Küçükmenderesli Vosvoscular Cumhuriyet Bayramını Pamukkale'de Kutladı

Küçükmenderesli Vosvoscular Cumhuriyet Bayramını Pamukkale'de Kutladı

Küçükmenderesli Vosvoscular Cumhuriyet Bayramını Pamukkale'de Kutladı

Pamukkale Belediyesi 1. Vosvos Festivali’ Denizli’nin Pamukkale ilçesinde yapıldı.  Türkiye’nin farklı noktalarında yaklaşık 50 vovos sahibinin katıldığı festivalde birbirinden renkli görüntüler oluşurken, araçların Pamukkale travertenleri ile oluşturduğu görüntü ise adeta büyüledi.  

Küçük Menderes’li Vosvoscular Tevfik Çavuş, Nihat Özben, pelin Kenan Yıldıran ve Melih Özlem Erakyol Denizli Pamukkale de ödemiş ve yöremizi temsil ettiler.

Denizli Pamukkale Belediyesi, ilçenin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla önemli organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda “Pamukkale Belediyesi 1. Vosvos Festivali” başladı. Etkinlik 3 gün boyunca devam etti. Denizli Vosvos Kulübü ile birlikte yapılan etkinlik ilk olarak Karahayıt’taki Pamukkale Kent Ormanı’nda yapılan kahvaltı ile başladı. Kahvaltı sonrası Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin tarafından organizasyona katkı sağlayanlara plaket verildikten sonra konvoy oluşturuldu. Başkan Gürlesin Denizli Vosvos Kulübü Başkanı Öner Şentürk ile birlikte üstü açık olan vosvosa binerek bir süre Karahayıt’ı turladıktan sonra Pamukkale’ye doğru hareket etti. Meraklılarının şaşkın bakışları arasında ilerleyen 50 Vosvos’un oluşturduğu konvoy ardından Pamukkale travertenlerine ulaştı.

"AMACIMIZ İNSANLARIN MUTLU OLMASI"

Etkinlikle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Gürlesin, etkinliğin bu yıl ilk defa yapıldığını hatırlattı. Amaçlarının Karahayıt ve Pamukkale’nin tanıtılması olduğunu ifade eden Başkan Gürlesin, "İlk defa yapmış olduğumuz bir etkinlik. İlkleri başaran bir belediyeyiz ve sıradan bir belediye olmadığımızı bir kez daha gösterdik. Turizm ile anılan bir belediye olmamız sebebiyle ilçeyle ilgili birçok faaliyet yerine getirmeye çalışıyoruz. Festival havasında 1. Vosvos Festivalini gerçekleştiriyoruz. Amacımız insanların mutlu olması. Tabi insanlar mutluysa toplumdaki o huzurun dalga dalga her yere yayılmasını istiyoruz. Bu anlamda da vosvos tutkunları var. Türkiye’nin farklı noktalarına bu tür etkinlikler yapılıyor ama biz en iyisine talibiz şu anda. Birincisinde bile bu kadar ilgi ve alakanın olması inşallah geleneksel hale getireceğimiz bu festival bundan sonra devam edecek. Bu vasıla ile Pamukkale zaten tanınıyor ama daha fazla tanınmasına katkı sağlanmak istiyoruz. İlave olarak termal anlamda Karahayıt’in de tanınmasını hedefliyoruz. İlçemizin daha fazla tanınmasını, ilçemizin Denizli’nin ve ülkemizin bir değeri olduğunu biliyoruz ama ülkemizin dört bir yanındaki vatandaşlara da bu etkinlik vasıtası ile ulaşmak istiyoruz" dedi.

Festival kamp etkinlikleri ile devam etti.    En küçük Vosvoscular Yaman Yıldıran ve Eymen Erakyol ile abileri Nihat Yıldıran ve İlhami Özben de etkinliğe katıldılar. Festivalin ardından Denizli çarşısını gezen Küçük Menderes’li Vosvoscular akşam saatlerinde ödemiş e döndüler.

Festivalde küçük Menderes’li Vosvoscular ve diğer Vosvos Kulüplerine plaketler verildi. Ödemiş li Vosvoscular da Denizli Vosvos kulübüne Efe heykeli hediye etti.

Haber : Ayşe Akyüz

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.