Ödemiş T Tipi Cezaevinde 15 Temmuz Anma Etkinliği Düzenlendi

Ödemiş  T Tipi  Cezaevinde 15 Temmuz Anma Etkinliği  Düzenlendi

Ödemiş T Tipi Cezaevinde 15 Temmuz Anma Etkinliği Düzenlendi

Ödemiş T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda, 15 Temmuz  Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü Anma Günü  etkinlikleri kapsamında program düzenlendi.

Gerçekleşen etkinliğe, Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca, Ceza İnfaz Kurumundan sorumlu Cumhuriyet Savcısı Abdullah Er, Kurum Müdürü Atilla Kuru, Jandarma  Bölük Komutanı  vekili  Jandarma  Kıdemli Başçavuş  Süleyman  Bülbül ve kurumun 2. Müdürleri, kurum personeli hükümlü tutuklular katıldılar.

Programda, şehitler için bir dakikalık  saygı duruşu ve akabinde İstiklal marşının okunmasının ardından Kurum Müdürü Atilla Kuru tarafından günün anlam ve önemini anlatan konuşmanın gerçekleşmesi, Ödemiş İlçe Müftülüğü İmam Hatiplerinden  Abdullah Hilmi Tamiş tarafından  Kur’am  tilaveti ve duaların okunması ve yine programın devamında aziz milletin gösterdiği ve güvenlik güçlerinin  hain darbe girişimi karşısında gösterdiği  onurlu duruş tüm dünyaya örnek teşkil eden vatanseverlilik örneği hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferinin 3. Yıl dönümü sebebiyle, tüm şehitlerimizin yad edilerek, gazilere minnet ve şükran sunulması,

ÖDEMİŞ T TİPİ CEZAEVİNDE TRT VE ANADOLU AJANSI TARAFINDAN HAZIRLANAN “İŞGAL GİRİŞİMİNDEN DİRİLİŞE 15 TEMMUZ ANOTOMİSİ” İSİMLİ  BELGESEL İZLETİLDİ.

Ödemiş T Tipi  Cezaevinde,  15 Temmuz  Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü anma etkinliği kapsamında  TRT  ve Anadolu Ajansı tarafından  hazırlanan İşgal Girişiminden  Dirilişe 15 Temmuz’u  anlatan Belgesel anatomi izletildi.  Düzenlenen programla birlikte etkinliğe katılan kurum personeli, hükümlü ve tutuklulara vatanseverlik ve milli duygularda hassasiyet kazanımına katkı sağlandı.

Haber : Turgay Konuralp

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.