Üç Eylül Mahallesi Hizmet Bekliyor

Üç Eylül Mahallesi Hizmet Bekliyor

Üç Eylül Mahallesi Hizmet Bekliyor

Ödemiş Üç Eylül Mahallesi muhtarı Bekir Uşaklı ve muhtar azaları bir araya gelerek mahallenin sorunları ile ilgili tespitleri rapor haline getirerek belediyeye sunacaklarını ileten  Muhtar  Uşaklı ve Azalar ayrıca Üç Eylül Mahallesine diğer mahallelerdeki gibi eşit hizmet anlayışı konusunda duyarlılık  beklediklerini ifade ettiler.

ÜÇ EYLÜL MAHALLE MUHTARI  BEKİR UŞAKLI “ÜÇ EYLÜL MAHALLESİNİN  SORUNLARINI MASAYA YATIRDIK.”

Mahallede yaşayan  vatandaşların  sorunlarını  ilgilendiklerini dile getiren Uşaklı  yaşanan  sorunları  bir araya getirdiklerini ifade ederek “Bizler Üç Eylül Mahallesi Muhtarlığı olarak  mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz. Ancak  yaşanan sorunları aza arkadaşlarımızla bir araya  gelerek çözümü bulmak için gerekli çalışmaları başlattık. Bizler her şeyden önce eşit bir hizmet anlayışını mahallemizde de uygulanmasını istiyoruz. Mahallemizin sınırları içinde bulunan yeşil alanların Ödemiş Belediyesi tarafından değerlendirilmesini bekliyoruz. Bunun yanında, ayrıca önümüz malum kış, mahallemizde  bazı sokaklarda  yağmurlarda  evleri su basmaktadır. Bu konuda da  gerekli çözümü bekliyoruz.” dedi.

“MAHALLEMİZDE İNŞAAT ATIKLARI  KALDIRIMLARI İŞGAL EDİYOR.”

Muhtar Uşaklı “Mahallemizin son  yıllarda  artarak devam eden yeni binaların yapılmasından  son derece memnunuz. Mahallemiz giderek büyüyen bunun yanında eski evlerin yerine yeni binaların yapıldığı yeni çevrenin oluştuğu bir mahalle olmaktadır. Ancak bizim inşaat firmalarından istediğimiz  İnşaat atıklarının gelişi güzel vatandaşlarımızın  kaldırımdan geçişini engelleyecek şekilde atılmamasıdır. Bu konuda  gerekli duyarlılığı  bekliyoruz.” Dedi.

“MAHALLEMİZDE BULUNAN PARK VE BAHÇELERE BELEDİYE EKİPLERİ TARAFINDAN BAKIM İSTİYORUZ.”

Üç Eylül Mahallesi Muhtarı  Bekir Uşaklı “Mahallemizde bulunan park ve bahçelere  Ödemiş Belediyesi tarafından gerekli bakımların bir an önce yapılmasını  bekliyoruz. Benim  neredeyse çocukluğumdan kalan bazı oyun grupları hala durmaktadır.  Mahallemizde yaşayan çocuklarımız  içinde yeni yeni oyun grupları  ve spor  aletleri oluşturulmasını  bekliyoruz. Yine mahallemizde yaşayan yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın mahallemiz  sınırları içinde bulunan  sağlık ocağına geldiklerinde  dolmuşların  hemen yakınından geçmesini istiyoruz. Bazı kaldırım taşları parası konusunda bizlere  mahalle sakinlerimizden  gelen ücret adaletsizliğinin de bir an önce giderilmesini istiyoruz.” dedi.

“KANTARCI MEVKİİNE EMNİYETTEN MOBİL POLİS NOKTASI OLUŞMASINI  İSTİYORUZ.”

Muhtar Uşaklı konuşmasının devamında mahallenin  her türlü eksikliklerinin  giderilmesi için çözüm arayışında olacaklarını dile getirerek “Mahallemizin Kantarcı Mevkiine  mobil karakol kurulmasını  burada  tüm yaşayan vatandaşlarımızın huzur  ve güvenliği elbette önemlidir.  Ayrıca  çocuk parklarının  ışıklandırılmasının güçlendirilmesi  Tedaş yetkililerinden  ve Polis noktalarının   oluşmasını  ilçemize  yeni  gelen Emniyet Müdürümüz  Mümin Sevgen’den bekliyoruz.” dedi.

“AMACIMIZ NE ÖDEMİŞ BELEDİYESİNİ NEDE BÜYÜKŞEHİR’İ ELEŞTİRMEK.”

Uşaklı, ne Ödemiş Belediyesi nede İzmir Büyükşehir’i eleştirme gibi bir amaç taşımadıklarını dile getirerek “Bizler  mahalle muhtar azalarımız ile geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdik.  Burada bizlere mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızdan gelen sıkıntıları  hepsini notlarımızı aldık.  Bunları dilekçe haline  getirdik. İlgili belediyelere gerekli yazılarımızı yazarak gerekli çözümü bekliyoruz. Mahalle muhtarlığı olarak şahsımıza seçimlerde gösterdikleri güven oyundan vatandaşlarımıza da her zaman teşekkür ediyoruz. Bizler mahalle sakinlerimizin  her zaman emrinde olmaya onların sorunlarını gerekli makamlara  iletmeye  devam edeceğiz.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.