Şehidin İsmi Kütüphanede Yaşayacak

Şehidin İsmi Kütüphanede Yaşayacak

Şehidin İsmi Kütüphanede Yaşayacak

2008 Yılında girdiği  bir çatışma neticesinde Hakkari ilinin  Çukurca ilçesi kırsalında şehit olan  Yavuz  Pozan’ın izmir’de yaşayan ailesi tarafından Kiraz İstiklal İlkokulunda Yavuz Pozan Kütüphanesi Kiraz  Kaymakamı Emin Kaymak ve şehidin ailesinin  katıldığı  törenle  okul öğrencilerinin hizmetine açıldı.

Şehidin acılı annesi Şengül Çatal’ın şehit oğlunun fotoğraflarıyla bir kez daha duygulu anlar yaşadığı kütüphanenin açılışında gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada “Güzel bir duygu, ne kadar acıda olsa, ne kadar hüzünlüde olsa güzel bir an bu, adı yaşayacak onu biliyorum. İnşallah bu kadar çocuklarımıza faydalı oluruz.  Okul öğrencilerinin bu yeni hizmete açılan kütüphaneden yararlanacak olması bizler adına önemli olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Şehit  Babası  Metin Pozan “Çocuğumuzun isminin burada yaşatılması bütün acılarımızı dindirdi. Kaymakamımız, milli eğitim müdürümüz, okul müdürümüz ve okul öğretmenlerimize emekleri için teşekkür ederiz. Oğlumuzun ismi ebediyen yaşayacak. Bu  isminin  yaşamasından dolayı Pozan ailesi olarak büyük bir sevinç yaşayacağız.” Dedi.

AHMET POZAN “ŞEHİR  KÜTÜPHANELERİNİN ÜÇÜNCÜSÜNÜ KİRAZ’DA  HİZMETE AÇTIK.”

Şehit  Yavuz  Pozan’ın kardeşi  Ahmet  Pozan  “Şehir kütüphaneleri proje yürütücüsüyüm aynı zamanda mevcut kütüphanelerin tüm masraflarını biz karşılıyoruz.  Tamamen gönüllülük esasına dayalı bir proje, buradaki kütüphaneyi rahmetli olan abim Yavuz Pozan için yaptık. İsminin yaşaması ve gelen herkesin hatırlaması  kapsamında, zaten 2016 yılından beri yaptığımız bir proje son bir yıl içerisinde şuan 3. Kütüphanemiz oldu. Nasip olursa bu yıl 10 tane kütüphane planlıyoruz. Bunlar Konya, İzmir ve Adana’da olacak. Amacımız tamamen şehitlerimizin ismini yaşatmak olacaktır. Kiraz İstiklal  İlkokulunda  bu kütüphaneyi öğrencilerimizin hizmetine açmak bizleri Pozan ailesi olarak  çok mutlu etti.” ifadelerinde bulundu.

Şehit  Pozan  ailesinin Kiraz İstiklal İlkokuluna kazandırdığı Çok Amaçlı kütüphanede çeşitli faaliyetlerin olacağını dile getiren  Kiraz İstiklal İlkokulu Müdürü Servet  Doğan  “Yeni açılan kütüphanede  Sinevizyon köşesi,  İnteraktif Eğitim, Masa Tenisi,  Zeka Oyunları bölümü,  Kütüphane köşesi,  İnternet erişim köşesi  gibi bölümler bulunacak. Yeni  çok amaçlı kütüphanede okulumuz öğrencileri en  iyi şekilde yararlanacaktır.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.