Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

24 Kasım öğretmenler günü  kutlama programı sabah saatlerinde Ödemiş hükümet  konağı önünde başladı. Hükûmet konağı önünde yapılan törenler saygı duruşu  ve istiklal marşının  okunmasının  ardından  ilce milli eğitim müdürü  Bahattin Gengörü'nün  Atatürk anıtı önüne çelenk  bırakmasıyla  son buldu.
24 kasım öğretmenler  günü  kutlama programı  Kültür  merkezinde düzenlenen etkinlikle  devam etti. Programa Ödemiş Emniyet Müdürü Fatih Kiremitci Belediye başkanı Mahmut  Badem, İlce Milli Eğitim Müdürü  Bahattin Gengörü katıldı. Günün anlam ve önemini  belirten  konuşmayı programa ev sahipliği  yapan özel Maral Anadolu Lisesi Müdürü  Adem Salman yaptı. Salman'ın ardından  İlce Milli Eğitim Müdürü  Bahattin Gengörü yaptığı  konuşmada  şunları  söyledi; “Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran eğitim ordusudur.
24 Kasım, Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği gündür. Millet Mekteplerinin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bizler de bugün burada bu hatıratı yad etmek; öğretmenlerimize sevgimizi, saygımızı ve şükranlarımızı ifade etmek için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Geleceğimizin mimarları, toplumumuzun rol modelleri Öğretmenlerimizin Gününde bir arada olmanın mutluluk ve heyecanını birlikte yaşıyoruz
Geçmişten günümüze toplumumuzun gelişimine hizmet eden; insanımızın aydınlanmasına, mutluluğa erişmesine kendini adayan; devletimizin modernleşip güçlenmesine öncülük eden öğretmenlerimizin ve eğitim kurumlarımızın önemi her geçen gün artmakta ve daha iyi anlaşılmaktadır. Dünyanın her yerinde olduğu gibi bizde de gerek bireyin gerekse devletin geleceği, bilgiyi temsil eden Öğretmenler üzerinden şekillenmektedir. Bundan dolayıdır ki eğitim tarihe karşı sorumluluk; geleceğe karşı yükümlülük taşıyan kutsal bir uğraştır. Bu yönüyle icra ettiğimiz mesleğimizin ne kadar büyük bir sorumluluk gerektirdiğinin farkındayız. Devletimize ve milletimize karşı yüklendiğimiz ağır sorumluluğumuzu, bize emanet edilen bu yüce görevi lakıyla yerine getirerek insanımıza en üst seviyede faydalı olmak istiyoruz. Eğitime ve eğitimciye değer verilmeden, eğitimciler de işine önem vermeden ilerlemeden bahsetmek zor olacaktır. Zira eğitime, bilime, öğretmene değer veren ülkelerin aynı oranda ileride olduğu; öğretmenine değer vermeyen toplumların da aynı ölçüde geride olduklarını görüyoruz. Aynı şekilde yeryüzünde öğretmeni mutlu olup da kendisi mutsuz olan bir toplum; öğretmeni mutsuz olup da kendisi mutlu olan bir toplum örneği göremiyoruz. Bütün bunlar tesadüf değildir, görmezden gelinemez.
Bunun içindir ki toplumumuz tarafından her zaman ve her yerde ifa ettiği misyonun öneminden ve değerinden dolayı öğretmenlik mesleği kutsal; eğiten, öğreten, terbiye edip yetiştiren öğretmen de saygın kişi olarak görülmüştür.
Başta üzerinde yaşadığımız bu cennet vatanı istiklale kavuşturan Büyük Lider, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Bu vesile ile bir kez daha yurdumuzun dört bir yanında fedakarca görevini ifa eden sevginin pınarı ve emeğin çınarları tüm öğretmenlerimizin "Öğretmenler Gününü" kutlarım.” Dedi.
PROGRAM ÖZEL  MARAL ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ  TARAFINDAN DÜZENLENEN DANS  GÖSTERİSİYLE DEVAM  ETTİ.
Öğrenciler tarafından düzenlenen video gösterisi beğeni  toplarken mesleğe yeni  başlayan  öğretmenler yemin töreni yaptılar. Öğretmenler adına konuşmayı Taner Sevgel yaptı. Program 24 Kasım öğretmenler  günü oratoryosunun ardından resim, şiir, kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere  ödüllerinin verilmesiyle son buldu.
Haber : Ayşe Akyüz

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.