ERİŞ, ADAY ADAYI

ERİŞ, ADAY ADAYI

ERİŞ, ADAY ADAYI

 

Yerel seçimlere 4 ay kala aday adayı bolluğunun yaşandığı Ödemiş CHP ilçe başkanlığında son aday adayı Ödemiş Eski Belediye Başkanı Mehmet Eriş oldu.

Eriş, geçtiğimiz gün CHP ilçe binasına giderek, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi’nin elinden aldı.

“GÖNÜLLERİ KAZANA KAZANA BAŞARACAĞIZ”

Geçmişte kurduğu gönül zenginliğini önümüzdeki yerel seçimlerde, partiye taşımak istediğini belirten Eriş şunları söyledi ; “ Geçmişten gelen gönül zenginliğimizi önümüzdeki yerel seçimlerde partiye taşımamız büyük bir güç oluşturacaktır. İnsanların tarafı olduğu siyasi partiye bakmaksızın insanlarla ilişki kurup kucaklamaya onlarla bağ kurmaya devam ettim. Biriktirmiş olduğum bu zenginliğin aday olduğum sürece çok büyük bir destekle yerelde bize başarıyı getireceğine inancım tamamdır. Bununla birlikte ilçemizde var olan sorunları yerinde görerek vatandaşların istek ve önerilerini köylerde mahallelerde sorunları tespit ederek sorunu giderici tesis yapma proje geliştirmede çözüm ortağımız o mahallede bölgede yaşayan insanlarımız olacaktır. Ancak böyle doğru çözümler projeler yapacağımıza inanıyorum. Bunları yaparken hemşerilerimizin hangi partiye oy vermiş hangi köy hangi partiye kaç oy vermiş böyle bir ayrımcılığı yapmadan tüm insanlarımızı gönül bazında kucaklamaya çalışıyorum. Geçmiş dönemde yapmış olduğum belediye başkanlığı dönemimde de bunu uyguladım. Bu aşamada rehberim hep insan sevgisi oldu. Biz gönülleri kazana kazana başaracağız. Kırdığımız her gönül bizden kaybolmuş bir oy değil kalbi kırılmış bir insan olarak değerlendiriyoruz. Büyük ailemiz partinin içinde de sevginin saygının barışın gönül birlikteliğine büyük katkı sağlayacağımı da düşünüyorum. Bunun aşma yönünde kim ki yanlış davranışlar geliştirirse hem partiye hem de ilçemizdeki siyasi olgunluğa zarar verecektir. Siyasi partilerimiz olan AK Parti, MHP, İYİ Parti, Saadet Parti ile ilişkileri güçlendirerek onlarında desteğini lamaya çalışacağım. Genel Merkezin oluşturacağı siyasi öngörü ile ilçemizde resmi olarak İYİ parti ile ittifak yapmamızın yolunun açık olduğunu görüyorum. Diğer bir MHP’ye AK partiye karşı duruş değil bunun daha uygun olacağı geçmişte bir birliktelik yaşayan partilerinde bir arada olmasının daha doğru olacağını düşünüyorum. Hayatın içerisinde tüm insanlarımızın desteğini bekliyoruz” dedi.

 

“PARTİ İÇERİSİNDE EĞİLİM YOKLAMASI YAPILMALI”

Eriş, sorumuz üzerine CHP’nin yerel seçimlerdeki çizgisine değinerek şöyle konuştu ; “Parti içinde sevginin barışın sürmesinin yolu Ödemiş’te 3000 parti üyemiz varsa onlarında değer bulması onlarında görüşünü alınmış olması en doğru seçim yöntemidir. Çünkü en uzak köyde bile mahallede bile o insanlar partiyi temsil ediyor. Parti için yönünü verip tartışıyorsa bugünde o insanlara değer verip görüşleri ön seçimden de farklı olarak eğilim yoklaması dediğimiz partililerin gözetiminde bu başarıla bilinir. Şuan için üç ,dörtte olabileceği öngörülüyor o aday arkadaşlarımızın bu aday arkadaşlarımızın da daha rahat davranacağı sonrasında  belediye meclis üyelerinin belirlenmesinde de yine üye bazında yapılacak seçimle gerçek görev alabilecek partinin gönlündeki isimlerden belirlenmesiyle büyük bir rahatlık sağlayacaktır. Parti için çalışacak sandıklara sahip çıkacak partililerimizi bugünde görüşünün alınması en doğru davranış olur. Onun sonrasında da hemşerilerimizle de bir kaynaşma olacaktır. Bunun partiye katkısı çok olumlu olacaktır. Bu seçim döneminin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu yolda kendinde belediye başkan aday adayı olmayı öngören arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Gönülleri kazanmanın yolu yine o insanlara dokunmaktan geçiyor.” dedi.

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.