Ödemişli İşadamının Okula Bağışladığı Aracın Satışı Gerçekleşti

Ödemişli İşadamının Okula Bağışladığı Aracın Satışı Gerçekleşti

Ödemişli İşadamının Okula Bağışladığı Aracın Satışı Gerçekleşti

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Ödemiş’in  tanınmış işadamlarından Nihat Özben kendine ait aracını  Birgi Kazım Paşa  Ortaokuluna  bağışlanması ve okula katkı amacıyla   satılması konusunda   girişimlerde  bulunmuştu.

Özben’in aracın satılmasını sağlayarak Birgi’nin eğitim kurumlarından Birgi Kazım Paşa   Ortaokulu aracın parasını bağış olarak kaktı sağlanması projesi aracın satışının önceki gün gerçekleşmesiyle Özben’in bu hayali  gerçekleşti.

Okula bağışlanan aracı Ödemişli  Süleyman  Hilmi  Alabay satın alırken, Alabay “Aracı satan değerli arkadaşımız  ve Ödemişli işadamı Özben’in okula böyle bir katkıda bulunması son derece yerinde bir hareket. Böyle örneklerin  toplumda çoğalmasını dilerim.” Dedi.

Birgi Kazım Paşa Ortaokuluna sattığı aracın parasını  tamamıyla  bağışlayan  Ödemişli İşadamı  Özben “Birgi’nin eğitim kurumlarından Birgi Kazım Paşa Ortaokuluna böyle bir katkıda bulunmaktan son derece mutluyum. Toplumda buna benzer örneklerin çoğalmasını arzuluyorum. Eğitime  verilen her türlü  bağışın en iyi yatırım olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Birgi Kazım Paşa Ortaokulu  bahçesinde bağış amacıyla  aracını satan Nihat Özben aracının anahtarını aracı alan  Alabay’a teslim etti.

Haber : Turgay Konuralp

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.