SÜNNET DÜĞÜNLERİNDE SEZON SONU SALVOLARI

SÜNNET DÜĞÜNLERİNDE SEZON SONU SALVOLARI

SÜNNET DÜĞÜNLERİNDE SEZON SONU SALVOLARI

 

CEMAL EYMEN SARI’NIN SÜNNET DÜĞÜNÜ, SARAY GARDEN PALMİYE SALONDA YAPILDI

Ödemiş Kent Gazetesi İmtiyaz Sahibi Cemal Sarı’nın torunu Cemal Eymen Sarı’nın 6 Ekim 2019 Pazar günü yapılan sünnet töreni, evlerinin önünde saat 17.00’de davul zurna eşliğinde halk oyunları oynanması ile başladı. Ardından, Çavuşoğlu Pastaneleri ve Oto Klasik tarafından hazırlanan özel vosvos arabaya binen Sarı ailesini takip eden akraba ve dostlarından oluşan uzun araba konvoyu ile şehir turu atılarak, düğünün yapılacağı Saray Garden Palmiye Salona gelindi.

 

SARI AİLESİ, KONUKLARINI KAPIDA KARŞILADI

Ailenin, saat 19:00’da başlayan sünnet düğünü için saat 18:30’dan itibaren salona gelmeye başlayan konuklarını, özel hazırlanmış çikolata ve kolonya ikramıyla birlikte kapıda karşılaması, yaklaşık iki saat devam etti. Salonun 45 kişilik profesyonel garson kadrosu ile konuklara gece için hazırlanmış özel menüden oluşan yemek ikramı yapılırken, saat 20:45’te, Foto Işıl ekibi tarafından aile ile birlikte Kuşadası’nda gerçekleştirilen dış çekim görüntüleri eşliğinde, klip gösterimi yapıldı.

 

İZLEYENLERİ DUYGULANDIRAN AİLE KLİBİ

Dış çekim görüntüleri ile birlikte, babadan oğluna mektup, oğlundan annesine mektup, kızından babasına mektup ve anneden oğluna mektup başlıklarıyla, Sarı ailesi fertlerinin kendi seslerinden yayınlanan duygusal klibin gösterimi sırasında, salonda çok sayıda konuğun, klibi gözyaşları ile izlediği görüldü.    

 

AİLENİN HAZIRLAYIP SUNDUĞU FOLKLOR GÖSTERİSİNE, BÜYÜK ALKIŞ GELDİ

Başarılı folklor usta öğreticisi İlknur Yılmaz nezaretinde hazırlanan folklor gösterimi, Cemal Eymen Sarı’nın tek başına sergilediği figürlerle başlayıp, ablası Zeren Sarı’nın katılımı ile devam etti. Ardından anne Gülşen Sarı ile baba Bülent Sarı da oyuna katılarak, başarılı sunumun sonunda, aile, alkışlar eşliğinde konuklarını selamlayarak sahneden ayrıldı.      

 

İKİBİN KİŞİLİK BAŞARILI ORGANİZASYON

Cemal Eymen’in sünnet düğününe, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Kaymakçı eski Belediye Başkanı Halil Güler, İzmir İl Genel Meclisi eski üyesi Adnan Saygılıer, siyasi parti ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, dernekler, meslek odaları, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve üyeleri, mahalle muhtarları, Demokratik Sol Parti Parti Meclisi Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Karakülçe, sünnet çocuğunun anne ve babasının mesleğinden dolayı eğitim ve hukuk camiasından, ailenin akrabalarından ve tanıdıklarından oluşan, yaklaşık ikibin kişilik kalabalık davetli topluluğu katıldı. Programlarından ve mazeretlerinden dolayı düğüne katılamayan, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, Ödemiş Sarraflar Odası Başkanı Şerif Naz ile, davette hazır bulunamayan avukatlar, sivil toplum temsilcileri ile esnafların da, kendilerini temsilen salona çelenk gönderdikleri görüldü.

 

ANNE İLE BABADAN, “SEVDİM BİR GENÇ KADINI” ŞARKISI EŞLİĞİNDE DANS GÖSTERİSİ

Gecenin prensi Cemal Eymen’in, annesi ile babasının, açılış dansları ve konuklarla birlikte oynanan hareketli oyunlar ile geleneksel takı merasiminin ardından, günümüzde de çok sevilen ünlü klasiklerden “Sevdim Bir Genç Kadını” şarkısı eşliğinde ortaya koydukları dans gösterisi de, katılımcıların büyük beğenisini topladı.

ÖDEMİŞ EFELERİNDEN İKİ FARKLI GÖSTERİ

 

ZEYBEK KIYAFETLERİYLE EFE OYUNLARI, ARDINDAN ERİK DALI

Düğünün geleneksel anlarından birisi de, efe kıyafetleriyle sahneye çıkan grubun güzel oyunları oldu. Efe grubu, zeybek oyunlarını sergiledikten sonra, ülkemizde son zamanların çok sevilen Ankara yöresi oyunu olan Erik Dalı oyununu da, başarıyla ortaya koydular.

 

KINA GECESİ BÖLÜMÜ, DUYGU VE EĞLENCÜ YÜKLÜ İDİ

İlçemizin başarılı organizasyon firmalarından Madam Tuğba ekibi tarafından hazırlanan kına gecesi gösterisinde ise, sünnet çocuğunun eline kına yakılırken, duygusal ve hareketli anlar yaşandı. Renk renk giysilerle sahneyi dolduran kına gecesi ekibinin görsel şöleni de, geceye damga vuran sahneler arasındaydı.  

 

BANDROLL MÜZİK ORGANİZASYON ORKESTRASINA DA TAM NOT

Gecenin başından sonuna kadar, Foto Işıl Dora Art Studio ile birlikte başarılı şekilde hizmet veren Bandroll Müzik organizasyon orkestrası, düğün sahiplerinin ve konukların yaşadığı güzel anların hatıralarda kaliteli şekilde yer etmesini sağladılar. Sünnet düğünü, yöremizin klasiklerinden olan istekler bölümü ile birlikte, saat 24.00’te sona erdi.

 

ANNE İLE BABADAN, TEŞEKKÜR

Geceye davetli olan ve aynı zamanda gazetemiz adına baştan sona takip eden muhabirimize açıklama yapan, sünnet çocuğunun annesi Gülşen Sarı ile babası Bülent Sarı, organizasyonda emeği geçen ve katılım sağlayan herkese teşekkürlerini ilettiler.

Sarı çifti ; “16 Haziran 2019 günü yapmayı planladığımız sünnet düğünümüzü, 9 Mayıs 2019 günü meydana gelen trafik kazası nedeniyle bu tarihe ertelemek zorunda kalmış idik. Allah’a şükürler olsun ki, aile fertlerimizle, değerli akrabalarımızla, sevdiğimiz ve bizi seven tanıdıklarımızla birlikte, bu gece düğünümüzü güzel bir şekilde yaşadık. Hazırlığı aylardan beri süren bu organizasyonun hazırlanmasında büyük emekleri geçen tüm akrabalarımıza ve candan öte arkadaşlarımıza, mükemmel bir gece yaşamamızın ortamını bizlere sağlayan Saray Garden Palmiye Salonu sahibi Sayın Şerif Naz beyefendiye, salon sorumlusu Filiz hanımefendiye, aşçı ve garson kadrosuna, kaliteli hizmetleriyle gecemizi kayda alan Foto Işıl Dora Art Studio firmasına, eğlenceyi zirvede yaşamamızı sağlayan Bandroll Müzik Organizasyona, gecenin çok özel anlarından birini hazırlayan Madam Tuğba Organizasyon firmasına, efe grubuna, uzaktan ve yakından gelerek davetimize icabet eden tüm değerli konuklarımıza, burada saymayı unuttuğumuz bütün değerli insanlara, en içten duygularımızla teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştular.       

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.