Kursiyerlerin El Emeği Göz Nuru Eserleri Sergilendi

Kursiyerlerin El Emeği Göz Nuru Eserleri Sergilendi

Kursiyerlerin El Emeği Göz Nuru Eserleri Sergilendi

Tire Kaymakamlığı Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğü resim kursiyerlerinin yıl sonu sergisi eserleri Tire Bedesteninde görücüye çıktı. Serginin açılışını yapan Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, kursiyerler ve eğitmenlerini tebrik ettiği  etkinlikte kızların yıl boyunca hazırladıkları birbirinden güzel eserleri sergilendi.

Yaklaşık 45 Kursiyerin yıl boyunca emek verdiği birbirinden güzel yüze yakın eser kesilen kurdele ile görücüye çıktı. Tire Halk Eğitim Müdürü Adnan Güven ve Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in açılış konuşmalarının ardından kurdele kesimi yapıldı. Sergi beş gün boyunca açık olacak.

Tire Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün Tire Bedesteninde açtığı resim sergisini gezen Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven eserlere olan hayranlığını gizleyemedi. Eserleri tek tek gezen ve eser sahipleri ile konuşan Tanrıseven, onları tebrik ederek şunları söyledi “Çalışan yetişkinlerin boş zamanlarını değerlendirerek bu tabloları yapmaları takdire şayan. Birbirinden değerli harika eserler ortaya çıkmış. Tire İlçe Kaymakamlığı olarak her zaman sanatın ve sanatçının yanındayız. Bu vesile ile Tire Halk eğitim Merkezi Müdürlüğü’nü eğitmenlerimizi ve siz değerli kursiyerlerimizi tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.”ifadelerinde bulundu.

Tire İlçesinde, bayanların el emeği göz nuru eserlerinin sergilendiği Halk Eğitim Merkezinin Yıl Sonu sergisi renkli görüntülere sahne oldu.

Haber : Turgay Konuralp

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.