Kiraz’da İlköğretim Haftası Kutlandı

Kiraz’da İlköğretim Haftası Kutlandı

Kiraz’da İlköğretim Haftası Kutlandı

Kiraz’da 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı nedeniyle  İstiklal İlkokulunda  İlköğretim Haftası gerçekleşti.

Kiraz’da gerçekleşen etkinliğe  Kiraz Kaymakamı Emin Kaymak, Kiraz İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ak, Kiraz Ak Parti  İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz, Kiraz İstiklal İlkokulu Müdürü Servet Doğan, Kiraz Halk Eğitim Merkezi Müdürü  Şeref Emre Akın, ve ilçedeki bazı okul müdürleri  yapılan törene katıldılar.

İLKÖĞRETİM HAFTASI  ŞEHİT BİROL UYSAL PARKINDA ÇELENK SUNMA İLE BAŞLADI.

Kiraz İlçesinde İlköğretim  Haftası  etkinlikleri kapsamında yapılan törenlerin başlangıcında ilk olarak Şehit Birol Uysal Parkında çelenk koyma  ve bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile okunmasının hemen ardından törenin devamı  Kiraz İlçesinde İstiklal  İlkokulunda yapılan kutlama  etkinliği ile devam etti.

İstiklal İlkokulundaki törende bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Kiraz İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ak’ın günün önemini anlatan konuşması, Kiraz Kaymakamı  Emin Kaymak’ın konuşması, öğrenci şiirleri, Kiraz Halk Eğitim Merkezi  oyun ekiplerinin zeybek gösterileri, 4. Sınıf öğrencilerinin 1. Sınıf öğrencilerine Hoş Geldin Çiçeklerini sunmaları yer aldı.

KİRAZ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ  MEHMET AK “EĞİTİM BİR MİLLETİ YA SEFALETE YA DA AYDINLIK BİR GELECEĞE TAŞIR.”

Kiraz İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mehmet Ak  yaptığı konuşmasında “2019-2020 eğitim öğretim yılı başlamış olup, okullarımız şenlendi. İlköğretim davası, insan olma davası, umut olma davasıdır. Eğitimdir ki bir milleti ya sefalete sevk eder ya da aydınlık bir geleceğe taşır. Bir yılı düşünüyorsanız buğday ekin, 10 yılı düşünüyorsanız ağaç dikin, geleceği düşünüyorsanız insan yetiştirin diye bir söz var. Bizler insan yetiştirmek için görevli kişileriz, kendimizi bu uğurda adamış kişileriz. Herkesin cehaletle savaşı kutlu olsun.” dedi.

KAYMAKAM EMİN KAYMAK “BİR ÖĞRETMENİN  DURUŞU VE ÖĞRENCİYE YAKLAŞIMI  ÇOK ÖNEMLİDİR.”

Kiraz Kaymakamı Emin Kaymak “Bugün 2019-2020 eğitim öğretim yılının açılışı için İstiklal ilkokulunda gerçekleştirdiğimiz tören için buradayız. Velilerimize ve öğretmenlerimize hatırlatmak istediğim konu eğitimin gayesinin ilk önce insan yetiştirmek olduğudur. İnsan yetiştirmekte tabiatıyla bir kişinin ruhunu, bir bireyin sağlıklı yetişmesini onun insanla, doğayla, varlıkla yani tüm var oluşuyla bütün olarak yetişmesi anlamına gelir. Bu noktada tabii ki en önemli vazife öğretmenlerimize düşmektedir. Tabii ki birçok konuda eksiklerimiz var. Ama eğitimden gaye, eğitimde ulaşılacak hedef öğrenci için genellikle bir öğretmenin duruşu, onun yaklaşımı çok önemlidir. Biz bir meslek yetiştirmiyoruz bir insan yetiştiriyoruz. O insan çoğu zaman baktığı, gördüğü, örnek aldığı öğretmeni gibi oluyor. O’nun için benimde üzerime düşeni yapmam kaydıyla idareci ve öğretmenlerden isteğim öğrencilerimize iyi bir örnek olabilmek, büyüdüğünde ben öğretmenim gibi birisi oldum diyebilmelidir. Velilerimize de şunları söylemek istiyorum, öğretmenlerimize destek olmalarını, onlarla işbirliği içinde olmalarını tavsiye ediyorum. İşte o zaman  yetişmiş bireyleri topluma kazandırabiliriz. Bugün ayrı bir olayda bir şehit ailemizin kütüphanenin teşhirinde, rahmetli Yavuz Pozan hatırasına kardeşinin ve ailesinin destekleriyle bir kütüphane açılışı yapacağız. Onun hatırasının bu topraklarda yaşaması da bizim için apayrı gurur vericidir.” dedi.

Konuşmaların ardından Kiraz İstiklal İlkokulunda  İlköğretim Haftasında tören sona ererken, burada  Öğrenciler Türk Bayraklarını sallayarak yeni eğitim dönemine girmenin büyük bir sevincini  yaşadılar.

Haber : Turgay Konuralp

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.