Ödemiş Lisesi 68-69 Mezunları Buluştu

Ödemiş Lisesi 68-69  Mezunları Buluştu

Ödemiş Lisesi 68-69 Mezunları Buluştu

Ödemiş Lisesinden 1968-1969 yıllarında mezun olan 200 kişilik bir grup, yıllar önce eğitim gördükleri okullarında nostalji buluşma etkinliğini gerçekleştirdiler.

ESKİ LİSE BİNASINA GİREREK BOŞ TARİHİ BİNADA HASRET GİDERDİLER.

Ödemiş Lisesinden  mezun olup bir araya gelen  Türkiye’nin   çeşitli il  ve ilçelerinden yerlerinden eş ve çocuklarıyla gelen 200 kişilik grup, okul bahçesinde toplandılar. Saygı duruşu ve İstiklal marşından sonra eski öğrenciler birbirlerine okul anılarını anlatarak 50 yıl öncesine giderek bir arada hasret giderdiler.

Ödemiş’in meşhur Şambali tatlısını okula getiren organizatörler Hüseyin Doğan Köseoğlu, Feray Ercan, Mustafa Abacı, arkadaşlarına paralarını kendileri ödemek şartıyla Şambali ziyafeti çektiler.

ERİŞ “BENİMDE  BURADA  OKUL DÖNEMİNDEN KALAN HATIRALARIM VAR.”

Ödemiş Ortaokulu bahçesinde düzenlenen  nostalji buluşmaya katılan Başkan Eriş  “Başta Mustafa Abacı olmak üzere herkes haftalardır, bu buluşmayı hazırlandılar. Bu arada buluşmamızın asıl amaçlarından biri 44 yıl önce öğrenci yurdunda çıkan yangında, hayatlarını kaybeden 11 arkadaşımızı yad etmekti.  Onların acıları Ödemiş tarihine sevgi olarak yazıldı. Bizlerde onların kabirlerini yolumuz düştükçe ziyaret ediyoruz. Yurdun birçok yerinden gelen arkadaşlarımız Ödemiş’te 50 yıl öncenin anısını yaşadılar. Bende bu okulda okudum. Ancak, daha sonra Meslek okuluna giderek oradan mezun oldum. Tüm arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyor sevgilerimi sunuyorum.” İfadelerinde bulundu.

Bu arada, babası Recep Başsoy’un bu okulda yıllardır müdürlük yaptığını belirten emekli Hamburg Başkonsolosu Ülkü Başsoy, “Babam yıllardır bu okulda müdürlük yapmıştır. Sizlerde hepiniz onun öğrencilerisiniz. Sizleri görmekten mutluluk duyuyorum. Hepiniz hoş geldiniz.” dedi.

Ödemiş Lisesi Mezunlarının  Buluşmasında  Organizasyonda  Yer Alan H. Doğan Köseoğlu “Bir Arada 3. Büyük Buluşmamızı Gerçekleştirerek Bir Kez Daha Hasret Giderdik.” Dedi.

Ödemiş Lisesinin  eski mezunlarından  Hüseyin  Doğan  Köseoğlu “Burada  Ödemişli eski mezunlardan bazı arkadaşlarımızın da katkılarıyla bir araya  geldik. Samsun, İstanbul, İzmir, Ankara  gibi  bir çok ilden gelen eski lise mezunu arkadaşlarımızla 3. Büyük buluşmayı  sağladık. Her yıl bu buluşmalarının  devamını getirerek eski günleri yad etmeye hasret gideriyoruz. Bugün  de  yine mezun arkadaşlarımızla  eski günleri bir kez daha konuştuk. Yıllar öncesi oturduğumuz sınıflara bir kez daha oturma  mutluluğunu  yaşadık.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.