Çemberli Efe İlk 100 Günü ve Yeni Projelerini Anlattı

Çemberli Efe İlk 100 Günü ve Yeni Projelerini Anlattı

Çemberli Efe İlk 100 Günü ve Yeni Projelerini Anlattı

ÖZÇINAR “KİRAZ’A DEVLET HİZMETLERİ TEK TEK GELECEK”

Kiraz  Belediye Başkanı Saliha Özçınar  Kirazlı seçmenlerin aldığı güven oyu ile bir dönem daha hizmet etmeye devam ederken 2. Döneminde devlet hizmetlerinin  hepsinin de tek tek Kiraz İlçesine geleceğini söyledi.

Ödemiş Kent Gazetesine yeni dönemdeki ilk 100 günü değerlendiren Özçınar ayrıca yeni yapacak olduğu projeleri de gündeme getirdi.

“BELEDİYENİN YENİ  HİZMET BİNASINI FAKÜLTEYE BIRAKTIK.”

2. Dönemde ilk proje olarak bulundukları yeni ve modern Kiraz Belediye hizmet binasını  Kiraz Veterinerlik Fakültesine bıraktıklarını vurgulayan Başkan  Özçınar “Seçildiğimiz günden bu yana 100 gün geçti. Bu 100 günlük dönemde, ilk önce  fakülteye bıraktığımız  belediye binamızı boşaltıp, tekrar eski hizmet binasına geçtik.  Bunların dışında yol stabilize  çalışmalarımız, döşemelerimiz bunlar rutin olarak devam eden işler, sosyal yardım işleri, evlere temizlik ve yemek hizmetlerimiz devam ediyor. Fakültemizin buraya gelmesiyle ilgili çalışmalarımız var. Birde sosyal tesislerimizde çalışmalar başladı. Gelecek olan fakültemizle birlikte hem belediyemize gelir getirmesi adına hem de, gelen öğrencilerimizin rahat ve sosyal yaşam anlamında yeni çalışmalarımıza başladık.”

“ÇADIRDA BİLE OLSA VATANDAŞLARIMIZA BELEDİYE HİZMETİNİ SUNARIZ.”

Eski belediye hizmet binasına dönmesiyle burada belediye hizmetlerini sürdürdüklerini dile getiren Başkan Özçınar “Hizmet vermek için eski belediye binasına tekrar döndük. Burası  yeterli bir noktada, bizler  Kirazlı hemşerimize  çadırda bile olsa hizmet vermeye razıyız. Yeter ki ilçeye bir katkıda bulunalım. Bunca yıl yer vermeyerek bir çok şeyi kaçırmışız. Fakülteden tutunda askeriyesine kadar, fakülteye verdiğimiz bina bizim için çok büyüktü.  Önümüzdeki süreçte, Kiraz için  daha büyük farklı bir projemiz var.”

“HER ÇARŞAMBA  HALK GÜNÜ İLE VATANDAŞLARIMIZLA BÜTÜNLEŞİYORUZ.”

İlk dönemde uyguladıkları ve hiçbir zaman ara vermeden sürdürdükleri  Belediyenin  binasında her Çarşamba  Halk Günü vatandaşlarla bütünleştiklerini dile getiren Başkan  Özçınar “Çarşamba günlerini  adeta iple çekiyorum. Çarşamba  günleri belediyemiz  hemşerilerimizin yoğun katılımıyla büyük hareketlilik yaşanıyor. Her hemşerimin ne sorunu varsa dinliyorum. Çözüm aşamasında ise elimden gelen gayreti gösteriyorum. Bunun yanında Kiraz’ın en yakın mahallesinden en uzak mahallesine kadar vatandaşlarımızın  düğün, sünnet gibi  bir çok merasimlerine katılarak onları mutlu etmeye çalışıyorum. Ayrıca  vatandaşlarımızın  acı günlerinde de onların yanında olmaya devam ediyorum.” Dedi.

YENİ DEVLET HASTANESİ MÜJDESİ

İlk dönemde  yarım kalan projelerden  Kiraz’a kazandırılması beklenen  yeni  Kiraz Devlet Hastanesi projesinin ilçeye kazandırılacağının müjdesini veren Başkan Özçınar “Hastane projesi bir anlamda bizim belediye başkanlığımın ilk dönemde kazandırmak istediğim en büyük  hayalimdi. Çok Şükür ki, bu projenin sonundayız. Sağlık Bakanlığımızdan onay çıktı. Yatırım Planına alındı. Şu anda proje çizim aşamasında, ilk dönemde kazandıramadığımız yeni Devlet Hastane Projesini bu dönemde Kirazlı hemşerilerimize kazandıracağız. Kiraz ilçesi ve çevresi nüfus bakımından gün geçtikçe büyüyen büyük bir ilçe olma yolunda ilerliyor.  Bazen acil sevklerimiz haliyle Ödemiş ve çeşitli hastanelere sevk ediliyor. Buraya Devletimizin desteği ile kazandırılacak olan modern bir hastaneyle, sağlık alanında çözüme kavuşturacağımıza inanıyorum.” Dedi.

“KİRAZ İLÇESİNDE YETİŞEN  TÜM ÜRÜNLERİN TANITIMI KONUSUNDA  ÇALIŞMALARIMIZA  DEVAM EDECEĞİZ.”

Kiraz ilçesinde verimli topraklar olduğunu  ve Kiraz Belediyesi  olarak ilk dönemde olduğu gibi, 2. Dönem çalışmalarında yerel ürünlerin tanıtımı konusunda Belediye olarak  üzerlerine düşen görevi yapacaklarını vurgulayan Başkan Özçınar “İlk dönemdeki çalışmalarımızda, Kiraz festivalimiz Kiraz’ı tanıtmak adına yapılmıştı. Ama Kiraz’ın sadece bir ürünüyle adlandırmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Kiraz’da ürün yelpazesi çok geniş ovalarda daha çok tarımsal meyve sebze yetiştirilirken, yüksek kesimde meyve üzerine ciddi anlamda ürünümüz yer almakta, kestaneden, cevizine, incirinden, kirazına bunun haricinde salatalık, fasulye, barbunya ve biz bu üretimin hepsinin tanıtımını tapıyoruz. Kiraz festivalinin adının kiraz olmasının sebebi ilçemizin adı olduğu içindir.”

“CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN’DAN KİRAZ’A GELME SÖZÜ ALDIK.”

Geçtiğimiz  günlerde Ankara ziyareti kapsamında Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ile bire bir görüşme imkanı bulduğunu dile getiren Başkan Özçınar “Son  Ankara ziyaretimde Kiraz İlçesiyle ilgili olarak bir takım çalışmalarımız gerçekleşmişti. Bu ziyaret kapsamında, Cumhurbaşkanımız  Erdoğan ile görüşmemizde, kendisinin Kiraz için üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunun mesajını vermesi bizleri bir kez daha sevindirmiştir. Kendisinden önümüzdeki günlerde Kiraz’a hizmete girecek olan Kiraz Veterinerlik Fakültesinin açılışına katılma sözü verdi. Ayrıca fakülte açılışının yanı sıra aynı günde soğuk hava deposunun açılışını da bir arada organize etmeyi planlıyoruz.”

Bütünşehir  yasasıyla birlikte, belediye hizmetlerinin bir çoğunun  ilçe belediyesi olarak üstlendiklerini vurgulayan Başkan Özçınar “Bütünşehir yasasıyla, birlikte Belediyelerin bütçeleri maalesef yok artık yaptığımız halı sahalardan tutunda fakültemizin yapımı, belediye binasıdır, soğuk hava deposudur. Ana caddenin yeniden düzenlemesi parkların yapılması, yeni elektrik tesisatlarının döşenmesi gibi daha bir çok işlerin Hepsi hükümetimiz katkısıyla gerçekleştirmekteyiz.”

“FAKÜLTE  KİRAZ’A BÜYÜK BİR HAREKETLİLİK KAZANDIRACAK”

Fakültenin ekonomik anlamda bir hareketlilik getireceğini dile getiren Başkan Özçınar “Fakültenin  olumsuz olan hiçbir yanını göremezsiniz. Ülkede hepimiz üniversite okuduk, üniversiteye gittik. İnsana neler kattığını yaşadığı ortamda neler değiştirdiğini de yıllar içerisinde hepimiz göreceğiz. Fakat burada hem sosyal, kültürel, ekonomik her anlamda ilçeye katkı sunacaktır. Her şeyden öte tarım ve çiftçilikle uğraşan bir bölgedesiniz ve hayvancılıkla uğraşıyorsunuz. Bu alan üzerine açılacak olan bir fakültenin nasıl bir faydası olmaz ki ilçeye”

“DUBLE YOL ÖDEMİŞ, KİRAZ VE BEYDAĞ İLÇELERİNE HAREKETLİLİK GETİRECEK”

Torbalı’dan Kiraz’a kadar uzanan  duble yolun  3 komşu ilçeye katkısı olacağını, Ödemiş, Kiraz ve Beydağ ilçelerine hareketlilik kazandıracağını vurgulayan Başkan Özçınar “Öncelikle şunu söyleyeyim bu yolun bitim aşamasında  yol çalışması büyük bir hızla devam etmektedir.  Kaymakçı ve Kiraz arasında olan kısımda her hangi bir problem yok. Yıllarca göç veren bir ilçeden, nüfusu sabit kalan ve üzerine eklenen bir ilçe haline geldik ki bu benim için çok büyük bir mutluluktur. Bu tek başına olacak bir iş değil bu buradaki kurum müdürlerimizden, amirlerimizden, kaymakamlıktan, ilçe başkanlığından herkesin tek yürek olmasıyla gerçekleşen bir şeydir. İlçede yaşayan sayısını artırabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. İlçede yeni açılacak bir yolun olması demek buradaki trafik yoğunluğunun azalması demektir. Ağır vasıtaların şehir dışına taşınması demek olacak biz mücadelemizde devam edeceğiz.” dedi.

“ÖDEMİŞ OSB  KİRAZ İLÇESİNE SINIRLARINA  GEÇERSE KİMSE  ŞAŞIRMASIN!”

Kiraz’a  sadece  5 kilometre mesafede olan  Ödemiş Organize Sanayi Bölgesinin Kiraz İlçe sınırlarının büyümesiyle birlikte  Kiraz İlçe sınırları içinde kalabileceğini  hatırlatan  Başkan Özçınar “Ödemiş OSB Kiraz’a çok yakın biz onu zaten Ödemiş’in olarak hiçbir zaman düşünmedik. Kiraz sınırlarını biraz daha kaydırırsak bizim olur. Tabii ki Ödemiş, Kiraz olarak hiçbir zaman bakmıyoruz. Ödemiş, Kiraz, Beydağ bir üçlü, bu üçlü havzayı oluşturuyor aslında, bu havzada yapılabilecek bir OSB’nin desteği sadece kendimize değil hepimize olacaktır. Ama en çok Kiraz’ın işine yarayacaktır. 5 kilometre mesafe çok yakın olması nedeniyle  Ödemiş OSB Niye Kiraz’ın olmasın.”

Kiraz’a  yeni dönemde  kazandırılmasını hedefledikleri projelerden  olan  TOKİ projesi, ilçeye kazandıracaklarını dile getiren Başkan Özçınar “TOKİ’yi getirmek birinci hedefimiz olacak çünkü önceki vaatlerimizde yarım kalmıştı. Bunun yanında kanal Kiraz projemiz var. Küçükmenderes nehrinin kenarına inşallah önümüzdeki süreçte 2019’un sonlarında 2020’nin başlarında da olabilir. Bir adet paketleme tesisimizin kazandıracağız.  Gençlik merkezi projemiz vardı. Onu şu an, Kiraz’daki Koru oteli tamamen gençlik merkezi olarak çeviriyoruz ki hem kendi gençlerimizin hem de üniversitede okuyacak olan gençlerimizin hem de ailelerimizin hoşça vakit geçirebilecekleri bir konuma  getireceğiz. Bunun yanında Et entegre tesisimiz bakanımız  Bekir Pakdemirli  söz verdi. Onun için çalışmalar devam ediyor. İnşallah en kısa sürede onu da Kiraz’ımıza kazandıracağız.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.