Ödemiş M Tipi Kapalı-Açık Ceza İnfaz Kurumunda 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

Ödemiş M Tipi Kapalı-Açık Ceza İnfaz Kurumunda 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

Ödemiş M Tipi Kapalı-Açık Ceza İnfaz Kurumunda 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

Ödemiş M Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumunda Çanakkale ruhunun yeniden canlandırıldığı 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri anma programı düzenlendi.

Programa Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Tuğan Sarıca, Adalet Komisyon Başkanı Dr. Mert Gümüşay, Ceza İnfaz Kurumlarından Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Abdullah Er, İlçe Müftüsü Şevki Kesici, Kurum Müdürü Ahmet Sekitaş, Kurum personeli ve hükümlü-tutuklular katıldı.

Etkinliğin  Açılış Konuşmasını Gerçekleştiren Ödemiş M Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Sekitaş “ Şehitlerimiz  ve Gazilerimiz 15 Temmuz Gecesinde, Cesaretleriyle  ve Dik Duruşlarıyla Bir Tarih Yazdılar.

Etkinliğin açılışında konuşan Ödemiş M Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ahmet Sekitaş “Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Artık her yıl, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde kendilerini gönülden yâd edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız.” dedi.

TRT  TARAFINDAN HAZIRLANAN İŞGAL GİRİŞİMİNDEN DİRİLİŞE 15 TEMMUZ ANATOMİSİ İZLETİLDİ

Konuşmanın ardından TRT tarafından hazırlanan İşgal Girişiminden Dirilişe 15 Temmuz’un Anatomisi belgeselinin gösterimi yapıldı. Hain darbe girişiminde yaşananları bir kez daha hatırlayan hükümlüler, duygu dolu anlar yaşadı. Darbecilere karşı vatanı savunurken şehit ve gazi olan vatandaşları izleyenler, gözyaşlarını tutamadı. Program sonunda İlçe Müftüsü Şevki Kesici’nin yaptığı duada güzel ülkemizde böyle haince girişimlerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulunuldu. Tüm şehit ve gazilerimiz minnet ve şükranla yâd edildi. Etkinlik sonunda hükümlülere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Haber : Turgay Konuralp

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.