FEDERASYON BAŞKANINDAN SORUNLARA YAKIN MARKAJ

FEDERASYON BAŞKANINDAN SORUNLARA YAKIN MARKAJ

FEDERASYON BAŞKANINDAN SORUNLARA YAKIN MARKAJ

 

Yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle  bazı büyük ayakkabı firmalarının Konkordato ilan etmesinin ardından, Türkiye Ayakkabıcılar Federasyonu Başkanı Ahmet Aydan Ödemişli ayakkabıcı esnaflarını ziyaret ederek sorunlarını yakından dinledi.

Başkan Aydan, esnaflarla görüşerek yaşanan sıkıntıları fırsat bilen işgüzarlara da taviz verilmemesi gerektiğini söyledi.

Türkiye Ayakkabıcılar Federasyonu Başkanı Ahmet Aydan Ödemiş esnaf kefalet kooperatifi başkanı Turgut Usluca’yı da ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Ardından ÖYKAM’da bulunan ayakkabıcılar odasında hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

HEDEFİMİZ YILSONUNA KADAR İHRACATIMIZI 800 VE 1 MİLYON DOLARLARA ÇIKARMAK

Türkiye Ayakkabıcılar Federasyonu Başkanı Ahmet Aydan basın mensuplarına yaptığı açıklamada, şunları ifade etti ; “Türkiye Ayakkabıcılar federasyonu olarak bizim 70 adet odamız var ve odalarımızdan bir tanesi de Ödemiş Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mustafa Köksoy ile odamızın sorunlarını hem de ayakkabıcı esnaflarımızın sorunlarını yerinde görmek ve izlemek için buradayız. Ödemiş’te bulunan hemen hemen tüm ayakkabıcı esnaflarımızı dolaştık. Sorunlarını dinledik. Sorunlarını not olarak aldık Bu sorunları derledik. Çözümleriyle birlikte Ankara’ya ileteceğiz. Yarın İzmir’de yapılacak olan Ayakkabı fuarına da katılım sağlayacağız. Federasyonu olarak bu tür fuarlara önem veriyoruz. Ayakkabı ihracatında fuarlar çok önemlidir. Bizim amacımız ihracatımızı ülke genelimizde artırmak. 2014 yılında Hükümetimiz ihracata koruma gündemleri diye bir genelge yayınladı. 2015-2016 yılında ihracat ve ithalatta bir dengeleme söz konusu oldu. 2017 yılında 90 milyon dolarlık bir dış ticaret fazlalığı gerçekleşti. Bu da bizi çok mutlu etti. 2018 yılı itibariyle Ocak ve Temmuz ayına kadar 569 Milyon Dolarlık bir ihracat gerçekleşti. Hedefimiz yılsonuna kadar ihracatımızı 800 ve 1 milyon dolarlara çıkarmak bu bizi çok mutlu eden bir şey tabii ki biz Türkiye’deki tüm ayakkabıcı odalarıyla birlikte İstanbul’da düzenlenen bir fuara katıldık. Bu fuara yaklaşık 400 civarında bir firma ve 81 ülkede bu fuara katıldı.  81 ülkenin içerisinde 1000’e yakın alıcı sipariş verdi bu bizi mutlu etti. Yarın İzmir’de açılacak olan Fuarında bu şekilde olmasını canı gönülden istiyoruz” dedi.

Haber: Ayşe Akyüz

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.