Öğrenciler Yaya Güvenliğine Dikkat Çektiler

Öğrenciler Yaya Güvenliğine Dikkat Çektiler

Öğrenciler Yaya Güvenliğine Dikkat Çektiler

Türkiye genelinde İl ve ilçelerde, eş zamanlı olarak uygulanan “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganına Ödemiş ilçesinde Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Zafer  İlkokulu ve ilçede  30  farklı  noktada yaya geçitlerinde uygulaması yapıldı.

SARAÇOĞLU CADDESİNDE FARKINDALIK YARATILDI

Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin  Gengörü yaptığı açıklamada “Ödemiş İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü ve Ödemiş Emniyet Müdürlüğü koordinesinde birlikte yürütüp halkımızla bu etkinliği yapmış olduk. Bu etkinliğimiz eş zamanlı 6 noktada yürütüldü. Civarında yaya geçidi olan bütün okullarımızda yapıldı. Bu etkinliğin amacı trafik güvenliği yaya güvenliği yayanın önceliği, Ödemiş’te trafik önemli bir sorun karşıya geçmek isteyen vatandaşlarımızın, kadınlarımızın, yaşlılarımızın, çocuklarımızın ve engellilerimizin daha rahat geçmesi ve şoförlerimizin, sürücülerimizin de duyarlı olması onların hakkına riayet etmesi önemli bir etkinliktir. Bu da bir bilinçlenmeye vesile olacaktır diye düşünüyorum.” dedi.

Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü  Mümin Sevgen “İlçemizde ve ilçelerde eş zamanlı olarak 13 ile 15 saatleri arasında uygulama yapıldı. 2019 yaya önceliği yılı ilan edildiği için bakanlığımız tarafından bununla ilgili olarak öğrencilerimizle birlikte toplumda ve trafikte yaya önceliğinin farkındalığını oluşturabilmek için böyle bir etkinlik düzenledik. Bundan sonra bu etkinlikler devam edecek her sene ortalama 1700 civarında vatandaşımız trafik kazalarından dolayı yaya olarak vefat ediyor, bunun önlenmesi,  sayısının azaltılması gibi çalışmalarımız çocuklarımızla birlikte bu etkinlikler sürekli devam edecektir.” dedi.

Ödemiş’te  yapılan etkinliğe Zafer İlkokulu Müdürü Sami Keskin ve okul öğrencileri ile birlikte  Emniyet Müdürü Sevgen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Gengörü katıldı.

Haber : Turgay Konuralp

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.