Dünya Kolejinden Protokol Ziyaretleri

Dünya Kolejinden Protokol Ziyaretleri

Dünya Kolejinden Protokol Ziyaretleri

YENİ NESİL EĞİTİM VE ÖĞRETİM YAKLAŞIMLARINI İLKE EDİNEN DÜNYA EĞİTİM KURUMLARI'NDA YÜRÜTÜLEN LEGO-ROBOTİK VE KODLAMA ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR.
Özel Dünya Eğitim Kurumları First Lego League robotik takımları, yerel turnuva hazırlıklarını, gerçekleştirdikleri protokol ziyaretleri ile tamamladı. Çalışmalarına Eylül ayında başlayan ortaokul “ROBO-D” takımı ve Fen ve Anadolu Liseleri “For The World” takımı hazırladıkları projelerini Ödemiş Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu'na ve Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü'ye sundular. Ziyarette bulunan öğrenciler, bu sezonun yarışma teması olan “Uzay Yolculuğu” hakkında tespit ettikleri problemlere karşı buldukları çözüm yollarını ve projelerini anlattılar. Aynı zamanda aldıkları robot kodlama eğitimleriyle de tasarladıkları robotlar ile, uygulama masasındaki görevleri gerçekleştirmek üzere oluşturdukları stratejileri anlatma fırsatı buldular.
Çalışmalarına Gaziemir Uzay Kampı ve Ege Üniversitesi Gözlem Evine ziyaretleri ile başlayan öğrenciler, yıl içerisinde yaptıkları çalışmaları ve uzmanlardan edindikleri bilgileri, sentezleyerek uzay yolculuğu esnasında karşılaşılan yakıt sorununa çözüm yolu aradılar ve astronotların kullanabileceği, radyasyona karşı dayanıklı mikroorganizmaların genlerinden elde edebilecekleri, uzay şartlarına dayanıklı bir astronot kıyafeti tasarladılar. Öğrenciler hazırladıkları sunumlar ile tüm bu çalışmalarını okuldaki diğer arkadaşlarına da aktardırlar. Öğrenciler, turnuvaya özel tasarladıkları kostüm ve aksesuarlarıyla yarışmaya renk katmayı hedeflediklerini dile getirdiler.

Turnuvanın öğrenciler açısından önemini , Ödemiş'teki diğer öğrencilerinde bu ve buna benzer uluslar arası yarışmalara katılması gerektiğinin önemine vurgu yapan Ödemiş Kaymakamı Kasım Fikret DAYIOĞLU, öğrencilerin projelerini dinledikten sonra başarılar diledi. Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin GENGÖRÜ, öğrencilerin bilime olan meraklarını takdir etti ve öğrencilerden yaşadığımız ilçe için de projeler geliştirmeleri temennisinde bulundu.
Haber : Cengiz Türkavcı

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.