Chp Aday Adaylarından Ortak Açıklama

Chp Aday Adaylarından Ortak Açıklama

Chp Aday Adaylarından Ortak Açıklama

“SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA ÖDEMİŞ’E TALİBİZ”

Ödemiş CHP ilçe başkanı Mehmet Kiremitçi beş aday adayı alarak basının karşısına geçti.

Başkan Kiremitçi’nin düzenlediği basın toplantısında adaylar teker teker basın açıklamasında bulundu. Basın açıklamasında adayların ortak görüşü sosyal belediyecilik anlayışını Ödemiş’e kazandırmak oldu.

KİREMİTÇİ “GENEL SEÇİMLERDEKİ BAŞARIMIZI YEREL SEÇİMLERE YANSITACAĞIZ”

İlk basın açıklamasını yapan CHP İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi şunları ifade etti ; “ Aday adaylığı sürecini sizlerle paylaşmak için bir araya geldik. İl başkanlığı ile görüşmelerimizi yaptık. Bu süreç içerisinde CHP’li belediyenin olmadığı 8 ilçedeki adayların önce açıklanacağı belirtildi. Hâkim huzurunda yapılacak ön seçim tüzüğümüz gereği böyle yapılması gerekiyor. Bu süreç 9 Şubattan önce başlayamadığı için kaybedilen ilçelerde daha erken aday belirleme konusu ön plana çıktı.  İlçelerde daha önce görev yapmış yöneticilerimiz meclis üyelerimizin belde başkanlarının halkında görüşlerinin alındığı, bir temayül yoklaması yapılaması konusundaki görüşlerimizi ilettik. Bu anlamda genel merkezin kararını bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde ilçe bazında tüm aday adaylarının katılımıyla mülakat şeklinde il başkanımızın bir görüşmesi olacak. Milletvekillerimiz il ve ilçe yöneticilerimiz aday adaylarımızın bir araya geldiği bir yemek organizasyonumuz var. İlçe örgütü olarak geçtiğimiz 24 Haziran seçimlerinde AK partili bir belediyeye karşı Ödemiş’te 514 oy farkıyla bir başarı elde ettik. Diğer CHP’li belediyenin olduğu ilçelere baktığımızda CHP bazı yerlerde başarı elde edemedi. Ama  biz başkan adaylarımla birlikte el elle kol kola çalıştık. Bu başarının da yerel seçimlere yansımasını temenni ediyorum.”

KESKİN’DEN ,KESKİN ÇIKIŞ “ÖDEMİŞ 4,5 YIL KAYBETTİ”

Kiremitçi’nin ardından aday adaylarından ilk konuşmayı Bekir Keskin yaptı. Keskin yaptığı konuşmada sosyal belediyecilik anlayışına dem vurarak şöyle devam etti ; “ Ödemiş belediye hizmetleri açısında 4,5 yıllık bir kayıp yaşıyor. Ödemiş’te CHP’nin ilkeleri doğrultusunda sosyal belediyecilik anlayışı içinde Ödemiş’in beklenen sorunlarının çözülmesi gerekiyor. Benim önümüzdeki yerel seçimlerde CHP’nin başarısına olan inancım tamdır.”

ŞENER  “5 YILLIK KAYIP 10’YILA EŞDEĞER BİR KAYIPTIR”

Keskin’in ardından söz alan aday adayı Cumhur Şener şunları söyledi ; “ Bizler CHP’li aday adayları olarak hazırız. Ödemiş, son dönemdeki yönetim anlayışıyla beş yıl gibi zaman harcadı. Bu beş yıllık bir kayıp 10 yıla eş değer bir kayıp, çünkü Ödemiş’in o kadar bekleyen projeleri varken hepsi ötelenerek göz ardı edildi. Halkımızı birçok projeyle bugünleri vat eden yönetim anlayışı hiçbir şeyi hayata geçirmeyerek, bu insanları hüsrana uğrattı. Ödemiş halkının bunları beklemeye tahammülü yok. Çünkü çok verimli bir arazide yaşıyoruz. Tarım hayvancılık yönüyle halkımızın çok fazla ihtiyacı var. Ödemiş’te ki iktidar halkımızı ayrıştırmaya gitti. Senden benden bizden  anlayışıyla insanları ötekileştirdi. Bu bizim için en büyük kayıplardan birisidir.  CHP’li aday adayları olarak bizim hedefimizde halkımızı birbiriyle kaynaştırarak, sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla hizmet etmektir. Biz bu yolda hazırız. Hani aday adayı aday gösterilirse ben yanında dimdik durarak onunla birlikte çalışacağım.”

BOYACIOĞLU’NDAN ŞEFFAF YÖNETİM VURGUSU

Şener’in ardından söz alan CHP Belediye Başkan Aday Adayı Remzi Boyacıoğlu şunları ifade etti ; “ Mart’a yapılacak yerel seçimlerde CHP’nin aday adayları olarak, başka bir Ödemiş’i oluşturmak mümkün. Ortak aklın egemen olduğu bir yönetişim anlayışı belediyelerinin  kapılarının hiçbir ayrım gözetmeksizin herkese açık olduğu bir yönetim anlayışı, belediyenin içerisinde  huzurun yaratıldığı, belediye de çalışan herkesin hemşerilerine ve kentte hizmet etme bilinciyle hareket ettiği güler yüzlü bir belediye anlayışı ve hesap  verilebilir bir belediye anlayışı ve en önemlisi dezavantajlı hemşerilerimiz  ile sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde onlara sunulacak imkanlarla onların dezavantajlı durumlarını ortadan kaldıracak bir hizmet anlayışındayız. Sosyal belediyecilik anlayışıyla Ödemiş belediye başkanlığı makamında CHP’nin sosyal demokrasinin yerel yönetim modeliyle başarılı olacağını kanaatindeyiz.”

ERİŞ’TEN ERİŞİLEBİLİR BAŞKAN VURGUSU

CHP Belediye Başkan aday adayı Eriş yaptığı konuşmada ; “ Ödemiş bizim evimiz ve hepimiz bir aileyiz. Ödemiş’in sorunlarını ve ihtiyaçlarını biliyoruz. Bu sorunların çözümlerini halkçı bir anlayışla partimizin  yerel yönetim anlayışı  halkçı halkı düşünen  ayrım ve ayrıştırma yapmadan tüm insanları kucaklayan erişilebilen, ulaşılabilen, yaptığı işlerde şeffaf olan ve yaptığı işin her ay verebilecek bir anlayışla, önce insan sloganıyla  başta çocuklarımız, gençlerimiz ve engellilerimizi sahiplenerek, doğadan yaşayan tüm canlılara  sahip çıkmak  sokaktaki hayvanından  altın  maddeni aranan kemerinden ,ovacığına kadar tüm sorunlar bizim sosyal demokrat anlayışımız gereği görevimizdir. Projeleri hayatı geçirirken önceliğimiz halkımızın sorunlardır. CHP’nin halkçı sosyal demokrat anlayışı sorunların çözümünde bizi zorunlu kılıyor.”

AYDIN “BU MİLLETE HİZMET EDEN ONUN EFENDİSİ OLUR. BİZ HİZMET VERME ADINA YOLA ÇIKTIK

CHP belediye başkan aday adayı Mustafa Aydın ; “Mevlana derki güzel günler size gelmez siz ona yürüyeceksiniz. Biz ekip olarak güzel günlere yürümek için yola çıktık. Bu yolda hep birlikte yürüyeceğiz. Küçük menderes havzası tarım ve hayvancılıkta söz sahibi bir durumdaydı. Küçük menderes üreticisinin ne yaşadığını biz biliyoruz. Bu insanlara yardımcı olma adına onlara marka şehir marka üretme adına mücadele edeceğiz. İnsanları kazandırmadığımız sürece geri dönüş alamazsınız. Sosyal belediyeciliği bölge insanına kazandırma adına desteklemek zorundayız. Daha çok kazanacağız. Mustafa Kemal’in dediği gibi millete efendilik yoktur. Millete hizmet etme vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur. Biz hizmet verme adına yola çıktık.”

Haber : Ayşe Akyüz

 

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.