30 Yıl Önce Görev Yaptığı Okula Müdür Olarak Atandı

30 Yıl Önce Görev Yaptığı Okula Müdür Olarak Atandı

30 Yıl Önce Görev Yaptığı Okula Müdür Olarak Atandı

Ödemiş  Mesleki Eğitim Merkezi  okulunda 1989 yıllarında okulun müdür yardımcısı olarak görev yapan  Osman  Dedeler 30 yıl sonra  aynı okula  müdür olarak göreve başladı.

DEDELER “HEM  DUYGULUYUM, HEM SEVİNÇLİYİM.”

Ödemiş Mesleki Eğitim Merkezi  Müdürü Osman  Dedeler “1989 yılında Ödemiş’in köklü eğitim kurumlarından olan  Mesleki Eğitim Okulunda  o yıllarda ismi Çıraklık  okulu diye geçiyordu. Buradaki  5 yıllık müdür yardımcılığı görevimin ardından  Kiraz Mesleki Eğitim Merkezine tayin olmuştum.  30 yıl sonraki eğitim  hayatımın devamında  bu okula müdür olarak gelmek varmış. Hem duyguluyum Hem de yıllar sonra buraya müdür olarak atanmaktan son derece mutluyum.   Geçmiş yıllardaki eğitim hayatımda olduğu gibi buradaki eğitimci arkadaşlarımızla birlikte güzel bir eğitim süreci geçireceğimize inanıyorum.” Dedi.

ÖDEMİŞ MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİNDE KAMERALI EĞİTİM ÇALIŞMASI

Ödemiş’in eğitim kurumlarından Mesleki Eğitim Merkezinde Milli Eğitim Bakanlığının geçen yıl öngördüğü kameralı eğitim sistemi sürdürülüyor.

MÜDÜR DEDELER “MESLEKİ EĞİTİMDEKİ KAMERALI EĞİTİM SİSTEMİ UYGULANIYOR.”

Ödemiş Mesleki  Eğitim Merkezinde  Milli Eğitim Bakanlığının  öngördüğü kameralı  sistemin sürdüğünü dile getiren Okulun yeni müdürü Osman Dedeler “Merkezimizde bilindiği üzere her meslekten  öğrencilerimiz bulunuyor. Buna  göre kayıtlar yapılıyor. İlk 3 yıl kalfalık 4 yıl okursa ustalık belgelerine  sahip olmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca fark derslerini verdiği takdirde Meslek Lisesi mezunu olmaktadırlar. Ayrıca merkezimizde bütün sınavlar kamera sistemiyle uygulamaya girmektedir. Bizler buna Pratik uygulama sınavı adını  veriyoruz.” dedi.

“ÜLKEMİZDE İSTİHDAM  AÇISINDAN MESLEKİ OKULLARIN ÖNEMİ BÜYÜK”

Ödemiş Mesleki  Eğitim Merkezi, müdürü  Osman Dedeler “Mesleki  Eğitim merkezleri bilindiği üzere  ülkemizdeki her meslek dalında burada çalışmalar sürdürülmektedir. Ülkemizin en büyük sorunlarından biri istihdam sorunudur. Mesleki Eğitim merkezleri usta öğretici öğretmenleriyle Türkiye genelinde güzel bir eğitim hizmetini vermektedir” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.