Gazete Kağıdından Harikalar Yarattılar

Gazete Kağıdından Harikalar Yarattılar

Gazete Kağıdından Harikalar Yarattılar

Beydağ  Halk  Eğitim Merkezinde kurs gören  kursiyerler  Halk Eğitim merkezi tarafından  açılan kursta  öğretmenleri  Leyla Çakan’ın nezdinde  gazete kağıdından kalemlik, sepet gibi bir çok hediyelik  eşyaları  ortaya çıkardılar.

BEYDAĞ HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRÜ  YILMAZ PULCU “KURSİYERLER  GAZETE  KAĞIDINDAN ORTAYA  GÜZEL  ESERLERİ ÇIKARDILAR.”

Beydağ  Halk Eğitim Merkezindeki açılan  kurslardan olan  dalda  12 kursiyerin  gazete kağıtlarından ortaya  başarılı  eserlerin çıktığını dile getiren  Halk Eğitim Merkezi Müdürü Pulcu “Merkezimizde kursun  öğretmeni Leyla Çakan nezdinde süren kursta 12 kursiyerimiz   gazete kağıtlarından  kalemlik, sepet ve benzeri  eserleri  başarılı bir şekilde işleyerek  yaptılar.   Merkezimizin amacı da kursa katılan kursiyerlerin el becerilerini geliştirerek  Halk Eğitim Merkezinin  katkısıyla  kendilerini  geliştirmek  ve  evlerinde de burada öğrendiklerini uygulayarak yapmalarıdır. Bu konuda buna benzer kursların açılarak  Beydağ ilçesinde topluma  yararlı kurslardan    kadınlarımızın  burada  yararlanmalarını  sağlayacağız.” Dedi.

Kurs öğretmeni Leyla Çakan “Kullanılmayan  Gazete  kağıtlarından  kursiyerlerimize burada eğitimlerini vererek ortaya  son derece güzel kalemli, sepetlik  ve meyve tabağı gibi  çeşitli başarılı eserler ortaya çıktı. Buradaki amacımız da bayanlarımızın  burada öğrendiklerini uygulamaları ve  evlerinde de yine aynı şekilde kendileri yaparak sanatsal anlamda el becerilerini  geliştirmelerine destek olmak olacaktır.” dedi.

Beydağ İlçesinde Halk Eğitim Merkezinde kursu devam eden  Gazete  kağıdından  başarı sağlayan kursiyerler  kurs bitiminde sertifikalarını alacaklar.

Haber : Turgay Konuralp 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.