ÖTO Logosunu Yeniledi

ÖTO Logosunu Yeniledi

ÖTO Logosunu Yeniledi

Ödemiş Ticaret Odası, gelişen ve yenilenen kimliğini yansıtan yeni bir logo ile hizmet vermeye devam edecek. Odanın marka imajı için kilit önem taşıyan yeni logo, geçmişi ve mirası korumakla birlikte yeni hedefleri de işaret ediyor.

Amblem ve kelimelerden oluşan yeni logo, düzenlenen logo yarışması başvuruları arasından Yaşar Üniversitesi Öğretim Görevlileri yardımları ile değerlendirilmeler sonucunda seçildi. Yeniden tasarlanan Ödemiş Ticaret Odası logosu, üç renkten oluşmaktadır; mavi, turuncu ve yeşil. Mavi renk gökyüzünün rengidir, bütün dünyayı altında barındırır. Şekil olarak, kuş kanatlarından ilham alınmıştır. Mavi kuş kanatları, Ödemiş Ticaret Odamızı, üyeleri ve girişimcileri temsil etmektedir. Ticaret Odamızın, her daim girişimcilerin yanında olduğunu ve üyelerini yaptıkları ve yapacakları, ülkemiz ve halkımızın yararına olan her işte onları koruyup kollayacağını anlatmaktadır. Turuncu renk, toprağımızı ve tarımı temsil etmektedir ve “Ö” harfini çağrıştırmaktadır. Bilindiği üzere ilçemiz ekonomisi, ticari hayatı tarıma dayanmaktadır. Bu şeklin ve rengin kullanılmasındaki amaç, Ödemiş’in toprağı ve doğasının anlatılmasıdır. Yeşil renk, doğayı ve hayatın başlangıcı olan fidanı temsil etmekte olup, “O” harfi şeklinde tasarlanmıştır.

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, ‘‘Misyon ve vizyonumuz doğrultusunda logomuzda bir yenileme sağladık. Fiziki şartlardan, personelin kapasitesinin geliştirilmesine, online hizmetlerden üyelerimiz ile iletişime, geniş bir yelpazeyi kapsayan hizmetlerimizi yenileme ve devamlı geliştirme politikası içerisindeyiz. Bu doğrultuda Logomuz da gitmiş olduğumuz yenileme ile hem güncel ve özgün bir logo ya sahip olduk hem de kuruluşumuzun daha eskilere dayandığını arşiv çalışmalarımız ile teyit ederek logomuzda da bunu belirtmiş olduk. Ödemiş Ticaret Odası olarak köklerimizin 1893 tahine dayandığını arşiv çalışmalarımız ile tespit etmiş bulunmaktayız. Geçmiş ve geleceğin modernliğinin birleştiği yeni logomuzun hayırlı olmasını dilerim. Bu tarihi de logomuzun yenilenmesi ile güncellemiş olduk.’’ Dedi.

Haber : Cengiz Türkavcı

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.