Herkes Tatilde Onlar Projelerine Devam Ediyor

Herkes Tatilde Onlar Projelerine Devam Ediyor

Herkes Tatilde Onlar Projelerine Devam Ediyor

Ödemiş'te STEM projesini ile ilgili olarak Payasstem  (Payas Belediyesi) eğitime desteği büyük bir hayranlıkla izlemeye devam ediyor.

Bademli Ortaokulu Müdürlüğünün Erasmus  Cacthe Future Yakala ProjesiCa  yaygınlaştıma kapsamında, Türkiye Stem Eğitmenleri  Cem Kağar ve Teslime Kağar tarafından, Ödemiş Zafer İlkokulu Salonunda Bademli STEM  öncülüğünde, Stemin Dünü bu günü yarını konulu seminer verildi.

Payasstem koordinatörü Cem KAĞAR "STEM bilimler arası geçişte çok önemli olan rolünü üstlenmeye devam ediyor, Web2.00 araçlarıyla, atölye çalışmalarımız, çalıştay, sunumlarımızla, endüstri 5'i yakalamaya var gücümüzle çalışıyoruz. Şu an Türkiye Endüstri iki’den, üç’e atlamak üzere çağın hala gerisindeyiz. STEAM ile disiplinler arası geçiş hayal eden  sorgulayan,araştıran tasarlayan, kodlayan, üreten bir nesil için çalışmaktayız. STEAM sayesinde, Bademli'de Payas'ta bu öğrencilerden çok çok var. Sizleri Hatay'a Payas'a bekliyoruz." dedi.

STEM ÇALIŞMASINDA KONUŞAN BADEMLİ ORTAOKULU MÜDÜRÜ  GÖÇEN “STEM KONUSUNDA YENİLİKÇİ ÖRNEK YAKLAŞIMLARLA UFUKLAR GENİŞLİYOR.”

Tatile rağmen STEM Projesinde yaz ayında çalışmalara devam ettiklerini vurgulayan Bademli Ortaokulu Müdürü Ramazan  Göçen “Ödemiş'te gönüllü öğretmenlerimize STEM Eğitmeni Cem, Teslime Kağar, STEM eğitimini yenilikçi yaklaşımları örnekleri sunarak, ufkumuzu genişlettiler, Ödemiş'imize kıvılcım oldular. Bundan sonra Bademlistem ile Payasstem kardeş protokol çalışmasına başlayacak, artılarımızı birbirimize entegre edeceğiz. Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bahattin Gengörü’nün desteğini hissetmek güzeldi. Öğretmenlerimizin tatillerini yarıda bırakarak gelmeleri çalıştaya katılmaları ayrı bir farklılıktı. Geleceğimize dair umuttu.

Başarılı bir çalıştayın ardından katılım belgeleri sunuldu.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.