Ak Parti Beydağ İlçe Teşkilatı Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleşti

Ak Parti Beydağ İlçe Teşkilatı Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleşti

Ak Parti Beydağ İlçe Teşkilatı Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleşti

Ak parti  Beydağ İlçe teşkilatında danışma  meclisi Beydağ Halk Eğitim Merkezi  binasında  konferans  salonunda gerçekleştirildi.

Beydağ İlçesinde gerçekleşen  toplantıya Tarım ve Orman  Bakanı Bekir Pakdemirli, Ak parti İzmir Milletvekili  Yaşar Kırkpınar, Ak  parti  İl Başkanı  Kerem Ali Sürekli, Beydağ Ziraat  Odası Başkanı  Ünal İçmesu, Beydağ Ak Parti  İlçe Başkanı  Gülşah Çete,  İzmir Damızlık  Sığır Yetiştiricileri Birliği başkanı  Ahmet Kocağa olmak üzere  çeşitli ilçelerden  gelen bazı ilçe başkanları  ve Beydağlı Ak partililer  katıldılar.

YAPILAN  İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISINDA KONUŞAN TARIM ve ORMAN BAKANI PAKDEMİRLİ KİRAZ’DAN SONRA BEYDAĞ’DA SÜT KONUSUNA DEĞİNDİ.

Tarım  ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli süt fiyatlarının  konusuna  Kiraz  İlçesinden sonra  Beydağ ilçesinde değinirken  burada  yaptığı konuşmasında “Sütün fiyatını 1 lira 70 kuruştan, 2 liraya çıkarmıştık, ben bunu da yeterli görmedim. En yakın zamanda toplanacak Süt Konseyi'ne de biz tavsiye kararı olarak veya bakanlığımızın yönlendirmesi olarak da bu fiyatların attırılması gerektiği mesajını ileteceğiz. Siyasetçinin karısı dul, parası pul olur' derlermiş. Biraz öyle gerçekten. Ama bu dava uğruna sizler gibi ak gönüllüler gibi bende bu davanın bir neferi olduğum için gurur duyuyorum" dedi.
31 Mart yerel seçimlerinde partisinin aldığı oy oranlarına değinen Pakdemirli, "Milletten gelen neyse, bu her zaman kabulümüz. Beydağ'da millet bize anahtarı vermedi. Biz de kabul ettik ama 4 yıl seçimsiz dönem var. Beydağ hizmete aç kaldı ve bunca yıldır da düzgün hizmet alamadı. Gece gündüz çalışacağız ve inşallah Beydağ'ı 2024 seçimlerinde alacağız" dedi.
   BAKAN PAKDEMİRLİ “   ÖNCE KENDİ, İNSANLARIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ. SONRA BEYDAG “
 Bakan Pakdemirli  konuşmasının devamında “Bu davanın parti davası olmadığını, hak-halk ve hakikat davası olduğunu, Türkiye'de ülke partisi olarak sadece AK Parti'nin bulunmaktadır.Türkiye'nin her noktasını kucaklıyor, her noktasından da oy alıyor. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın 25 yıldır yaptığı eser siyaseti ile kendini hem halka hem dünyaya ispat etmiş bir parti. 25 yıldır sayın Cumhurbaşkanımız iktidarda ve vatandaşlar hala yüzde 50 oranında bize teveccüh ediyor. Bunun sebebi sizlersiniz, AK Parti teşkilatlarıdır.Ne zaman İzmir'e gelse cebine öz geçmişlerin doldurulduğunu söyleyen Pakdemirli, "Bunun nedeni İzmir'in iyi hizmet alamaması. Ne yazık ki yerelde iktidar olmadığınızda, genelde de iktidar olamıyorsunuz. İzmir'e ve diğer büyükşehirlere bir umutla 'Acaba hizmet olur mu' diye baktım. Her parti hizmet için var, iddia bu. Gerçekte hizmet getirdiler mi diye 3-5 ay umutla baktım ama tamamen şova yönelik bazı hareketlerle, yapılan bir takım şovların dışında, hizmete yönelik bir şey görmedim. Bunların hizmet etmek gibi bir dertleri yok.

Yeni kongre dönemi demek, yenilenmek demek. Bir çok il ve ilçeye toplantılara gidiyorum. Uzun yıllardır bu teşkilatın içerisindeyim. Bazen yüzlerin değiştiğini görüyorum. Bu beni bazen sevindiriyor, bazen de üzüyor. Çünkü yüzlerin değişmemesi gerekiyor. Bunları küstürmememiz, sahip çıkmamız gerekiyor. Dönem, herkese sahip çıkma dönemidir. Hiçbir arkadaşımızı küstürmeyeceğiz. Bir küsümüz varsa onun üzerine üzerine gideceğiz, onu da barıştıracağız. Önce kendi insanlarımıza sahip çıkacağız sonra Beydağ'a, İzmir'e, ülkeye sahip çıkacağız. İyi bir çalışma ile sandık bazlı çalışma ile çok başarılı olacağımıza ve İzmir'i kazanacağımıza inanıyorum.”

PAKDEMİRLİ “ÇİFTÇİMİZİ RAHATLATMAK İÇİN ÇALIŞMALAR YAPTIK.”

Tarım ve  Orman Bakanı  Bekir Pakdemirli gittiği  Beydağ İlçesindeki danışma kurulu toplantısında açıklamalarda bulunarak “Bakanlık olarak da çiftçiyi rahatlamak için bugüne kadar birçok çalışma yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceğiz.

Birçok üründe çok iyi fiyatlar açıkladık. Evet girdilerimiz, maliyetlerimiz arttı ama bir o kadar da tarımsal ürünlerde fiyatlarımızı bu kadar iyi açıkladık. Geçen yıl 850 liraya satılan buğday, bugün 1350 liraya Toprak Mahsulleri Ofisi olarak aldık mı, aldık. O zaman ekonomi ile ilgili yurt dışındaki bize karşı rüzgarları estirenlere karşı biz de çıktık çiftçiye, 'Korkmayın, ekin, biz dünya fiyatları ile bunları alacağız' dedik. Dünya fiyatlarının üstünde fiyat verdik mi, verdik. Bugün buğday yurt dışında 1100 TL. Biz 1350 lira vererek aldık. Buğdayda, arpada, şeker pancarında, fındıkta, kuru üzümde memnun ettik" dedi.
  BAKAN PAKDEMİRLİ “  SÜT ÜN FİYATI YÜKSELDİ AMA BEN BUNU DA YETERLİ GÖRMÜYORUM.”
 Tarım  ve  Orman Bakanı  Pakdemirli Süt fiyatlarına da değinerek “Sütün fiyatını 1 lira 70 kuruştan, 2 liraya çıkarmıştık ama ben bunu da açıkçası yeterli görmedim. Üreticinin desteklenmesi açısından bu süt fiyatlarının daha iyi noktalarda olması gerektiğini düşünüyorum. En yakın zamanda toplanacak olan Süt Konseyi'ne de biz tavsiye kararı olarak veya bakanlığımızın yönlendirmesi olarak da bu fiyatların attırılması gerektiği mesajını ileteceğiz. Tahmin ediyorum süt fiyatlarında üretici lehine bir gelişmeyi yakın zamanda göreceğiz."
Bugüne kadar yapılmayan bir çalışma yaptıklarını da açıklayan Pakdemirli, "Çiğ sütü kalite esaslı olarak sınıflandıralım dedik. Yani kaliteli süt üreten üreticimiz, sütünü değerinde veya değerinden daha fazla satacak. Standart, tek fiyat yerine sütü sınıflandırarak, iyi süt getirene sanayici de iyi para ödemek zorunda kalacak. O nedenle hiç kimse de hiçbir şeye yeltenmek zorunda kalmayacak. Herkes iyi süt üretecek, sektör de üretici de bundan kalkınacak. Yakında küçük aile işletmelerine yüzde 40 hibeli damızlık sığırı vereceğiz.Gübre tarımdaki en önemli girdilerden bir tanesi. Ve fiyatların artığını da hepimiz biliyoruz. Organomineral tarafından bir çalışma yürütme yürüttük. Normalde dap gübresine yüzde 20-30 daha ucuz daha iyi bir gübreyi yakın bir zamanda inşallah piyasaya sürecek gerekli düzenlemeleri de yapıyoruz. Bunu üreten devlet olmayacak ama genel çerçeveyi biz çizeceğiz. Ve belki bizim kurumlarımızdan birinin Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) olabilir, TİGEM'in paketlemesi veya markası altında organomineral gübreyi yüzde 20-30 daha ucuza buluşturmayı hedefliyoruz. Sözleşmeli tarımda hem çiftçinin hem de sanayicinin lehine olacak şekilde mevzuat düzenlemesi yaptıklarını söyleyen Bakan Bekir Pakdemirli, "Zeytinyağına destek var ama dane zeytine de desteği başlatıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.
PAKDEMİRLİ “ÜLKEMİZ  YANGINLARLA MÜCADELEDE 1. SIRADADIR.”
Bakan Pakdemirli, Beydağ ilçesinde  detaylı ve önemli açıklamalarda bulunarak Orman yangınlarına ilişkin şunları söyledi: "Ülkemiz, dünyada yangınlarla mücadelede birinci sırada. Bunu Avrupa Yangınlarla Mücadele Bilgi Sistemi söylüyor. Biz boş laf konuşmuyoruz, Türkiye'nin orman varlığını arttırıyoruz. Çocuklarımın geleceğine hizmet veriyoruz. Daha yeşil bir Türkiye için dün çalıştığımızdan daha fazla çalışmaya devam edeceğiz. 11 Kasım'da 81 ilde 11 milyon fidan dikeceğiz. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde neler yapıldığını biliyorsunuz. 'Yangınları PKK üstelendi, şunları lanetleyin' dedik. 'Yok lanetleyemeyiz, onların yaptığı belli değil' dediler. Ama adam üstlenmiş. İstanbul'da adam yakalanmış, daha ne delili bekliyorsunuz. Bunların derdi ağaç değil. Gezi olaylarında da ağaç değildi. Bunların derdi, bakanlığımızın üzerinden Cumhurbaşkanımızı, partimizi yıpratmak. Şura için çok güzel fikirler geliyor. Şu ana kadar 17 binin üzerinde plan, bilgi ve proje elimize ulaşmış durumda. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük bilgi hazinesini ve kütüphanesini oluşturuyoruz, bu birincisi. Bakanlıkta böyle bir proje hazinesi yoktu.” Dedi.

Haber : Turgay  Konuralp

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.