Milli Eğitim’den Hayırsevere Plaket

Milli Eğitim’den Hayırsevere Plaket

Milli Eğitim’den Hayırsevere Plaket

Ödemiş’e bağlı Birgi Mahallesinin eğitim kurumlarından olan Birgi Kasım Paşa Ortaokulunda, kullandığı araçlarından  birini okula bağış olarak veren  Ödemişli hayırsever işadamı Nihat  Özben için Birgi Sofrasında düzenlenen  gecede İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü tarafından  Özben’e plaket ve çiçek takdimi gerçekleşti.

Ödemiş İlçe Milli  Eğitim Müdürü  Bahattin Gengörü  hayır sever işadamı Özben’in  aracını  satışını gerçekleştirerek okula bağışlamasının  son derece örnek bir davranış olduğunu dikkat çekerken “Örnek diyebileceğimiz Nihat Özben’in bu davranışını kutluyorum.  Gerçekten iyi bir düşünceyle  okula  katkı sağlamıştır.” dedi.

ÖTO BAŞKANI RIFAT ERİŞ “EĞİTİM GÖNÜLLÜSÜ ARKADAŞIMIZDAN ÖRNEK DAVRANIŞ”

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş “Eğitim gönüllüsü iki kişinin çalışması aslında bu, bir arkadaşımız kendi ürettikleri, istihdamı, devlete ödediği verdiden sonra birde kendi tasarrufundaki bir aracını okulumuza verdi. Sonrasında da başka bir arkadaşımızda çok ihtiyacı olmadığı halde sadece paraya çevrilip okula faydası olsun diye bu aracı satın aldı. İkisini de ayrı ayrı tebrik ediyorum. Çok güzel bir çalışma yaptılar. Eğitimde destek vermiş oldular.” dedi.

Ödemişli işadamı Nihat Özben eğitime verilen her katkının en önemli olduğunu dikkat çekerek “Benim için eğitime yapılan katkı öncelikle birinci sırada yer alır. Buna sebep olarak eğitimci olmam ve eğitimci bir aileden gelmem, daha önce dediğim gibi Allah sayımızı artırsın bu tür düşünen insanların varlığını eksik etmesin eğitime yapılan katkı, geleceğe yapılan katkıdır. Bize yapılan bir katkı ulusa yapılan bir katkıdır. Ulusa yapılan katkı dünyaya yapılan en değerli katkıdır.” dedi.

Gecede yapılan konuşmaların ardından Ödemiş İlçe Milli Eğitim müdürü  Bahattin Gengörü  hayırsever işadamı  Nihat Özben’e plaket ve çiçek takdiminde bulundu.

Haber : Turgay Konuralp 

 

 

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.