100. Yıl Etkinlikleri Sportif Faaliyetler Kupa Töreni

100. Yıl Etkinlikleri Sportif Faaliyetler Kupa Töreni

100. Yıl Etkinlikleri Sportif Faaliyetler Kupa Töreni

Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Millî Kurtuluş Mücadelenin  başlangıç günü olan 19 Mayıs'ın 100. Yılı anısına futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi ve badminton branşlarında 34 farklı kategoride düzenlenen spor müsabakaları geçtiğimiz hafta finallerle büyük bir coşku ve yoğun katılım ile tamamlandı.

Ödemiş Anadolu Lisesi Spor Salonunda, Ödemiş Kaymakamı  Kasım Fikret DAYIOĞLU, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yakup  Çakır ile  okul müdürlerinin katılımlarıyla 100. Yıl Etkinlikleri Kupa Töreni gerçekleştirildi.

Dereceye giren öğrencilere  ve okul takımlara  kupa ve madalyalarını; İlçe Kaymakamı  Kasım Fikret Dayıoğlu  ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin GENGÖRÜ verdiler.

Kupa Töreni açılışına takiben İlçe Kaymakamı  Kasım Fikret Dayıoğlu  konuşmasında:‘’ Siz gençleri göstermiş olduğunuz başarıdan dolayı; öğretmenlerimizi de gayretlerinden ve emeklerinden dolayı tebrik ediyorum. Dereceye giren öğrencilerimizi başarılarından dolayı; giremeyen öğrencilerimiz de katılımlarından dolayı kutluyorum. Dereceye giremeyen öğrencilerimiz üzülmesinler. Sonraki müsabakalara daha iyi hazırlanarak daha çok çalışarak dereceye gireceklerine inanıyorum. Bu müsabakalar sağlıklı yaşam açısından çok önemlidir. Genç yaşlarda gerek obezite gerek zararlı alışkanlıklardan uzak durmak adına spor yapmak çok büyük fırsat ve avantajdır. Cumhuriyet’imizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ’’ Ben sporcunun zeki, çevik aynı zamanda ahlaklısını severim’’ sözlerinde belirttiği gibi sizlerin de zeki, çevik ve ahlaklı olmanız; ülkemizin geleceği için büyük önem arz etmektedir. Bu vesileyle Milli Mücadelemizin 100. Yılı anısına müsabakalara katılan öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, idarecilerimizi ve tüm emeği geçenleri ayrı ayrı kutluyorum." dedi.

Haber : Turgay Konuralp

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.