Beydağlı ve Bayındırlı Üretici Kadınlar Fuarda Buluştu

Beydağlı ve Bayındırlı Üretici Kadınlar Fuarda Buluştu

Beydağlı ve Bayındırlı Üretici Kadınlar Fuarda Buluştu

 

Kırsal kesimdeki kadınları üretim hayatına kazandırmak amacıyla, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen “ Girişimci kadınlar” projesinin İzmir İl tarım müdürlüğü çalışmalarına katılım sağlayan İzmirli kadın girişimciler İzmir’de düzenlenen Tarım fuarında ürünlerini sergilediler. Bayındır Seferihisar, Beydağ, Foça, Kavacık’tan tarım fuarına katılan girişimci kadınlar kendi ürettikleri ürünleri fuarda satışa çıkardılar.

Girişimci kadınları fuarda, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanı İsa Sertkaya, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi İzmir Şube Müdürü Ali Ateş Yayın ziyarette bulunarak sohbet ettiler.

Beydağlı girişimci Türkmen Kocaoğlu şunları ifade etti ; “Ben Beydağ’ın Yukarı Tosunlar mahallesinde yaşıyorum. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen girişimci kadınlar projesine katıldım. Köyümde üretime katılan tek bayanım. Kadınların üretimde her daim yer almalarından yanayım. İzmir’de düzenlenen bu tür etkinliklere katılarak kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Köyümde kooperatifleşmek için İzmir İl tarım müdürlüğü ile birlikte çalışmalar yürütüyorum” dedi.

 

Haber :  Ayşe Akyüz

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.