettiği Karpuzu Hasadını Kışın Yapacak

Ödemiş’te yetiştirdiği  organik ürünlerle tanınmayı başaran Organik üretici  Levent Korukoğlu, yaklaşık 10 çeşit organik ürünün coğrafi işaretini alarak sertifikalı ürün konusunda Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerine  organik ürün pazarlarına gönderdikten sonra, bugünlerde yetiştirdiği  organik karpuzlarının tarladan hasadını yapmaya hazırlanıyor.

“YILIN HER AYI ÜRÜN HASADI YAPIYORUM.”

Ödemişli organik üretici Levent  Korukoğlu  yılın  her ayında bir organik ürün hasadı  yaptığını dile getirerek “9-10 ayrı organik ürün üzerinde çalışmalar yaparak Ödemiş’in adını, organik ürünler üzerinden tanıtmaya çalışmaktayım. Bugünlerde kış mevsimine girmemize rağmen ürettiğim ilaçsız  organik karpuzlarının hasadını önümüzdeki günlerde yapacağım.” Dedi.

“TALEPLERİ KARŞILAMAYA ÇALIŞIYORUM.”

Ödemişli organik üretici Korukoğlu “Organik ürünler konusunda Türkiye’nin bir çok kesiminden  sonra bazı Avrupa ülkelerinden de organik ürünler konunda talepler geliyor. Bunları karşılamaya çalışıyorum. Önümüzdeki günlerde organik karpuzların hasadını  yaparak  talepte  bulunan önemli ve isim yapmış marketlere  ürettiğim karpuzları  göndereceğim.” Dedi.

Haber :  Turgay Konuralp 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.