Demokrat Parti Ödemiş İlçe Teşkilatında Bayrak Değişimi

Demokrat Parti Ödemiş İlçe Teşkilatında Bayrak Değişimi

Demokrat Parti Ödemiş İlçe Teşkilatında Bayrak Değişimi

Demokrat Parti  Ödemiş İlçe teşkilatının olağan kongresinde yapılan seçimde bayrak değişimi yaşandı. Yaklaşık 3 yıldan beri Demokrat Parti Ödemiş İlçe Başkanı Mutahhar Ateş ilçe başkanlığı görevini aday olan Gürol Gürkan’a devretti.

Ödemiş Belediye Nikah salonunda, gerçekleşen  Demokrat Parti Ödemiş İlçe kongresine, Demokratik Parti İzmir İl Başkanı Metin Dökmeciler, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylarından  Tarcan Ülük, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, 25. Dönem İzmir 2. Bölgeden  DSP  Milletvekili aday adaylarından  Bülent Sarı, Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı  Nihat Savuran, Saadet Partisi  Ödemiş İlçe Başkanı  Şahap Bozkurt, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, Demokrat Parti İzmir İl teşkilat başkanı Nedim Turbil olmak üzere partililer katıldılar.

Demokrat parti Ödemiş İlçe kongresinde gündem maddeleri olarak bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından önerge olarak divan heyetine  divan başkanı  Sait Demir, divan  başkan  yardımcıları  İsmail Doğan, M. Emin Erener, katip üyelikleri olarak  Nedim Turbil ve  Ali Keke’nin divan heyetinde  yer alması partililerin  oy birliği ile kabul buldu.

Gündem maddeleri olarak  yapılan bir dakikalık  saygı duruşu ve İstiklal Marşı, divan heyeti, seçimi, yönetim kurulu  faaliyet raporunun okunması ve ibraz edilmesi, komisyon raporlarının okunması,  ayrıca  Demokratik Parti İzmir İl teşkilat başkanı Nedim Turbil tarafından  Genel Başkan Gültekin  Uysal’ın kongreye gönderdiği mesajın okunması, bazı siyasi  konuşmalar  yer aldı.

Demokratik  Parti İzmir İl Başkanı Metin Dökmeciler  açılış konuşmasında “Bugün burada Demokrat Partinin Ödemiş ilçe teşkilatının  seçimini yapmak için buradayız. Bir çok arkadaşımızla birlikte aslında Demokrat partisinin düğününü yapıyoruz Diyemiyoruz. Çünkü içimizde acılar var. Türkiye  çok zor bir süreçten geçmektedir. Şehitlerimiz var. Şehitlerimizin  ailelerine başsağlığı diliyorum. İnşallah oradaki savaşan askerlerimiz Muzaffer olacaktır. Bu bağlamda bizler Demokrat parti olarak savaş taarruzu da olsa seçimlerimizi yapmak zorundayız.  Önümüzdeki süreçte yoğun bir şekilde ilçe kongrelerimiz yapmak zorundayız.” dedi.

“ÜLKENİN  DEMOKRAT PARTİYE İHTİYACI  VAR.”

Demokrat Parti İzmir İl başkanı  Dökmeciler ülkenin  Demokrat Parti yönetimine ihtiyacı olduğunu vurgu yaparak “Bakın Türkiye’nin  bu hale gelmesine bakın, ülkemizde  her şey kötü gidiyor. İç  ilişkiler, dış ilişkiler  ekonomi  ve çiftçinin  durumu  her şey kötüye gitmektedir. Bu neden kaynaklanıyor.  Bu da Demokrat partinin  yöneticilerinin mecliste olmayışından kaynaklanmaktadır. Bizler tekrar büyük bir çoğunluk oluşturarak tekrar eski yıllarda olduğu gibi aynı hizmeti mecliste Demokrat parti verecektir. Buna bütün kalbimle inanıyorum. Burada  ilçe başkanımız  Mutahhar  Ateş’e bu güne kadar yaptığı hizmetlerden  dolayı kendisine  çok teşekkür ediyorum. Ayrıca yeni jenerasyon olan ilçe başkanımız  olacak olan arkadaşımız Gürol Gürhan’a da yeni ilçe başkanlığı görevinde kendisine başarılar diliyorum.” Dedi.

ÖDEMİŞ BELEDİYE BAŞKANI ERİŞ “BÖYLE BİR GÜNDE SİYASİ KİMLİKLE SAVAŞMAK OLMAZ”

Barış harekatında askerlere ayağının taş değmesin şehitlere de Allahtan  rahmet dilediğini dile getiren Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ayrıca  herkesin  Türk  Bayrağını evlerine  ve işyerlerine asmasını istedi. Başkan Eriş “Böyle bir günde siyasi kimliklerle savaşmak asla olmaz. Gün birlik ve beraberlik günüdür.  Siyaseten  ayrı partilerde olabiliriz.  Ama toplumda düğünlerde  iyi günlerde  kötü  günlerde hep   bir aradayız.   Böyle günlerde   tek yumruk olmalıyız. Gündeme dair bahsedecek olursak bugün ülkemizde 8,5 milyon işsizin olduğu bir ortamda çok fazla bir şey daha konuşmaya da gerek olmadığını düşünüyorum. Demokrat parti ailesi geçmişten bu yana  güzel bir yol çizmiş, başta rahmetli  Menderes  başta olmak üzere  bu partiye  emek verenleri  huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” dedi.

DEMOKRAT PARTİNİN YENİ İLÇE BAŞKANI OLAN GÜROL GÜRKAN “BUGÜN ÖDEMİŞ’TE DEMOKRAT PARTİDE BİR NÖBET  DEĞİŞİMİ YAŞANIYOR.”

Demokrat Parti İlçe Başkanı Ateş’in  genç ilçe başkanı  adayı  Gürkan’a görevi bırakmasının ardından  kongrede konuşan  yeni ilçe Başkanı Gürol Gürkan “Demokrat Partimizin Değerli Genel Başkan yardımcımız, Genel idare kurulu, merkez karar yönetim kurulu, İl Başkanım, İl yöneticilerimiz ve Ödemiş eski-mevcut İlçe Başkan ve yöneticilerimiz ile bugün idrak ettiğimiz Demokrasi şölenimize katılan Değerli Demokrat Partililer, KIRAT sevdalıları, hanımefendiler, Beyefendiler ve elbette İlçe kongremizde davetimize icabet eden siyasal parti temsilcileri sivil toplum kuruluşları temsicilleri, kongremizi takip eden değerli medya mensupları bizlere onur verdiniz, güç verdiniz. Bugün Ödemiş’te Demokrat Partimiz bir bayrak nöbeti değişikliği yapıyor. Amacımız Büyük Türkiye sevdası için köylü ile çiftçi ile işçi ile müteşebbis ile esnaf İle velhasıl bütün millet ile birlikte siyaseti doğru rota da halka hizmeti Hakka hizmet bilen KIRAT’ı yeniden Ödemiş’te İzmir’de ve Türkiye’de yerelde ve Genelde Yine-Yeni-Yeniden iktidara taşımaktır. Türkiye millete yabancı gayrı milli, tahterevalli, kutup siyasetinden çok çekti 17 senedir. Biz Demokratlar yeniden milli birliği, kardeşliği tesis ederek Büyük Türkiye’yi yaratma sevdasında ve iddiasındayız. Bütün partilerden en önemli farkımız şudur ki Atatürkçü, milliyetçi ve milletten yana siyaseti yegane sürdürerek gayrı milli güç odaklarına ve siyasete teslim olmayan tek parti biziz. Zira biz “Yeter! Söz Milletindir” diyen bir hareketiz. Millet menfaati bizim tek pusulamazdır. İşte Ödemiş’te de değerli, hemşerilerim; Emekçinin, işçinin, esnafın, çiftçinin, köylünün derdini gayrı milli siyasete teslim olmuş İktidarı ve ana muhalefeti milleti kutuplaştırarak yürütenler değil yine sadece Demokratlar yani KIRAT sevdalıları çözer. Milliyetçi mi arıyorsunuz, Atatürkçü mü istiyorsunuz, Millet faydasına iş yapılsın mı diliyorsunuz, Milletin maneviyatına saygı duyulsun, ordusu, yargısı Şeref’le çalışsın, millet bölünmesin, Devlet yücelsin, zenginlik tüm yurda eşit dağılsın mı diyorsunuz Maceraya girmeden, mazisi referansı olan bu kutlu davanın neferi olarak Büyük Türkiye’yi inşa edecek siyasete destek verelim. Kırat’ın henüz 44 yaşındaki genç, yetkin, deneyimli süvarisi Genel Başkanımız Gültekin Uysal ile İzmir uç beyi İl Başkanımız Tarcan Ülük ile, Ödemiş’te de iradeniz ile bize vereceğiniz görev ile iman ve azim ile çalışalım. Bu heyecan ve İnanç ile Ödemiş’te eski yeni tüm Demokrat partilileri ve partimizi bütün Ödemiş ile buluşturarak başaracağımıza emin olunuz. Yeter söz ve karar Ödemiş’in efelerinin, kızanlarının, beylerinin ve hanımlarının olsun.” dedi.

Demokrat Parti İzmir İl teşkilatından  Tarcan Tülük “Siyaset Türk milleti bir olmuşken  asla kişiselleştirilmez. Demokrat parti de benden önce konuşan bazı arkadaşlarımız  Demokrat parti den başka partilere geçmiştir. Gidenler neden gitti? Gidenlerin neden gittiğini bir sorgulamaları  gerektiğini düşünüyorum. Bizler hiçbir zaman partimizi terk etmedik. Ayrıca  partimize hizmet veren değerli  Gıda Odası eski başkanı  ve ayakkabıcılardan  Cemal Artuk ve  arabacı Mehmet Kaptıkaçtı da huzurlarınızda rahmetle anıyorum. Az önce  Belediye başkanı konuştu. Burada belediyeyi niye Cumhuriyet Halk partisi yönetsin? Şu Menderes  havzasına hizmet getiren  Demokrat partililer niye yönetmesin. Yolunu pusulasını şaşıranlar  hep Cumhuriyet Halk partisi oldu. Birileri buradan,  Ama kürsüden 30 yıllık siyaset yapan ve 50 yaşına gelen Tarcan  Ülük sünnet çocuğu gibi geziyor. Dersen ayıp edersin. Ben Tarcan Ülük olarak geziyorum. Yine gezeceğim. Bu partiye hizmet vermek için gezeceğim. Eğer burada bu particiliği mertçe yapılacaksa yapacağız.” ifadelerinde bulundu.

Demokrat Parti Ödemiş İlçe teşkilatında 3 yıldan beri ilçe başkanlığını başarıyla sürdüren Başkan  Mutahhar Ateş gazetemize yaptığı açıklamada “Demokratik Parti  Ödemiş İlçe Başkanı olarak 3 yıldan beri  ilçe başkanlığını hep severek hiçbir maddi  ve manevi bir beklenti içinde olmadan  bu işi büyük bir gönüllülük esasıyla sürdürdüm. Siyasetin de aslında bir gönül işi olması gerektiğini de savunuyorum. Parti teşkilatımızda genç  ve pırıl pırıl bir aday olan Gürol Gürkan arkadaşımız  göreve talip olunca görevi kendisine  bıraktım.  Ama ben burada  ilçe başkanı olarak resmi anlamda görevi bıraksam  bile  her zaman partimin  yanında olmaya devam edeceğim.” dedi.

Demokrat Partide İlçe Başkanı  Gürol Gürkan dönemi başlarken,  asil yönetim listesinde, Ali Keke, Mesut Akbay, Kahraman Murat Ateş, Mehmet Pişiren, Adem Köşktepe, Nafiz Günlükaya, Barış Ünal ve Metin Yaşar  görev aldılar.

Demokrat Parti Ödemiş İlçe Kongresinde gündem maddelerinin değerlendirilmesi, siyasi konuşmaların ardından  seçimlere geçildi.

Haber : Turgay Konuralp

 

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.