557 İŞÇİ SENDİKALI OLDU

557 İŞÇİ SENDİKALI OLDU

557 İŞÇİ SENDİKALI OLDU

Ödemiş Belediyesinde Personel Limited Şirketine bağlı olarak çalışan 537 işçi için Hak İş sendikası işçilerin 2020 yılı Haziran ayında sendikalı olmaları için çalışma başlattı.

Ödemiş Belediyesi Nikah ve Kongre salonunda yapılan toplantıya AK Partili Belediye Başkanı Mahmut Badem, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Münir Bezmez, MHP ilçe Başkanı İsmail Poyraz, AK Parti ilçe Başkanı Ramazan Şerif Delibalta, HAK-İŞ e bağlı Hizmet İş Sendikası İl Başkanı Burhanettin Barbak ve işçiler katıldılar.

Hak İş sendikası İzmir İl Başkanı Burhanettin Barbak toplantıda yaptığı konuşmada ; “2020 yılı Haziran ayında sizlerin sendikaya geçmesi için bugün burada kayıtlarınızı yapıyoruz. Belediyelerin sendika konusunda daha etkili kararlar vereceğini biliyoruz. Yeni başkanımız göreve başladıktan sonra, bütçe dahilinde gereğini yapacaktır. Bu da işçilerimiz için ayrı bir ek gelir sağlama imkânı getirecektir.”

AK Partili Belediye Başkanı Mahmut Badem yaptığı konuşmada 5 yılda yapılan hizmetleri anlattı ve işçilerimize sendika verilmesi için hükümetimiz çalışmalar yaparak enflasyonun üzerinde bir maaşla işçilerimizi rahatlatma çalışmalarına başlamış bulunmaktadır. Bugünde burada Hizmet İş Sendikası temsilcisinin refakatinde işçilerimiz sendikaya giriş işlemlerini yapmaya başlamışlardır. Hayırlı olsun.

Cumhur İttfakı Belediye Başkan Adayı Münir Bezmez; hükümetimiz sendikalaşma konusunda büyük çalışmalar yapmaktadır. Özellikle işçilerimizin enflasyonun altında kalmaması için çalışmalar sürdürmektedir. Biz de burada şimdiden işçilerimizin sendikalı olmaları için çalışmalarımıza başladık. 2020 yılı Haziran ayından sonra işçilerimiz toplu sözleşme yapacaktır. Bu arada, belediye başkanlığını kazandığım takdirde bütçemizi ortaya koyup işçilerimiz lehine neler yapabileceğimizi görüşeceğiz. Şimdiden herkese hayırlı olsun” dedi.

Daha sonra sendika tarafından gelen konuklara tavuklu pilav dağıtıldı.

Hak İş Sendikası Ödemiş Belediyesi’nde 696 sayılı kanuna göre çalışan 537 işçi ile bir araya gelerek sendikaya kayıt etti.

 

Haber: Ayşe Akyüz

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.