İzmir Barosu Seçimleri 21 Ekim 2018 Pazar Günü

İzmir Barosu Seçimleri 21 Ekim 2018 Pazar Günü

İzmir Barosu Seçimleri 21 Ekim 2018 Pazar Günü

Aklama CUsersTURBOXAppDataLocalMicrosoftWindowsINetCacheContentWord19 Ekim 2018 Cumaaajpg

 

 

İki yılda bir yapılan seçimler için bu yıl beş ayrı grup mücadele veriyor. Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu'nun bu seçimlerde iki ayrı başkan adayı ve liste ile seçimlere katılacağı belirtilirken, Yenilikçi Avukatlar, Çağdaş Avukatlar ve Milliyetçi Avukatlar adıyla da baro yönetimine talip olan avukatlar arasındaki seçimlerin, çekişmeli geçmesi bekleniyor.

AVUKAT BÜLENT SARI, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ DELEGE ADAYI

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Usul Hukuku Anabilim Dalı Başkanı, Avukat Profesör Doktor Muhammet Özekes'in İzmir Barosu Başkanı Adayı olduğu Yenilikçi Avukatlar listesinde, Ödemiş Kent Gazetesi'nin Fahri Hukuk Danışmanı ve Yetkili Temsilcisi Avukat Bülent Sarı'nın da, Türkiye Barolar Birliği Delege Adayı olarak gösterildiği öğrenildi.

AVUKAT BÜLENT SARI : “AVUKATLIK MESLEĞİNE YAKIŞIR DÜZEYDE BİR SEÇİM OLMASINI DİLİYORUM”

Bu yılki seçimlerde Ödemiş'ten Türkiye Barolar Birliği Delegesi adayı gösterilen Avukat Bülent Sarı, seçimlerin avukatlık mesleğine yakışır şekilde geçmesini dileyerek, şunları söyledi : “Mensubu olduğumuz İzmir Barosu'nun başkanını, yönetim kurulunu ve diğer kurullarını belirlemek üzere, iki yılda bir Ekim aynının sonlarına doğru İzmir'de seçimlerimiz yapılmaktadır. Bu yıl seçimlere, meslekdaşlarımız beş ayrı başkan adayı ve ekibi halinde katılacaklardır. Yönetime ve dolayısıyla hizmete talip olan tüm arkadaşlarımızın hedefinde, öncelikle ülkemizde hukukun üstünlüğünü ve yargıya olan güvenin tesisini sağlamak, avukatlık mesleğinin sorunlarına ciddi çözümler üretmek, daha iyi bir baro yönetimi ve devamında mesleğimizin etkinliğinin artırılması gibi amaçlar olduğu görülmektedir. Avukat arkadaşlarımız, 21 Ekim 2018 Pazar günü verecekleri oylarla, baromuzun iki yıl süreyle görev yapacak olan başkanını ve yöneticilerini belirleyeceklerdir. Güzel bir seçim olmasını, sonuçların avukatlık mesleği ve hukuk adına iyi gelişmeler meydana getirmesini diliyorum.”  


Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.