Aday Adayı Çam’ın Ödemiş Ziyareti

Aday Adayı Çam’ın Ödemiş Ziyareti

Aday Adayı Çam’ın Ödemiş Ziyareti

İzmir Büyükşehir Belediyesi aday adaylığını açıklayan önceki dönem İzmir Milletvekili Musa Çam CHP Ödemiş İlçe Örgütünü ziyarette bulundu.

Çam ; “ 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler klasik anlamda yapılacak bir yerel seçim değildir. Biz bu seçimleri klasik bir yerel seçim olarak görmemeliyiz. Bunu bu şekilde görürsek bir tarafını eksik bırakırız. Biliyorsunuz 18 maddelik bir anayasa değişikliği yapıldı. CHP olarak köy köy mahalle mahalle gezerek bunun 18 maddelik bir anayasa değişikliği olmadığını bunun bir rejim değişikliği olduğunu anlatmaya çalıştık. O referandumda kıl payı hile yapılarak hurda yapılarak  % 51 ile kabul edildi. Bu seçimde seçimin bitmesine 20 dik kala Yüksek seçim kurulu toplanarak mühürsüz oy kabul edilmesini karar verilmesi sonucunda baraj geçilerek kabul edildi. Yurt dışında ise mühürsüz oylar kabul edilmedi. Hemen akabinde yapılan milletvekilliği seçimleri ise bir rejim değişikliği seçimiydi. Sonuçları itibariyle tartışılacak bir şekilde sonuçlandı. Bunun son ayağı ise 31 Mart 2019 yerel seçimleridir.”

Çam sözlerini şöyle sürdürdü ; “ 2015’te yapılan milletvekilliği seçimlerinde yapılan ön seçim ile İzmir 1 bölgede 1 sıradan milletvekili adayı oldum ardından yapılan 24 Haziran seçimlerinde genel merkezin takdiriyle aday yapılmadım. Aday olmama rağmen 24 Haziran akşamına kadar Muharrem İnce’nin adaylığı için 30 ilçeye giderek çalıştım. Genel seçimlerde yanlışlar ve haksızlıklar yapıldı. Hiçbir ilçede hiçbir ilde belediye başkanı olmayacağımı söyledim. Ama bıçak sırtında olan ilçeye abilik yaparım. Partimiz için fedakarlık yaparım bana düşerse partim açısından yapmaya hazırım. 15 yıldır, kentimizi başarıyla yöneten en ücra köşeden üretim yollarına kadar çiftçimizin üreticimizin ekonomik olarak desteklenmesine gelişmesine büyük katkı sağlayan abimiz Aziz Kocaoğlu şimdi veda zamanı demesi siyasi yaşamda çok nadir görülen bir davranıştır. Erdal İnönü bunu yapmıştı. Son olarak bunu taçlandıran Kocaoğlu oldu. Kendisine minnettarız. İzmir’in 30 ilçesini karış karış gezen vatandaşlarında bildiği Musa Çam 45 yıllık bir politika hayatıyla tecrübesi olan belediye yardımcılığı yapmış ve belediyeciliği çok iyi bilen aday adayı oldum. Ama ön seçim olmak koşuluyla başvuru yaptım. Şuana kadar 6 aday adayı arkadaşımız başvuruda bulundu. Partimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Haber : Ayşe Akyüz

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.