CHP İlçe Başkanları İzmir’de Bir Araya Geldi

CHP İlçe Başkanları İzmir’de Bir Araya Geldi

CHP İlçe Başkanları İzmir’de Bir Araya Geldi

MHP Liderinin Genel Başkan  Kılıçdaroğlu’na  yönelik yaptığı absürt yazılı açıklamaya karşı CHP İzmir İl  İl Başkanlığında düzenlenen Basın açıklamasına  Ödemiş, Kiraz, Tire, Bayındır ilçeleri olmak üzere İzmir’in bir çok kesiminden gelen  CHP’li İlçe Başkanları  yapılan basın açıklaması programına katıldılar.

CHP Kiraz İlçe Başkanı İsmet  Korkmaz “CHP İzmir İl teşkilatı tarafındanMHP liderinin genel başkanımız  Kılıçdaroğlu’na yönelik absürt açıklamaya karşı İl başkanımız gerekli basın açıklamasını yapmıştır. Bizlerde  CHP’li İlçe Başkanları olarak buraya gelerek destek verdik.” dedi.

Yapılan basın açıklaması programına CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, CHP Kiraz İlçe Başkanı İsmet Korkmaz’ın yanı sıra İzmir’e bağlı CHP İlçe Başkanları bir araya geldiler.

CHP İl  Başkanı Deniz Yücel açıklamasında “Geçtiğimiz hafta Milliyetçi Hareket Partisinin, genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun “terör örgütleriyle işbirliği yaptığı” iddiasıyla dokunulmazlığının kaldırılması ve yargılanması için komisyon kurduklarını açıklamasını hayretle izledik. Bu, en hafif tabiriyle hadsizliktir, kendini bilmezliktir. MHP liderinin bu absürt açıklamasından 1 gün sonra, Aydın Efeler İlçe Başkanımız Polat Bora Mersin, 3 kişi tarafından evinin önünde saldırıya uğramıştır. Bu kendini bilmez, birilerinin taşeronu olan saldırganlar, Efeler İlçe Başkanımıza saldırırken “hareketin lideri Devlet Bahçeli” diye sloganlar atmışlardır. Bu saldırı demokrasiye, barışa, huzura ve tüm Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerine yapılmıştır. Ben İlçe Başkanımıza geçmiş olsun diyorum. Acil şifalar diliyorum. Nefret siyaseti ve kutuplaştırma dilinin bir sonucu olan bu olaylar sadece ve sadece Türkiye’yi çatışma ortamına sürüklemek isteyenlerin amacına hizmet etmektedir. AKP’nin ve onun küçük ortağının kin, nefret, kamplaşma ve kutuplaştırma üzerine kurdukları siyaset, bu ülkeye fayda getirmemiştir, getirmeyecektir. Gerilimden beslenen, düşmanlıktan beslenen, kardeşi kardeşe kırdırmaktan beslenen siyaset anlayışı çok yakında yok olacaktır.
Milliyetçi Hareket Partisi, geçmişte olduğu gibi gündemi değiştirme misyonunu, bu kez Genel Başkanımız ve Cumhuriyet Halk Partisi üzerinden yerine getirme çabasındadır.
Tam da, iktidarın, kaybettiği oyları nasıl geri alırım diye kara kara düşündüğü, tam da Cumhurbaşkanlığı seçim sisteminin 50+1 değil de 40+1’e çekebilir miyiz? diye düşündükleri şu günlerde, AKP hükümetinin küçük ortağı MHP, üzerine düşeni genel başkanları devlet bahçeli hasta yatağındayken yapmaktadır. Biz Sayın Bahçeli’ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, acil şifalar diliyoruz. Ancak herkes farkındadır ki, Türkiye’nin acil olan tek gündemi Ekonomidir. Vatandaşın cebi boş, esnaf kan ağlıyor, millet seçim değil, geçim derdinde!
50+1’i, 40+1’e çekebilir miyiz tartışması, Tayyip Erdoğanın koltuğunu nasıl sağlamlaştırabiliriz tartışmasıdır. 1 yılda elektrikten doğalgaza, gıda ürünlerinden tekel ürünlerine ortalama %50 zam yapıldığı bir ortamda seçim derdine düşen iktidar ve ortağı MHP, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi üzerinden prim yapma derdine düşmüştür. Şundan emin olsunlar ki, 23 Haziran İstanbul seçimlerinde olduğu gibi, yaptıkları hesaplar ve planlar, kendilerini sükutu hayale uğratacaktır. Adında Milliyetçi ibaresi bulunan Milliyetçi Hareket Partisi, iktidarına ortak olduğu AKP hükümeti, Habur’da seyyar mahkemeler kurarken, devletin hakimlerini, savcılarını teröristlerin ayağına gönderirken, Oslo’da terör örgütüyle masaya otururken, çözüm süreci adı altında başkanlık pazarlığı yaparken hangi komisyonu kurmuş? yenilenen İstanbul seçimleri öncesinde; devletin resmi televizyon kanalında kırmızı bültenle aranan terörist Osman Öcalan’a mikrofon uzattıranları mı kınamış? yoksa terörist başı Abdullah Öcalan’ın mektubunu İmralı’dan getirtip televizyonlarda okutanlar için komisyon mu kurmuş? MHP eğer bir komisyon kuracaksa önce kendi vicdanları için bir komisyon kursunlar, sonra da milletin asıl derdi olan ekonomiyi düzeltmek için ayrı bir komisyon kursunlar. aksi takdirde bilmeliler ki milleti, “terörist” diyerek yaftalamaya, bölmeye, kutuplaştırmaya, nefret siyaseti üretmeye yönelik her adım, onlara oy kaybı olarak geri dönecektir. Kaostan, şiddetten, kin ve nefretten beslenen iktidar partisi ve ortağı, muhalefete karşı, tam anlamıyla bir sindirme politikasıyla hareket ediyor. bu ülkeyi bölmeye çalışan Fetö’sü, PKK’sı, IŞİD’i ile zamanında gizli gizli kol kola giren; ancak çıkar çatışması yaşadıklarında onların gerçek yüzünü gören ve kandırıldığını iddia edenin kim olduğunu herkes çok iyi biliyor. Bugün Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu üzerinden karalama politikası yapmaya soyunanlar da, çok iyi biliyor ki, CHP hiçbir zaman bu terör örgütleriyle işbirliği yapmadı! Biz geçmişte de bugün de, gerçek milliyetçi çizgimizden, Atatürk ilke ve devrimlerinden, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu ilkesinden, demokrasiden ve misak-ı milli sınırlarımızdan asla taviz vermedik, vermeyeceğiz de. O yüzden aynı zamanda İzmir milletvekili de olan, Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ve onun nezdinde tüm cumhuriyet halk partililere ve demokrasiye inanmış yurttaşlarımıza “terör” yaftası yapıştırmaya çalışanları, 30 ilçe başkanımızla birlikte, tüm İzmir il örgütü adına kınıyoruz.
Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy veren vatandaşlarımızın da, gerçekleri çok iyi bildiğini ve iktidar ortağı olan partisinin, iktidarın borazanı olarak hareket etmeyip de, gerçek bir milliyetçi gibi, milletin asıl sorunlarıyla ilgilenmesini istediğini biliyoruz. Biz hiç kimseyi ötekileştirmeyen siyaset anlayışımızla, herkesi anlamaya ve kucaklamaya her zaman hazırız. tüm toplumu kucaklamayı her zaman kendisine ilke edinen genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da her zaman yanındayız!” mesajını verdi.

CHP’li İlçe Başkanları  İzmir’de  İl Başkanı Yücel’in açıklamasının hemen ardından hep birlikte fotoğraf çektirdiler.

Haber : Turgay Konuralp

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.