H. Hasan Erdem İlkokulu ve Ortaokulunda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

H. Hasan Erdem İlkokulu ve Ortaokulunda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

H. Hasan Erdem İlkokulu ve Ortaokulunda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyet'imizin ilanının 96. yıl dönümü etkinlikleri tüm yurtta olduğu gibi H. Hasan Erdem İlkokulu ve Ortaokulunda büyük bir coşkuyla kutlandı. Öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra veliler ve çevrede oturan vatandaşlar da yoğun katılım gösterdi.
Öğrencilerin Hazırladığı Gösteriler Büyük Alkış Aldı.
Okul öğretmenlerinin öğrencilerle birlikte hazırlamış olduğu oratoryo, şiir , müzikli dans etkinlikleri izleyiciler tarafından çok beğenildi. Çocukların gözlerindeki heyecan bu sayede büyük bir bayram coşkusuna dönüştü. Kırmızı ve beyaz renklerin  hakim olduğu bu kutlu bayramda okul öğretmenleri de şiirler okuyarak bayram coşkusuna ortak oldu.
Drone İle Yapılan Gösteri Herkesi Büyüledi.
Beden Eğitimi öğretmeni Gökçe Şen Demirli'nin organize ettiği koreografi çalışması büyük bir ilgiyle izlenip beğeni topladı. Okul öğrencilerinden oluşan ekiple 10. Yıl Marşı eşliğinde okul bahçesine “29 Ekim” yazısı ve güzel bayrağımızın ve bağımsızlığımızın simgesi olan “ Ay ve Yıldız” figürleri oluşturuldu. Bu koreografi esnasında drone ile video ve fotoğraflar çekildi. Renkli bir gösteriye dönüşen etkinliğe izleyenler büyük bir ilgi gösterdi.
Sosyal Sorumluluk Projesiyle Bayram Coşkusu İkiye Katlandı.
H. Hasan Erdem İlkokulu ve Ortaokulunda yapılan kutlama etkinliklerine Kızılay'a ait gezici kan bağışı aracı davet edildi. Daha önceden okul yönetimi tarafından hazırlanan davetiyeler öğrenciler aracılığıyla velilere ve okul çevresinde ikamet eden vatandaşlara dağıtıldı. Ayrıca okul çevresinde bulunan kahvehane, market vb. gibi yerlere kan vermenin önemini anlatan afişler asıldı. Bu kapsamda en çok kan bağışçısı getiren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Bu sayede kutlu bayramın coşkusu sosyal sorumluluk projesi ile ikiye katlandı.
Okul müdürü Şirin Sezer, Cumhuriyet ruhunu ve coşkusunu yaşatmak adına yapılan bu güzel çalışmaları takdir ettiğini belirterek emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Tören kutlamaları kermes ve lokma döktürme etkinlikleriyle son buldu.
Haber : Emine Toktaş

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.