Efe 50. Yılını Kutladı

Efe 50. Yılını Kutladı

Efe 50. Yılını Kutladı

Süper Amatör  Kümede mücadele  edecek olan  Ödemişspor  yeni sezon öncesinde Belediye Ahrandı  Gazinosunda  Birlik,  Beraberlik ve Dayanışma gecesi düzenlendi.

Ödemiş Belediye Ahrandı Gazinosunda yapılan geceye Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş Emniyet Müdürü  Mümin  Sevgen, Ödemiş İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hüsnü Korkmaz, kamu kurum müdürleri  ve bazı siyasi partililer ile  taraftarlar katılım gösterdiler.

ERİŞ “ÖDEMİŞ SPORUMUZU DAHA İYİ YERLERE  GETİRMEK İÇİN ELİMİZDEN  GELENİ YAPACAĞIZ.”

Gecede konuşma yapan Ödemiş Belediye Başkanı  Mehmet  Eriş  “Kentimizin takımı, özellikle gençlerimiz çok güzel maçlar çıkarıyor. Umarım büyüklere örnek olur. Umarım kaza ve aksilikler yaşamadan bu heyecanları hep birlikte yaşarız. Ödemiş spor olarak, sporun değişik dallarıyla daha çok kentimizi buluşturmak istiyoruz.  Ödemiş’te herkes spor yapsın, sağlık içinde spor yapmamız gerekiyor. Gençlerimizi sigara, uyuşturucu ve sosyal medyanın farklı boyutları gibi zararlardan uzak tutmanın yolu gençlerimizi bir arada tutup spora yönlendirmekten geçiyor. Onlara bu ortamı sağlamakta bizim görevimiz. Sadece futbol topunu ya da basketbol topunu atmak değil onları kaynaştırmak gerekiyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim”. Zeki olabilirsiniz, çevikte olabilirsiniz ama spor ahlakı, centilmenliği yoksa belki yapacağınız yanlışla kendi kentinizi bile kirlete bilirsiniz.” dedi.

“50. YILIMIZDA ŞAMPİYONLUK YAKIŞIR.”

Ödemiş spor A takımı ve çeşitli branşların yanında alt yapıyada önem vereceklerini vurgulayan Ödemiş Belediye Başkanı  Eriş konuşmasının devamında “Biz Ödemiş spor olarak her alanda her sahada bir kere sporcularımızın başarılı olduğu kadar örnek ve centilmen olması kentimize karşı bir sempati, bir değer, bir katkı sağlamaları çok önemlidir. 3 Eylül etkinliklerinde 154 gencimiz satranç oynadı. Satranç için çevre ilçelerden gençlerimizde katıldı. Amacımız inşallah Cumhuriyet Bayramı haftasında 500 çocuğumuzu burada satranç  oynatmak. Ödemiş’in farklı dillerde, farklı renklerde, farklı kültürlerde ve farklı sporlarda gençlerini bir araya getiren sevgi ve kardeşlik kenti olduğunu göstermek istiyoruz. Bu konuda belediye ailesi olmanın dışında Ödemiş ailesi olarak ta her türlü katkıyı vermeye hazırız. Tabii ki şampiyon olmak istiyoruz. 50. Yılda bize şampiyonlukta yakışır.” dedi.

GECEDE SAHNE ALAN SANATÇI  DENİZ KUMRU ÖDEMİŞSPOR’A BAŞARILAR DİLEDİ.

Ödemişspor’un Birlik, Beraberlik  ve Dayanışma gecesinde  sahne alan Deniz  Kumru ve  Ozan Akyurt şarkılarıyla geceye katılanları coşturdular.  Sanatçı Kumru “Ödemişspor’a yeni sezonda başarılar diliyorum. Şampiyon olmasını  ve hedeflediği Lige  çıkmasını diliyorum.” Temennisinde bulundu.

Gecede Başkan  Eriş,  İlçe Jandarma Komutanı Korkmaz  ve  bazı  Ödemişsporlu yöneticiler ile birlikte 50. Yıl pastası  kesildi.

Haber : Turgay Konuralp

  

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.