Sanatçı Hekim’den Kişisel Sergi

Sanatçı Hekim’den Kişisel Sergi

Sanatçı Hekim’den Kişisel Sergi

Ödemiş Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi Doktoru Tarkan Kızartıcı’nın açtığı kişisel fotoğraf sergisi  yoğun ilgi gördü. Kızartıcı ,2011 yılından buyana objektifine yansıyan kareleri sanatseverlerin katılımıyla ÖYKAM’ da görücüye çıkardı.

Kızartıcı’nın resim sergisine  Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, eşi Nevin Badem, Cumhur İttifakı adayı Münir Bezmez, Millet İttifakı Belediye Başkan adayı Mehmet Eriş  Ödemiş İlçe Tarım Müdürü İbrahim Altıntaş’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Doktor Tarkan Kızartıcı, serginin açılışında yaptığı konuşmada şunlara değindi “Benim fotoğrafa olan ilgim 2011 yılında temel fotoğraf kursuyla başladı. Sonrasında çevrede ne gördüysem çizerek,  ilerlemeye başladı. 2015 yılında fotoğraf meraklısı arkadaşlarımla birlikte ÖFSAD adı altında bir dernek kurduk. 7 arkadaşla birlikte fotoğraf çekmeye başladık. Zaman içerisinde Çok farklı resimler çektim. Portre, objeler ve hayvan resimleri çektim daha sonralarında bunu geliştirerek, İnsan fotoğrafları çekmeye başladım.  Çünkü içinde insan olan fotoğraflar daha kaliteli fotoğraf haline geliyor. Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş öncülüğünde Ödemişi tanıtan bir broşür ve katalog hazırladık. ÖFSAD üyesi arkadaşlarımızla birlikte Ödemiş’in tanıtımına kattı da bulunabilmek adına fotoğraflar çektik. Başkanımız Mahmut Badem ve onun değerli eşi Nevin Badem’in desteğiyle sergimizi sizlerle buluşturduk. Emeği geçenlere teşekkür ederiz” dedi.

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, “Buranın kamulaştırılması 1977 yılına dayanıyor. 1978 yılın sonlarına doğru restorasyonu bitti,  buranın içerisini biraz daha işlevliği arttırdık. Eğer işlev vermezseniz bu tür yerler çürür, yok olmaya eskimeye mahkûm olur. Burada büyük bir yol kaydettik. Buranın ziyaretçi sayısı 18 binlere ulaştı. Bu tür etkinlikler sayesinde önümüzdeki dönemlerde de bu sayı artacaktır. İzmir’den ve Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinden ziyaretçiler geliyor. Birçok sanatsevere burada sergi açmak nasip oldu. Doktorumuz Tarkan Kızartıcı Ödemiş’e çok ciddi anlamda hizmetler ediyor. Hekimlikteki yeteneğini resimde de sergiliyor” dedi.

Badem’in konuşmasının ardından açılış kurdelesi kesildi. Açılışın ardından katılımcılar sergiyi gezerek Kızartıcının eserlerini incelediler. Kızartıcı’nın  resim sergisi 2 Mart 2019 tarihine kadar gezilebilecek.

Haber : Ayşe Akyüz

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.