Okullarında STEM Tarım Bahçesi Oluşturdular

Okullarında STEM Tarım Bahçesi Oluşturdular

Okullarında STEM Tarım Bahçesi Oluşturdular

Ödemiş’e bağlı Bademli Mahallesinde, eğitim hizmetlerini sürdüren  Bademli Ortaokulunda  STEM Proje çalışmasından  sonra, okul bahçesine  STEM Tarım Bahçesi oluşturdular.

OKUL  MÜDÜRÜ  RAMAZAN  GÖÇEN “PROJE ÇALIŞMASINDAN SONRA OKUL BAHÇESİNE STEM  TARIM PROJE BAHÇESİ OLUŞTURDUK.”

Yaz ayı olmasına  rağmen  gönüllü öğrencilerin  okulda STEM atölyesi çalışmasından sonra okul bahçesine  oluşturulan  STEM  Tarım Bahçesinde çalışma yaptıklarını dile getiren Okul Müdürü Ramazan  Göçen “Okulumuzda  gönüllü okul öğrencileri okula  gelerek  ilgi duydukları STEM atölyesinde çalışma yapıyorlar. Bu anlamda yaz tatili olmasına  rağmen sadece  gönüllülük esasıyla  çalışma yapıyorlar. Bize göre bunlar örnek öğrencilerdir. Bu anlamda  yaz tatillerini de en iyi şekilde değerlendiriyorlar. STEM tarım bahçesinde tarımla ilgili  olarak  bilinçleniyorlar. Bu sayedede,  ailelerinin yapacak oldukları  tarım alanındaki çalışmalarında ailelerine de destek olacaklardır.” Dedi.

Okullarında bölgede devlet okulu olarak tek STEM Atölyesi olan okul olma özelliğini koruduklarını dile getiren Okul Müdürü Göçen “Bölgemizde devlet okulu olarak STEM Projesini yürüten sayılı okullar arasında bulunuyoruz. Bu önümüzdeki,  yıldaki eğitim döneminde de yine STEM atölyesinde değişik proje çalışmalarıyla çocuklarımız kendilerini  bilim ve teknoloji alanında  ufuklarının açılacağı projelere imza atmaya devam edecektir.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.